Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

Toszka 11:28, 22 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam modrzewia którego strzygę jak cisa - w planach ma być walec do 2,5-3m wysokości. Z wielkim trudem udało nam się nabyć drzewko od dołu "owłosione" (z gałązkami), że w praktyce nie widać pieńka.
Modrzewie doskonale nadają się do formowania. Jednak trzeba to robić kilka razy w roku, bo trzeba pamiętać, że to najszybciej rosnące drzewo. regularne strzyżenie nadaje nie tylko ładny pokrój ale także spowolnia wzrost. Tnij, formuj i ciesz się "mądrymi drzewkami"
To nasze polskie, narodowe drzewo tak jak dąb i cis
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kosolka 11:29, 22 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
marta_d napisał(a)


przecież nikomu nie nakazuję - napisałam, że gdybym to JA miała modrzew, to cieszyłabym się, że usycha dla MNIE to wielkie, bezkształtne drzewo i tyle. Przecież mogę wyrazić swoją opinię, ile ludzi na świecie tyle upodobań, jednemu podoba się to, drugiemu co innego - gdyby każdy ogród wyglądał tak samo żadne forum ogrodnicze nie miałoby sensu istnienia


Tak jest A ja nie lubię żurawek
____________________
Ola Kosolkowa pasja
marta_d 11:33, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
poza tym nasiona nie owocki miłorzębu cuchną
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 11:38, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
kosolka napisał(a)


Tak jest A ja nie lubię żurawek


a ja nie cierpię magnolii, berberysów innych niż kulkowa bagatelle i erecta żywopłotowa
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 11:42, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
tak jak się utarło, że osnówka cisa jest trująca, co jest mylne, gdyż wszystko w cisie oprócz osnówki jest trujące, tak i z tym nieszczęsnym miłorzebem - nasiona w osnówce są śmierdzące a reszta nie hehe
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Toszka 11:42, 22 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
marta_d napisał(a)


przecież nikomu nie nakazuję - napisałam, że gdybym to JA miała modrzew, to cieszyłabym się, że usycha dla MNIE to wielkie, bezkształtne drzewo i tyle. Przecież mogę wyrazić swoją opinię, ile ludzi na świecie tyle upodobań, jednemu podoba się to, drugiemu co innego - gdyby każdy ogród wyglądał tak samo żadne forum ogrodnicze nie miałoby sensu istnienia


Martuś chyba nie zrozumiałyśmy się - nie zaatakowałam cię, ani nie skomentowałam twoich słów. Napisałam tylko (tak jak ty uprzednio) swój punkt widzenia. I tylko tyle
A szyszki też mam - ze swoich sosenek i lakieruje je lakierem do włosów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 11:46, 22 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
marta_d napisał(a)
tak jak się utarło, że osnówka cisa jest trująca, co jest mylne, gdyż wszystko w cisie oprócz osnówki jest trujące, tak i z tym nieszczęsnym miłorzębem - nasiona w osnówce są śmierdzące a reszta nie hehe


Ale dywan listeczków pod kilkusetletnim miłorzębem (pod którym naście lat kilka razy dziennie przechodziłam) przemieszany z owockami, uwierz, cuchnie...

I żeby nie było - nie lubię róż... teraz bijcie... ubijcie...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marta_d 11:48, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Toszka napisał(a)


Martuś chyba nie zrozumiałyśmy się - nie zaatakowałam cię, ani nie skomentowałam twoich słów. Napisałam tylko (tak jak ty uprzednio) swój punkt widzenia. I tylko tyle
A szyszki też mam - ze swoich sosenek i lakieruje je lakierem do włosów


no to dobrze - już chciałam Cię lać !!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
kosolka 11:55, 22 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Toszka napisał(a)


Ale dywan listeczków pod kilkusetletnim miłorzębem (pod którym naście lat kilka razy dziennie przechodziłam) przemieszany z owockami, uwierz, cuchnie...

I żeby nie było - nie lubię róż... teraz bijcie... ubijcie...


No co Ty, a ja już dawno mówiłam, że nie lubię kulek Tez powinnam się bać
____________________
Ola Kosolkowa pasja
marta_d 11:58, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
bój się! A co! czego jeszcze nie lubicie? chyba fajne mordobicie będzie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies