Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gdanszczanka 10:42, 27 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
To i ja się w końcu przywitam u Gospodyni forum
Choć pewnie nic odkrywczego nie napiszę
Po obejrzeniu zdjęć nasunęło mi się to co napisał Luki. Ten ogród to idealne miejsce dla fotografa w każdej porze roku - z każdej strony formy, kształty, smaczki a wszystko niesamowicie wypielęgnowane. Zazdroszczę strasznie takich codziennych widoków choć tylko domyślać się mogę ile to kosztuje pracy - choćby podlanie wszystkich donic o pieleniu, formowaniu i "doglądaniu" nie wspomnę

Podziwiam i podglądam
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Margerytka40 11:38, 27 lip 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wpadłam się przywitać Danusiu.Jestem nowa na tym forum i dech mi zapiera jak oglądam Twój ogród.Siedzę po nocach i oglądam,oglądam,oglądam....Póżniej spać nie mogę,bo wymyślam co tu u mnie zmienić.Też uwielbiam hortensje,cisy i bukszpany ale chyba nie dam rady z topiarami.Nie stać mnie na gotowe duże a małe nim urosną nie dają efektu.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gardenarium 23:35, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paola1a napisał(a)


Czy mogę się dowiedzieć co to za piękna trawka w donicy? Bo to chyba nie hakone a poszukuję właśnie jakiejś ładnie przewieszającej się w złotym kolorze


Carex oshimensis 'Eversheen' - nie jest złota, ma paski złote na zielonym tle. Żółte wyginęły zimą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:39, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciąć ponownie jeszcze - nie planuję, może malutka korekta, ale nie napieram
Sesję podlinkuję, fajnie się ogląda relację filmową z planu, oglądałam Joanny Brodzik i Krystyny Jandy, Ta zapewne będzie lepsza a co

Donia - nie choruj kobieto, ja jutro idę na badania okresowe Strach w oczach bo kłucia nie lubię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 23:41, 27 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Ciąć ponownie jeszcze - nie planuję, może malutka korekta, ale nie napieram
Sesję podlinkuję, fajnie się ogląda relację filmową z planu, oglądałam Joanny Brodzik i Krystyny Jandy, Ta zapewne będzie lepsza a co

Donia - nie choruj kobieto, ja jutro idę na badania okresowe Strach w oczach bo kłucia nie lubię.


Mnie dziś do kilkunastu kabli podpieli - śmieszne uczucie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basilikum 06:46, 28 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Danusiu malenki piks i po wszystkim, niech wyniki dobrze wyjda
a mama juz ok?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 09:17, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)


Mnie dziś do kilkunastu kabli podpieli - śmieszne uczucie


Ja przebrnęłam w znakomitej formie, natomiast Grześ - zemdlał
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:22, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje plany na dzisiaj:

- koszenie trawnika, który wstał po sesji i podrósł, zapowiedzi pogodowe mówią o deszczu dziś po południu
- przycięcie róży 'White Cloud" która kwitnie powtórnie i sypie płatkami
- uzupełnienie grysu w miejscach przerzedzonych, gdzie grzebałam i coś dosadzałam
- przegląd doniczkowych rarytasów, które zakupione przestawiłam w miejsce odosobnione, czyli za tarasem.

Tuje żywopłotowe zostały podgolone od dołu, poczyszczone, dzięki czemu mam 70 cm miejsca pod nimi Każdy centymetr się przyda.

Ja roślin nie widzę, ale sąsiad ma ładne widoki kwitnących floksów angielskich, ostróżek, monard, krwawnic, krwawników i nie wiem czego tam jeszcze. W każdym razie z 60 donic tam stoi. Wszystkie rośliny na czas przechowania rosną w wielkich czarnych doniczkach szkółkarskich.

Wąż zakupiony do podlewania. Mus podłączyć do kranu i położyć aby ułatwić sobie podlewanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:49, 28 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo lubię taką listę planów / zadań krótkoterminowych.

Kwitnące floksy, ostróżki, monardy, krwawnice, krwawniki - 60 donic - imponująca kolekcja!

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Renja 16:17, 28 lip 2016

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 3
Danusiu, wszystko piękne !!!
Ja chcę takie grafitowe przecierane donice w kwadracie i prostokącie. Gdzie mogę je kupić ???

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies