Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 16:32, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)
Danusiu dziękuję za odpowiedzi. Proszę napisz mi , która z hortensji będzie zawsze biała niezależnie od kwaśności gleby? a która kwitnie najszybciej i najdłużej?


Zawsze biała, a potem zielona będzie hortensja drzewiasta 'Annabelle".
Bukietowe w taki lub inny sposób różowieją. Najszybciej kwitnie Annabelle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:34, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Makusia napisał(a)
Hmmm...myślę i myślę, co napisać w swoim pierwszym wpisie na Twoim wątku. ..myślę, żeby nie było banalne, ale też nie podniosłe...i tak już myślę trzeci miesiąc...i zdążyłam już do Ciebie Danusiu na priv napisać, i już reprymendę za wklejenie zdjęcia nie swojego dostałam. ..i nadal nie wiem, co mądrego napisać. ..ale tak myślę sobie, że trzeba się przywitać z Szefową i Założycielką wreszcie i nie być mrukiem.
Wiec mówię "dzień dobry", a wręcz "dobry wieczór" i mało oryginalnie napiszę tylko:
P i ę k n y o g r ó d
N i e s a m o w i t y T w ó r c a (Twórczyni)
B a j k a - i n n y m a g i c z n y ś w i a t. . .


Makusia, przepraszam za reprymendę, ale takie moje zadanie, bo ja odpowiadam za zdjęcia

Natomiast za pozostały wpis ogromnie, ogromnie dziękuję Zapraszam stale Odwiedź moją wizytówkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:34, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiejszy dzień upłynął w zupełnie niezawodowej, choć pracowitej, ogrodniczej oczywiście, atmosferze. Rozpoczął się giełdą oraz dwoma centrami ogrodniczymi...bez załadowanego samochodu mojej przyjaciółki się nie obyło. Ledwo zabrałyśmy się z towarem. Doświadczenie w dopakowywaniu samochodu robi swoje... Ziemię wiozłam pod nogami wtopiona w fotel szybko mknącego samochodu, jako kierowca - Agnieszka.


Oto jej zakupy:






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:36, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zadaniem było poupychanie nowych nabytków na rabatach, co nie było łatwe, ale udało się. Agnieszka zadowolona z wielkości kwiatów hortensji bukietowej. Są naprawdę imponujące. Jeszcze takich nie widziałam.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:37, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw przymiarka



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:39, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzenie jeżówek, różowych ostróżek i rozchodników o bardzo ciemnych liściach na skarpie. A zpomniałam jeszcze o turzycach 'Evergold'.










____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:40, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasza zgrana trójka (Agnieszka, Stanisław i ja), gotowa do ciężkiej pracy, "opitoliła" konserwację ogrodu i udała się na odpoczynek. Przy okazji przeżyliśmy sporą ulewę, która podlała świeżo skoszony i nawieziony trawnik

Mąż Agnieszki (Maciej), sprytnie i sprawnie powiesił świetne lustro w kształcie okna ze szprosami Zapomniałam cyknąć fotkę. Takich okien będzie jeszcze trzy.

Bałągan:



A za chwilę było pięknie




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 19:14, 30 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Najważniejsze to zgrany zespół chętny do pracy i dobra organizacja. Ja dzisiaj zaliczyłam 3 miejsca ogrodnicze, udało mi się wyjść przygarnąwszy jedynie 2 doniczki. I tak o te 2 za dużo, miałam nic nie kupować. Ale jak tu się oprzeć Ghislaine de Feligonde?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mala_Mi 19:31, 30 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaglądam co jakiś czas, ale zanim pomyśle co napisać to już mija kilka dni. A pisać po raz setny czy tysięczny pięknie i cudownie nie będę.. bo to oczywiste.
Ten ciemny rozchodnik jest cudowny, też go sobie kupiłam..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 19:45, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozchodnik ma ciemnoróżowe kwiaty, podoba mi się, taż mam w "poczekalni".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies