Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Mala_Mi 11:28, 04 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Podziwiam jak Ci się udaje zdyscyplinować konwalnika W ładnym rządku, równiutki..

Piękne fotki obejrzałam.. jak zwykle perfekcyjnie. Zaglądam tu i do kilku innych ogrodów chyba tylko po to by się zdołować...

Przedwczoraj komuś mówiłam, że czasami posadzenie czegoś byle gdzie przez przypadek daje nowe pomysły na zestawienia roślin.. to samo robi natura.. Moja najpiękniejsza rabata bylinowa to ta przy ognisku.. wszytko się samo wysiało przypadkowo..
Ale przypadki to u mnie.. u Ciebie jest wszytko przemyślane... rozchodniki z jeżówka bardzo mi się podobają.. tylko te opuchlaki co lubią to zestawienie mnie przerażają.. U mnie te cholery namiętnie jedzą rozchodniki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ren133 11:48, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)




Danusiu
Uwielbiam te kuliste piękności

PS Nie mogłam się im oprzeć u siebie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Gabriela 11:49, 04 sie 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gardenarium napisał(a)
Ostatnio nabyłam astra Frikarta





I bardzo słusznie, bo jest piękny, wcześnie i długo kwitnie, ja już mam trzy. A to jest Monch czy Wunder von Staffa? Szczerze mówiąc nie wiem czym się różnią, nie widzę żadnej różnicy.
Przypadkowa jeżówka śliczna, ja to nazywam "słodkie niespodzianki".
____________________
Ogród w budowie nieustającej
EwaIgi 11:55, 04 sie 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Witam Pani Danusiu. Nie wiem czy już ktoś pytał czy nie o te bukszpany w donicach przed domem. Mam takie same donice i powiedziano mi, że bukszpany w nich to zły pomysł, a u Pani tak ślicznie wyglądają. Co Pani robi z nimi na zimę?
____________________
Ewa
ren133 12:09, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)
Śmieszne rozchodniki, spodobały mi się




Wygląda jak mój Cloud Walker
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Gardenarium 12:17, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mala_Mi napisał(a)
Podziwiam jak Ci się udaje zdyscyplinować konwalnika W ładnym rządku, równiutki..


Przedwczoraj komuś mówiłam, że czasami posadzenie czegoś byle gdzie przez przypadek daje nowe pomysły na zestawienia roślin.. to samo robi natura.. Moja najpiękniejsza rabata bylinowa to ta przy ognisku.. wszytko się samo wysiało przypadkowo..
Ale przypadki to u mnie.. u Ciebie jest wszytko przemyślane... rozchodniki z jeżówka bardzo mi się podobają.. tylko te opuchlaki co lubią to zestawienie mnie przerażają.. U mnie te cholery namiętnie jedzą rozchodniki


Po zimie kiepsko wyglądał, dopiero odżył w lipcu dosłownie w lipcu zaczął rosnąć. Teraz wiem, że nie należy go wyrzucać w maju.

U mnie przyoadki rodzą się w taczce, sklepowym wózku, jak wybieram i ustawiam

Nie jest przemyślane, no może nie wszystko.
Opuchlaki u mnie obgryzają różaneczniki, trzmieliny, bluszcz. Wydałam krocie na nicienie, jakby populacja się zmniejszyła, ale są niestety.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:17, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ren133 napisał(a)


Danusiu
Uwielbiam te kuliste piękności

PS Nie mogłam się im oprzeć u siebie


Ja też
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:18, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabriela napisał(a)


I bardzo słusznie, bo jest piękny, wcześnie i długo kwitnie, ja już mam trzy. A to jest Monch czy Wunder von Staffa? Szczerze mówiąc nie wiem czym się różnią, nie widzę żadnej różnicy.
Przypadkowa jeżówka śliczna, ja to nazywam "słodkie niespodzianki".


Mam odmiamę Monch. Nieważne różnice, ważna uroda Cudny jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:18, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EwaIgi napisał(a)
Witam Pani Danusiu. Nie wiem czy już ktoś pytał czy nie o te bukszpany w donicach przed domem. Mam takie same donice i powiedziano mi, że bukszpany w nich to zły pomysł, a u Pani tak ślicznie wyglądają. Co Pani robi z nimi na zimę?


Nie wiem kto tak powiedział, ale nie miał racji. Tylko nie wiem, czy racja dotyczyła, że nie pasują do tych donic, czy że nie przezimują?

U mnie na zimę pozostają na miejscach, wszystkie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:19, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ren133 napisał(a)


Wygląda jak mój Cloud Walker


Dziękuję, nie miał nazwy, ten drugi też nie miał nazwy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies