Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

asiha 23:59, 22 kwi 2017

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
MariuszG napisał(a)
One chyba są kopane z gruntu, bo wyglądają na wciśnięte do tych doniczek. Wydają się być ładne i spore, cena też jest dosyć atrakcyjna. Tylko czy one się przyjmą, bo nie wiadomo na ile starannie były wykopane. Jeśli miały bardzo obcięte korzenie, albo stoją już długo w sklepie, to mogę nie przeżyć. Szkoda by było, gdyby cały żywopłot miał wypaść, bo to drogo by kosztowało. Może przemyśl czy nie kupić kilku sztuk i mieć z nich małe bryły strzyżone, albo swobodne solitery? Gdyby się nie powiodło to mniej żal, a można by było mieć podrośnięte egzemplarze. One mają 60 cm wysokości?


nie pomyślałam, aby zajrzeć do środka doniczki, wyglądały rzeczywiście na dość suche. Mają ok.50-60cm.
A gdybym po kupieniu wyjęła z doniczek wstawiła do dołów, zalała wodą i dopiero po wchłonięciu wody zasypała? Gorzej gdyby były obcięte korzenie....
Jeszcze jedno zdj.

____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Gardenarium 08:46, 23 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Igan napisał(a)
Z tego, co czytam na Ogrodowisku, do najpopularniejszych cisów należy Hicksii i Hilli. Ostatnio zakupiłam kilka sztuk Green Mountain. Może nie do końca przemyślałam ten zakup (chociaż zazwyczaj analizuję zakupy aż za bardzo), bo teraz wydaje mi się, że Hicksii byłaby odpowiedniejszą odmianą.
Ale stało się, mam Green Mountain, czy ktoś ma może tę odmianę? Przeczytałam, że jest drzewiasta i że bardzo się rozkrzewia. Czy regularne cięcie będzie trzymać roślinę w ryzach? Zależałoby mi żeby z czasem roślina nie ogołociła się od spodu? Czy przy tej odmianie jest to możliwe?


Wg mnie nie jest drzewiasta raczej krzewiasta bo nie ma konkretnego przewodnika, nadaje się na kostkę lub kulę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MariuszG 21:34, 23 kwi 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Asiu! To jest zawsze ryzyko. Może się udać, a może wyjść klapa. Kilka sztuk sam spróbowałbym kupić jeśli nie wyglądały by na przesuszone. Ale na żywopłot bym się nie decydował, za dużo pieniędzy można stracić. 10 roślin to już 300 złotych, 50 sztuk to 1500. Hazard
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Anda 16:13, 25 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Moi Drodzy znawcy cisów , m.in. Toszka i Mazan, proszę o diagnozę i radę. Coś dopadło trzy moje cisy. Sadziłam 6 sztuk w październiku 2016. Pochodzą ze szkółki 6 km ode mnie. Były kopane na świeżo z dużą bryłą. Ziemia u mnie została przygotowana tak jak radziła Toszka. Cisy były podlewane. Rosną w miejscu dość wietrznym. Mam nadzieję, że na zdjęciu widać odpowiednio dużo. Ewentualnie mogę zrobić jeszcze ujęcia makro.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mazan 11:34, 26 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anda

Przypomina osutkę niżową świerka. Cis jest podatny, ale najczęściej po zmianie warunków siedliskowych. Możesz użyć naprzemiennie Sarfun/Topsin Ditane i Bravo. A swoją drogą sprawdź jaki jest poziom wód gruntowych, czy nie ma zbyt dużego stresu - cisy nie lubią tego.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Anda 11:56, 26 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mazan napisał(a)
Anda

Przypomina osutkę niżową świerka. Cis jest podatny, ale najczęściej po zmianie warunków siedliskowych. Możesz użyć naprzemiennie Sarfun/Topsin Ditane i Bravo. A swoją drogą sprawdź jaki jest poziom wód gruntowych, czy nie ma zbyt dużego stresu - cisy nie lubią tego.


Pozdrawiam


Mazan, dziękuję. Mieszkam na wzniesieniu, ale postaram się sprawdzić poziom wód gruntowych.
U mnie dostępne są inne środki, zawierające poniżej napisane substancje czynne. Które stosować?


Fungisan Rosen- und Gemüse-Pilzfrei Neudorff 250 g/l Azoxystrobin

Gemüse-Pilzfrei Polyram WG. Scotts Celaflor 700 g/kg Metiram

Gemüse-Pilzfrei Saprol Scotts Celaflor 250 g/l Azoxystrobin

Neudo-Vital Rosen-Spritzmittel Neudorff Dünger Fettsäuren und Pflanzenextrakte - środek ekologiczny

Pilzfrei Saprol Rosen AF Scotts Celaflor 0,13 g/l Trifloxystrobin, 0,13 g/l Tebuconazol
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 11:57, 26 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Saprol?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mazan 12:46, 26 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anda

Zacznij Polyram WG, po 10 - 14 dniach Celaflor - tebukonazol.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Anda 12:49, 26 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mazan napisał(a)
Anda

Zacznij Polyram WG, po 10 - 14 dniach Celaflor - tebukonazol.


Pozdrawiam



Mazan dziekuje serdecznie. Tak zrobie. Pozdrawiam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:28, 28 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Pszczelarnia napisał(a)
Saprol?


Ewo, zapomnialam napisac, dzieki za zainteresowanie, dobrze typowalas
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies