Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 21:04, 25 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Matyldo, leżej i pachnieć też czasami lubię Choć jestem perfekcjonistką i czasem cholera mnie bierze, bo gdzie nie spojrzę to jakaś robota czeka
Nie narzekam na nadmiar prac, ale wiem, że jak robiłabym części ogrodu po koleji, byłoby prościej i mniej błędów... Wiem też, że ogród to jest takie twór, w którym się wprowadza zmiany czały czas... więc aż tak się nie spinam, bo pewnie w przyszły roku częśc roślin znowu poprzesadzam

Olu, brak efektów i zniechęcenia sama przeżyłam. Jak przeprowadziliśmy się tutuaj kilka lat temu za domem była nieskoszona łąka i nic więcej. Trzeba było mnóstwo pracy, żeby to jakoś ogarnąć. Potem naoglądałam się wypasionych ogródów na forum i chciałam wszystko naraz zrobić, nasadzić itd. Międzyczasie była seria niepowodzeń, dziki... Człowiek uczy się pokory czały czas... Teraz mam trochę więcej dystansu i wiem, że na wszystko potrzebny jest czas
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:08, 25 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Wypatrzyłam dzisiaj na mojej magnolii pośredniej "Alexandrina" pąk kwiatowy. Wiem, że tegoroczna jesień płata nam figle i gdzieniegdzie kwitną magnolie jak wiosną, ale moja do tej pory nie miała kwiatów, a mam ją drugi rok
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 23:05, 25 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
A to ci figlara! Nic się jej nie stanie, nie przemarznie? U mnie już dziś był przymrozek Muszę jutro przyjrzeć się mojej magnolii.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Benia 23:33, 25 paź 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
07_Rene napisał(a)
Wypatrzyłam dzisiaj na mojej magnolii pośredniej "Alexandrina" pąk kwiatowy. Wiem, że tegoroczna jesień płata nam figle i gdzieniegdzie kwitną magnolie jak wiosną, ale moja do tej pory nie miała kwiatów, a mam ją drugi rok

Reniu u mnie magnolia w podobnym stadium jak u Ciebie
Ale chłody idą więc może też muszę ją już jakoś zabezpieczyć bo byłoby mi jej bardzo szkoda, gdyby tak na wiosnę nie zakwitła
____________________
07_Rene 08:05, 26 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
A to ci figlara! Nic się jej nie stanie, nie przemarznie? U mnie już dziś był przymrozek Muszę jutro przyjrzeć się mojej magnolii.



Reniu u mnie magnolia w podobnym stadium jak u Ciebie
Ale chłody idą więc może też muszę ją już jakoś zabezpieczyć bo byłoby mi jej bardzo szkoda, gdyby tak na wiosnę nie zakwitła


Dziewczyny, z doświadczenia wiem, że nadgorliwość u ogrodnika też nie jest dobra. W ubiegłym roku okryłam magnolię szczelnie chołołem ze słomy, bo akurat na polach rosło zboże i miałam tego pod dostatkiem. Jak przymroziło bardziej na to założyłam jeszcze kaptur z białej agrowłókniny. Zima była łagodna, bałam się ją rozbierać, bo była rozhartowana, a wiosną widziałam, że ma lekiego grzyba na gałązkach.
U nas tej nocy był pierwszy przymrozek. W tym roku rzucę na nią agrowłókninę jak już mocno przymrozi, zobaczymy co będzie.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 08:11, 26 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Nowa partia porannych zdjęć
Barberys orange rocket.


Omrożone pióropusze rozplenicy w tle perukowiec.


Wierzba mandżurska, nad którą dumam czy jej nie wywalić, w tle pęcherznica , a dalej nasze wierzby w okół domu. Tajemniczo wygląda...





____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 08:16, 26 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Moja ulubiona sosenka. Chyba wejmutka?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
08:45, 26 paź 2014
Cudowne zdjęcia! Widzę, że u Ciebie już tak raczej listopadowo. U mnie jeszcze nie wszystkie liście zżółkły, a i temperatury jeszcze w plusie. Dziś było najzimniej, ale coś koło 1-2 stopni.
renatamama3 10:29, 26 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
07_Rene napisał(a)
Wypatrzyłam dzisiaj na mojej magnolii pośredniej "Alexandrina" pąk kwiatowy. Wiem, że tegoroczna jesień płata nam figle i gdzieniegdzie kwitną magnolie jak wiosną, ale moja do tej pory nie miała kwiatów, a mam ją drugi rok


Reniu ,magnolia ,zawiązała pączka ,na przyszły rok ,tak jak i rodki .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Gabriela 11:13, 26 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
07_Rene napisał(a)
Śliczny Formujesz go jakoś, bo bardzo gęsty? Po kształcie liści widzę, że to jakiś inny niż u mnie, bo moje liście mają bardziej zaokrąglone.

Część moich dębów ma wiosną czerwone przyrosty i to o tych mówiłam "czerwonolistne". Teraz większość wygląda u mnie niestety tak (w tym roku niczym nie pryskałam):

Mam jednego, całkowicie zdrowego, z takimi dziubatymi liśćmi i teraz przebarwia się na czerwono. On zostanie u nas na pewno.



Ten pierwszy to dąb szypułkowy, a drugi to może być właśnie dąb czerwony - quercus rubra. Korę ma ciemnobrązową, z czerwonymi przebarwieniami.
Wygląda, że mój to jeszcze inny: dąb szkarłatny - quercus coccinea, bo ma mocniej powcinane liście. Kora jest szara.
Obie odmiany pochodzą z Ameryki Północnej i rosną zdrowo. Właśnie sprawdziłam wszystko w mądrych książkach.
Na razie podcinamy naszemu dębowi tylko dolne gałęzie, cała góra pozostawiona jest bez cięcia.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies