Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

babka 22:23, 31 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dziekuję Ren za linki. dziś już nie ale chętnie sobie poczytam choć wątpię bym po lekturze madrzejsza była
Tak czy siak zaczynam dojrzewać ... w sensie do róż
Powodzenia i przyjemności *
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 23:40, 31 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Rena bardzo spodobały mi się wianki ...a wiankowanie też . na jutrzejsze święto popełniłam aż 4 wiązanki na groby , z rozpędu oczywiście .
jak już zaczęłam i szło to zawsze znajdzie się gród gdzie można położyć .
pochwalę sie że wyszły ładne ...i za grosze ,bo kupione tylko 3 chryzantemki i gipsówka ,reszta ,czyli thuja ,ostrokrzew ,gałązki czerwone derenia, gałązki wrzosu i trawa carex buchanani już za free z ogrodu .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
16:06, 03 lis 2014
Renia dzieje się, ale w głowie teraz. Sto myśli na minutę.
Jeśli rewolucja, to myślę w wakacje, bo szkoda cebulowych posiekać szpadlem teraz czy wiosną.
Pszczelarnia 16:54, 03 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo ciekawe spojrzenie na przegorzana. Też uważam, nie za dużo ze względu na dorodną łodygę i geometryczne liście. Ale o roli użyźniacza - nie słyszałam .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
07_Rene 21:48, 03 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Dziekuję Ren za linki. dziś już nie ale chętnie sobie poczytam choć wątpię bym po lekturze madrzejsza była
Tak czy siak zaczynam dojrzewać ... w sensie do róż
Powodzenia i przyjemności *


Oj, jeszcze długo będziesz dojrzewać.
Ja się czesem zastanawiam, czy kiedyś doczekam chwili że będę zadowolana z jakiejś rabaty. Bo ledwo co powstanie to ja już mam pomysł, jak ulepszyć, upiększyć itd


Rena bardzo spodobały mi się wianki ...a wiankowanie też . na jutrzejsze święto popełniłam aż 4 wiązanki na groby , z rozpędu oczywiście .
jak już zaczęłam i szło to zawsze znajdzie się gród gdzie można położyć .
pochwalę sie że wyszły ładne ...i za grosze ,bo kupione tylko 3 chryzantemki i gipsówka ,reszta ,czyli thuja ,ostrokrzew ,gałązki czerwone derenia, gałązki wrzosu i trawa carex buchanani już za free z ogrodu .


Szkoda że nie obfociłaś, bo chętnie bym zobaczyła U mnie na razie wszystko małe, to nie ma z czego za bardzo ciąć, muszę więcej kwiatków na suszki posiać w przyszłym roku, bo mi się spodobało



Renia dzieje się, ale w głowie teraz. Sto myśli na minutę.
Jeśli rewolucja, to myślę w wakacje, bo szkoda cebulowych posiekać szpadlem teraz czy wiosną.


Nie wiem czy wytrzymasz do wiosny z łopatą w ręce? Ale chyba nie będzie wyjścia. Przynajmniej będziesz mieć plan obmyslany na 1001 wariantów



Bardzo ciekawe spojrzenie na przegorzana. Też uważam, nie za dużo ze względu na dorodną łodygę i geometryczne liście. Ale o roli użyźniacza - nie słyszałam .


Pszczółko, sama tego niestety nie wymyśliłam Wyczytałam w książce o bylinach Marcinkowskiego Ja posadziłam go w kupie i zbyt gęsto, co widać Ale u Ciebie go widziałam, na którejś rabatce w małej grupie i dużo lepiej wyglądał. Miło, że zaglądasz...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Agania 14:29, 04 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U mnie przegorzany nie chcą rosnąć, podchodziłam do nich dwa razy, więcej nie będę......w bukiecie wyglądają prześlicznie, wianki też urocze......wiankowanie wciągnęło cię na całego.

Pomysł z tajemniczą ścieżką popieram, podziwiam pracę, bo widok masz boski, a ścieżka zapowiada dużo bodźców

Trzymam kciuki za Aleksandrinę i jej pierwsze kwitnienie u ciebie, zaszalałaś różanie, gdzie fotki

Z iglaków masz Inwersę i śliczną wejmutkę, brakuje Ci cyprysika nutkańskiego, jodły kaukaskiej i metasekwoji....to moje propozycje, ale odpowiedziałam Ci szerzej u mnie obrazkowo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
malgorzata_s... 14:40, 04 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Piękny bukiet i pozostałe kompozycje również bardzo gustowne Pozdrawiam serdecznie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
07_Rene 15:03, 04 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Agania napisał(a)
U mnie przegorzany nie chcą rosnąć, podchodziłam do nich dwa razy, więcej nie będę......w bukiecie wyglądają prześlicznie, wianki też urocze......wiankowanie wciągnęło cię na całego.

Pomysł z tajemniczą ścieżką popieram, podziwiam pracę, bo widok masz boski, a ścieżka zapowiada dużo bodźców

Trzymam kciuki za Aleksandrinę i jej pierwsze kwitnienie u ciebie, zaszalałaś różanie, gdzie fotki

Z iglaków masz Inwersę i śliczną wejmutkę, brakuje Ci cyprysika nutkańskiego, jodły kaukaskiej i metasekwoji....to moje propozycje, ale odpowiedziałam Ci szerzej u mnie obrazkowo


Wianki i ozdóbki cieszą
Nie wiadomo jak długo będziemy mieć taki widok, bo dokładnie przez środek tych pół (lub co gorsza na granicy z naszą działką, bo dwa warianty są) ma biec Beskidzka Droga Integracyjna Ale że za budowę tej drogi zabierają się już kilkadziesiąt lat, więc nie wiadomo czy zdążą za mojego życia.
Właśnie z tego powodu w drugiej części działki planuje matasekwoje, mam ją pierwszy sezon i 0,5 metra ją przybyło, ale w miejsce docelowe trafi pewnie w przyszłym roku.

Ostatnio naszła mnie refleksja, że muszę jakieś szybkorosnące iglaki posadzić na moje półokrągłe rabaty, bo na razie mam tam oprócz tej jodełki i wejmutki same karłowe -świerk conika, jodła górska kompacta, jodła koreańska silberlocke - a to miejsce zazwyczaj jest z daleka oglądane. Dzięki za rady
Przeraża mnie ogrom pracy, a zniechęcają mizerne efekty
Może te róże chociaż w przyszłym roku mnie trochę pocieszą
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 15:03, 04 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Piękny bukiet i pozostałe kompozycje również bardzo gustowne Pozdrawiam serdecznie


Dziękuję bardzo za pochwały i odwiedzinki
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
17:12, 04 lis 2014
07_Rene napisał(a)


Wianki i ozdóbki cieszą
Nie wiadomo jak długo będziemy mieć taki widok, bo dokładnie przez środek tych pół (lub co gorsza na granicy z naszą działką, bo dwa warianty są) ma biec Beskidzka Droga Integracyjna Ale że za budowę tej drogi zabierają się już kilkadziesiąt lat, więc nie wiadomo czy zdążą za mojego życia.
Właśnie z tego powodu w drugiej części działki planuje matasekwoje, mam ją pierwszy sezon i 0,5 metra ją przybyło, ale w miejsce docelowe trafi pewnie w przyszłym roku.

Ostatnio naszła mnie refleksja, że muszę jakieś szybkorosnące iglaki posadzić na moje półokrągłe rabaty, bo na razie mam tam oprócz tej jodełki i wejmutki same karłowe -świerk conika, jodła górska kompacta, jodła koreańska silberlocke - a to miejsce zazwyczaj jest z daleka oglądane. Dzięki za rady
Przeraża mnie ogrom pracy, a zniechęcają mizerne efekty
Może te róże chociaż w przyszłym roku mnie trochę pocieszą


Lawendki jeszcze sztywne? U mnie mróz im szyjki poprzetrącał, zwiesiły łebki, wyglądają na zrezygnowane... Ja kupiłam 2 róże, też okopczykowałam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies