Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 22:00, 12 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
MARIA napisał(a)
Renia
widzę ,że idziesz jak burza z nowymi nasadzeniami.
Fajnie Ci to wychodzi .
Wiem że praca przy tym nie lekka, ale efekty niesamowite


Dzięki za pocieszenie Mi się na razie podoba tylko rabata przed domem ze świerkiem inversą. Ale nie poddam się, cały czas dojrzewam do zmian
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 22:02, 12 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
bdan napisał(a)
Renatko czytam, że zmęczona jesteś planowaniem rabaty. Nie dziwię Ci się wcale, tez wczoraj męzowi mówiłam, ze niestety nie mam wyobraźni projektanta i lataliśmy z gałązkami coby drzewa symbolizowały i pomogły wyobrazić sobie ewentualne dobre miejsce dla platana.
Ostatecznie platan przesadzony, kształt rabat poprawiony. wydaje mi się, ze jest lepiej.
A to że masz ogarnąć istniejące nasadzenia to jeszcze trudniejsze decyzje są, ja tworzę ogród od podstaw, a większość rabatek była poprawiana


Tak to jest... Dobrze, że mamy forum
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Matyldowo 12:24, 13 lis 2014


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
07_Rene napisał(a)


Dzięki za pocieszenie Mi się na razie podoba tylko rabata przed domem ze świerkiem inversą. Ale nie poddam się, cały czas dojrzewam do zmian


Pozytywne nastawienie połowa sukcesu . Kibicuje
____________________
Matyldowo
Pszczelarnia 12:35, 13 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
07_Rene napisał(a)
MONIA -też czekam na weekend, ale nie wiem czy odważę się cokolwiek przesadzać





Przed domem nie jest najgorzej, ale tam z tyłu to nieciekawie, nie jestem wstanie uporządkować tych roslin i sensownie pogrupować... Wiem, że potrzeba cierpliwości, ale czuję niedosyt projektowy, bo ciężko ogarnąć ten misz-masz, który sobie zafundowałam. I teraz zamiast cieszyć się, to gdzie nie spojrzę, to mnie coś irytuje. Co prawda, sadziłam wszystkie roslinki na początku października wg swojej koncepcji, ale już mi się zmieniło. Cóż jestem tylko kobietą...


Przeryłam wczoraj trochę łącząc dwa kawałki rabaty w całość. Powstał trapez o wymiarach 8mx5mx5m.
Eksmituje tam wszystkie iglaki karłowe i wolnorosnące tj. 2x świerk conika, jodła górska compacta, jodła koreańska silberlock, chojna kanadyjska (o ile przeżyje, bo ją mocno nornice podgryzły w sezonie).
W tym miejscu rosną już: cyprysik groszkowy aurea nana, żywotnikowiec, berberys orange rocket, jałowiec hortsman, jagoda goi, 2x żurawina, jeżówki, barwinek, red baron, języczka pomarańczowa! - czyli bomba jądrowa!
Jakoś tego nie czuję, bo znowu będzie tragicznie nawalone.

No i nie wiem, czy jeszcze można przesadzać iglaki, czy to za duże ryzyko o tej porze?


Chyba duże ryzyko dla iglaków.

Miałam to samo, 3 lata eliminowałam poszczególne gatunki. Trzeba sobie napisać - może pomoże, ja tak robiłam:
akcenty sterczące (drzewa, rośliny na pniu, wertykalne - po 3 szt.), podstawowe - trzon rabaty, wypełnienia - lekkie zwiewne lub płożące, uwzględnić kolor i zachowanie sezonowe, tył rabaty. Zapomnieć o tym co się ma albo wybrać tylko bazę i na niej budować. Żeby jedna rabata nawiązywała do drugiej lekko, jak w łańcuszku. Łatwo się pisze, wiem. Walczymy więc razem, bo mam tak samo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
07_Rene 21:42, 13 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Matyldowo napisał(a)


Pozytywne nastawienie połowa sukcesu . Kibicuje


Ciężko czasem, cieżko, ale staram się


Miałam to samo, 3 lata eliminowałam poszczególne gatunki. Trzeba sobie napisać - może pomoże, ja tak robiłam:
akcenty sterczące (drzewa, rośliny na pniu, wertykalne - po 3 szt.), podstawowe - trzon rabaty, wypełnienia - lekkie zwiewne lub płożące, uwzględnić kolor i zachowanie sezonowe, tył rabaty. Zapomnieć o tym co się ma albo wybrać tylko bazę i na niej budować. Żeby jedna rabata nawiązywała do drugiej lekko, jak w łańcuszku. Łatwo się pisze, wiem. Walczymy więc razem, bo mam tak samo.


Ewo, nic nie ruszam, bo doszłam do wniosku, że nie warto skoro i tak nie mam pomysłu. Mam już kajecik założony Notuje, ale dobrze podpowiadasz. Cóż... zbyt wiele mam przypadkowych roślin, żeby jakoś je sensownie połączyć.

Poza tym znowu próbuje robić wszystkie rabaty równocześnie. Plan jest taki:
1. Skończyć nasadzenia przed domem (muszę zrobić rysunek i się Was poradzić bo naprawdę niewiele brakuje).
2. Potem piwniczka.
3. Ta rabata ze zdjęcia.
4. Reorganizacja reszty.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
gardney 21:49, 13 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
o i to jest super plan, tak trzymaj(my się)!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
babka 22:04, 13 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Cześć Reniatka Przed nami cała zima na przemyślenia ale wstępny plan dbrze mieć już teraz A ja chyba dojrzałam do róż tylko teraz to już chyba za późno na nie I taki mój plan bez planu
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 22:16, 13 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Dziewczyny, byleby wytrwać w postanowieniach Trochę mi nerwy opadaja, bo w sumie mam tak dużą działkę do obsadzenia, że jakoś wszystko się zmieści Tylko teraz z głową, z rozsądkiem i bez kolejnych błedów
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
bdan 07:32, 14 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
To że duża działka, nie oznacza, że wszystko się zmieści. Ja zastanawiam sie nad cyprysikiem nutkajskim i kaliną watanabe. Ale dla tych nasadzeń mam jedno miejsce, więc raczej trzeba będzie wybrać
07_Rene 13:57, 14 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
bdan napisał(a)
To że duża działka, nie oznacza, że wszystko się zmieści. Ja zastanawiam sie nad cyprysikiem nutkajskim i kaliną watanabe. Ale dla tych nasadzeń mam jedno miejsce, więc raczej trzeba będzie wybrać



Masz rację, ale mam problem z karłowymi i kompaktowymi iglakami, a one powinny się zmieścić
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies