Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 21:56, 06 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
MONIA -też czekam na weekend, ale nie wiem czy odważę się cokolwiek przesadzać



alinak napisał(a)
Renia ty mi nie narzekaj kochana że efekty u ciebie marne ....bo tak nie jest . zresztą wiem jak to jest sama chodzę koło przedogródka i czekam JUŻ na efekty ...
ale OGRODNICTWO UCZY CIERPLIWOŚCI .
róże zakwitną , i jak już jedna rabata ucieszy twoje oko to ci zaraz taki miód na serducho się wyleje . a przecież przed domem ta boczna tez świetnie wyszła , ale też na efekt trzeba do wiosny poczekać ....


Przed domem nie jest najgorzej, ale tam z tyłu to nieciekawie, nie jestem wstanie uporządkować tych roslin i sensownie pogrupować... Wiem, że potrzeba cierpliwości, ale czuję niedosyt projektowy, bo ciężko ogarnąć ten misz-masz, który sobie zafundowałam. I teraz zamiast cieszyć się, to gdzie nie spojrzę, to mnie coś irytuje. Co prawda, sadziłam wszystkie roslinki na początku października wg swojej koncepcji, ale już mi się zmieniło. Cóż jestem tylko kobietą...


Przeryłam wczoraj trochę łącząc dwa kawałki rabaty w całość. Powstał trapez o wymiarach 8mx5mx5m.
Eksmituje tam wszystkie iglaki karłowe i wolnorosnące tj. 2x świerk conika, jodła górska compacta, jodła koreańska silberlock, chojna kanadyjska (o ile przeżyje, bo ją mocno nornice podgryzły w sezonie).
W tym miejscu rosną już: cyprysik groszkowy aurea nana, żywotnikowiec, berberys orange rocket, jałowiec hortsman, jagoda goi, 2x żurawina, jeżówki, barwinek, red baron, języczka pomarańczowa! - czyli bomba jądrowa!
Jakoś tego nie czuję, bo znowu będzie tragicznie nawalone.

No i nie wiem, czy jeszcze można przesadzać iglaki, czy to za duże ryzyko o tej porze?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 23:53, 06 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Spora ta rabata Ci wyszła. Nie umiem doradzić co do nasadzeń bo u siebie też robię tylko misz masz i przesadzam po kilka razy. Przydałoby się dać tam przynajmniej jeden pionowy akcent, nie sądzisz?
Padam na pyszczek ze zmęczenia więc buźka na dobranoc dla Ciebie :*
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gardney 23:09, 09 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witaj Reniu widzę że u Ciebie bardzo pracowicie Pozdrawiam!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
08:58, 10 lis 2014
Zazdroszczę tych przesadzań, bo ja nasadziłam cebul i nie będę teraz tam grzebać, ruszam na przyszłą jesień!
gardney 10:39, 10 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Monia nie ma tego złego, jeszcze nie raz w zimę wszystko przemyslisz. Moja koncepcja już kilkanaście (!) razy się zmieniała i za każdym razem jest coraz lepszy pomysł, tak mi się zdaje. Ja bym tylko trawnik przekopala na twoim miejscu żeby oszczędzić sobie zrywania darni na wiosnę i żeby trawka poszła do gleby z powrotem i nawiozla. Ale Ty jestes szefowa u siebie, to tylko moja sugestia
szukam inspiracjii przez Google żeby nie czytać całych tysiacstronnicowych wątków wpisuje w wyszukiwarce Google np. Madżenie ogrodnika ogrodowisko klikam grafika i wyświetlają się zdjęcia. Jak mnie coś zainteresuje to wchodzę. Tak przeglądam szybciej ogrody w poszukiwaniu inspiracji. To takie podpowiedzi. Bo czytać tyle stron to można czasem do głowy dostać
Reniu tobie też radzę poczekać z nasadzeniami wrzuć pomysły w kontekście całości może kto co podpowie ppozdrawiam!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
MARIA 16:03, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 107
Witaj Reniu
dzięki za wizytę
widzę ,że areał u Ciebie bardzo podobny do mojego, też około 0,5 h, z czego około połowa ogrodowa, a połowa kukurydziano - jarzynowo - ziemniaczana.
W jakiej części małopolski mieszkasz ?
____________________
07_Rene 21:01, 10 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
BABKA- Ola, rabata duża, ale przy ogromie działki to prawie niewidoczna. "Akcentem" ma być jałowiec horstmann, do tego jakieś niskie iglaki, berberysy, byliny. Nie pasi mi tam przenoszenie tych innych karłowych, szukam im miejsca.

LEW_OGRODOWY - Moniko, nie przesadzam nic, boję się, że teraz +18, a za chwilę mrozem dowali. Poza tym nie mam pomysłu. Mam już dość przesadzania z miejsca na miejsce.

GARDNEY - Magda, fajny pomysł z szukaniem grafiki przez Google, na pewno skorzystam Od czasu do czasu u mnie nawet pracowicie. Z tego co czytałam u Ciebie, mamy bardzo podobną sytuację Do niedawna ja też mogłam popracować w ogrodzie w czasie snu mojej pociechy. Jakiś czas temu syn się jednak zbuntował co do popołudniowej drzemki i odtąd jest moją prawą ręką we wszystkich pracach ogrodowych. Chyba wiesz co to znaczy) Co to rabaty... Muszé sié zdystansować, bo ostatnio ciężko mi się myśli.

MARIO - dzięki za odwiedzinki, sprawdź PW.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 21:24, 10 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_dom-koszarawa-bystra-powiat-zywi-27729272.jpg
reniu ,coś dla Ciebie.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Gardenarium 21:27, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O różach są też artykuły, nie tylko wątki

http://www.ogrodowisko.pl/tag/roze

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
07_Rene 21:40, 10 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_dom-koszarawa-bystra-powiat-zywi-27729272.jpg
reniu ,coś dla Ciebie.


U la la... Dziękuję za inspirację lubię bluszcz, mimo że niektórym kojarzy się z cmentarzami
Cały czas czekam na wycinkę drzew z piwniczki. Jeszcze kukurydzy nie wycięli, a te drzewa trzeba będzie na tamtą działkę właśnie przewrócić, bo są blisko domu i inaczej się nie da.

Tak sobie dumam cały czas o roślinach na piwniczkę i mam już kilka typów:
irga "Major"
jałowiec płożący
berberys (czerwony, nie za duży, najlepiej okrągły)
i może jakieś trawy sucholubne, np. stipa, ostnica?


____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies