Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

jalos 21:05, 07 kwi 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Witam poświątecznie i wszystkim serdecznie dziekuję za życzenia

Cisów nie kupiłam jednak, jakoś tak doszłam do wniosku, że z moimi kiepskimi umiejętnościami, to one mają marne szanse na przeżycie - bo u mnie to rosliny póki co mają szkołę przetrwania.
Znalazłam gdzies niedaleko nas szkółkę cisów i pomysłałam sobie, że może tam zrobię zakupy?
A z drugiej strony to chciałam tak samodzielnie posadzic cisy bez Waszej akceptacji - a może to nie jest dobry pomysł???

Dziewczyny, muszę koniecznie posadzić drzewa w ogrodzie i bardzo, ale to bardzo potrzebuję waszej pomocy.
Nie pamiętam już czy o tym pisałam i czy wklejałam jakies zdjęcia.

Poza tym jestem na odwyku od forum, bo w ostatnim czasie przegięłam z ilością czasu spędzoną na O. - ja nie jestem tak swietnie zorganizowana jak Wy, że macie wychuchane dzieci, domy i ogrody i jeszcze pracujecie zawodowo...

Zobaczcie, to jest to miejsce, gdzie muszę posadzić szpaler drzew - na długości 8 m. Myślałam o ekranie z cisów. Co o tym sądzicie?
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Mysza 21:12, 07 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Ale te cisy to zamiast szmaragdów?, bo sie pogubiłam.
Ja lubię brzozyszybko rosną i pieknie szeleszczą
Jest z nimi troszkę pracy jesienią jak gubią liście, ale doorenbosy mają je większe
A nie chcesz dać klonów takich jakie masz???
____________________
Gosia
Magda70 21:18, 07 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
a przecież szmaragdy mialy zostac?!
Zglupiałam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mysza 21:20, 07 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Tak też myślałam, hm.
____________________
Gosia
Karol99 21:30, 07 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja bym zostawił Szmaragdy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Warmia 21:32, 07 kwi 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Cisy podobno dość wolno rosną, więc nie wiem czy nie lepsze są jednak tuje. Chyba, że czegoś nie zrozumiałam.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
jalos 22:16, 07 kwi 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
bo ja Wam jeszcze nigdy nie pokazałam tego miejsca, gdzie chciałam dać cisy.

Thuje zostają (i to nie szmaragdy tylko columnea czy coś w tym stylu).

Na wprost jadalni mam podjazd do garażu sąsiadki i właśnie na długości siatki (5 m) chciałam posadzić cisy. Potem jest panelowe ogordzenie sąsiadki, na tle którego też nie wiem co posadzić. Odległość narożnika domu od granicy to zaledwie 4 metry. Gdy nie miałam firanek sąsiedzi kłaniali nam się podczas gdzy my w tym czasie celebrowaliśmy rodzinne śniadanie.

Patrzcie szybko, bo będę usuwać pierwsze zdjęcie.
Ps. czy wiecie jak zrobić na zdjęciach taką jakby mgłę, żeby nie było widac szczegółów sąsiedztwa?

A i tak w ogóle większość roślin, które widzicie to prezenty od znajomych.
Z braku pomysłu wsadzone byle gdzie, na środku, kilka rośnie pod panelowym ogrodzeniem bez ładu i składu.
Jutro cyknę zdjęcie z jadalni.






____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Karol99 22:19, 07 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wiem jak zrobić taką mgłe, ale na telefonie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Warmia 22:20, 07 kwi 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
to się wyjaśniło potrzebowałabyś coś co szybko was załoni
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Magda70 22:32, 07 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Cisy dlugo rosną...ale i tak bym je posadziła. Będą pasować...i ladnie wyglądać.

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies