Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

jazzy 18:43, 01 kwi 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
To ja się nie znam dlatego nie doradzam ale czekam na werdykt
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
iwonadm 19:04, 01 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Dodatkowy plus nigry to powtórne kwitnienie
niestety zgapiłam się i kupiłam u Brylaka Betty
no nic zobaczymy co z niej wyrośnie
w tamtym roku ok maja mieli wyprzedaż i sprzedawali po chyba 19 zł chyba z 6 odmian
ale dla mnie najpiękniejsza jest gwiaździsta lub genie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Mala_Mi 19:31, 01 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gwiaździsta kwitnie teraz.. i jak się trafia przymrozek..to kwitnienie szlag trafia Warto ją mieć jako magnolię dodatkową.
Nigra ma kwiatki cały sezon tu i tam.. takie pojedyncze, ale w liściach się gubią..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 20:05, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jalos napisał(a)
Znalazałam dziś Cisa baccata w atrakcyjnej cenie - 10,00 zł za sztukę.
Kupiłam jednego celem dokładnego obejrzenia bryły korzeniowej i mam wątpliwości czy krzak przeżyje.
Ciś był wsadzony w donicę i przysypany ziemią - podczas wyciągania go z donicy cała ziemia wyleciała - praktycznie nic nie zostało ziemi w bryle korzeniowej. Widac, że jest pociachany.
Zobaczcie proszę i powiedzcie, bo ja nie mam żadnego doświadczenia, czy Waszym zdaniem roślina ma szanse na przetrwanie i odbudowanie systemu korzeniowego?
Cis ma ok. 70-80 cm wyskokości.


Co tanie to często już padnięte, nie wyglądają jędrnie, ale szanse jako takie mają, bo widzę też drobne korzenie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:06, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jalos napisał(a)
a który wątek macie na myśli ten cisowy?
Myślicie, że Danusia daje radę na bieżąco ogarniac te wszystkie wątki?


Dawałam radę do piątku, teraz mam sprawy rodzinne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wietrzyk 20:24, 01 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
jalos napisał(a)
Znalazałam dziś Cisa baccata w atrakcyjnej cenie - 10,00 zł za sztukę.
Kupiłam jednego celem dokładnego obejrzenia bryły korzeniowej i mam wątpliwości czy krzak przeżyje.
Ciś był wsadzony w donicę i przysypany ziemią - podczas wyciągania go z donicy cała ziemia wyleciała - praktycznie nic nie zostało ziemi w bryle korzeniowej. Widac, że jest pociachany.
Zobaczcie proszę i powiedzcie, bo ja nie mam żadnego doświadczenia, czy Waszym zdaniem roślina ma szanse na przetrwanie i odbudowanie systemu korzeniowego?
Cis ma ok. 70-80 cm wyskokości.



Hej Aga,
w ubiegłym roku kupiłam identycznego cisa w Leroy'u. Taka sama sytuacja jak opisujesz, taka sama wielkośc. Przewrócił mi się i wypadł z doniczki jak dowiozłam do domu. Posadziłam go od razu bardzo starannie. Dociągnął do lata, zbrązowiał i padł. Jak byłam w tym markecie kilka tygodni później to widziałam, że wszystkie pozostałe na placu były brązowe Skusiłam się bo właśnie jeden był mi potrzebny, ale przy 15szt raczej bym nie ryzykowała.
Swoją drogą taki cis to kilkuletnia roślinka, jak można tak barbarzyńsko go wyciachac...?
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kamajla 20:32, 01 kwi 2015


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Pytanie jeszcze jak długo one są w takim stanie. To chyba też ma znaczenie. Dużo musieli upierdutać...
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Agania 23:17, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja mam Genie drugi rok, kupiłam patyka z jednym pąkiem kwiatowym, za 80 zeta, w tym roku będzie miała 8 kwiatów, zaznaczam, że jeszcze była przesadzona w inne miejsce, rośnie silnie i zdrowo, ja ci polecam Aga....dziewczyny zachwycały się tą magnolią na tegorocznej Gardeni, jest dużo fotek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5220-spotkanie-gardenia-luty-2015?page=9
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
jalos 01:01, 02 kwi 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Mala_Mi napisał(a)
Lecę od Marzenki.. nie pytana, ale pozwolę się wtrącić.
Jak chcesz ciemną magnolię a tańszą, to proponuję Nigrę.
Jest naprawdę super. Ma wielkie kwiaty. Potem usunę te foto aby nie zaśmiecać..



Nie usuwaj zdjęcia, wszak to jedno z piękniejszych zdjęć w tym wątku (oczywiście póki co )
A w ogóle to miło, że zajrzała do mnie osoba z tv Taki zaszczyt, normalnie szok. I jeszcze Danusia..... Ho, ho kto by pomyślał

A serio to śliczna ta nigra - też jadziś widziałam, ale nie pamiętam w jakiej cenie.

A tam cena - w kwietniu mam i urodziny i imieniny, więc czy może być lepszy prezent????
Takie pytanie retoryczne .
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jalos 01:24, 02 kwi 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Magda, Ola, Gosia (malkul), Mysza, jazzy, karol i Danusia i Kamila i Agata - dziękuję za odzew w sprawie cisów.

Wygląda na to, że na dwoje babka wróżyła - albo przeżyją, albo i nie.
Racja, że strasznie je pociachali. Jak go wyjmowałam z doniczki to przypomniały mi się bożonarodzeniowe drzewka kupowane w donicach, które przemijały równie szybko jak święta. Ot, takie coś zielone na chwilę zakopane w ziemi, a tak naprawdę z małymi szansami na przeżycie.

Nie wiem czy zaryzykuję zakup cisów.
W moim ogrodzie, którego właściwie jeszcze nie ma, mam kilka(nascie) roślin podarownych mi albo kupinych przeze mnie pod wpływem impulsu. Nie wszystko mi pasuje, ale trudno mi wyrzucic coś na śmietnik (a może tak trzeba i to przychodzi z czasem?), a te cisy to tak, jakby szły od razu ma skazanie. Pomyśleć, że ktoś przez 3 lata ich doglądał, a potem dobił....
To się opłaca? w takim razie dziwny to biznes.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies