Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Twardy orzech do zgryzienia - moje ogrodowe rozterki i marzenia

bdan 19:13, 31 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
jalos napisał(a)




Aga co to są za klony?
bleebla 19:18, 31 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Przeczytałam wszytko i macham. Będę zaglądać.
Jestem na etapie szukania grabów. Ty już kupiłaś?

Edit:
Miało być 'Ty już sie rozglądałaś?' Bo to ze nie kupiłaś to już wiem
____________________
Aga - Mała eLeczka
wietrzyk 19:25, 31 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
bdan napisał(a)


Aga co to są za klony?


Danusiu,
przepraszam, że się wtrącę zamiast Agnieszki, ale akurat czytałam na pierwszej stronie, że są to klony Red Sunset
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
jalos 23:41, 31 mar 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Dokładnie Red sunsety - bardzo na nie liczę, póki co sa jeszcze niewielkie w sensie obwodu.


____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jalos 00:49, 01 kwi 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
wklejam ku pamięci szare oleje i inne specyfiki do drewna tarasowego

Madzenka napisał(a)


To Tikurilla olej do tarasow w kolorze KIVI. W maju będe powtarazć olejowanie, bo na swieżo jest niemal srebrzysty i idelany do moich aluminiowych okien. Wreszcie mi zakrył kasztanowy kolor, z ktorym sobie grafitowy Flugger nie poradził.
Zatem polecam Tikkurila.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
bdan 07:15, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Dzieki dziewczyny. Byc może u mnie tez w tym roku zagoszczą, albo one, albo platany alpen's. Cały czas się waham, ale zobaczymy co będzie w szkółkach
wietrzyk 12:10, 01 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
jalos napisał(a)
tak to wygląda




Aga,
przeczytałam Twój wątek. Czuję Twoje wkurzenie i rozterki co dalej. Ale nie jest źle Masz już projekt i jak czytam moc zapału. Projekt jak dla mnie super! Zwłaszcza odchylenie od domu, bardzo mi się podoba.
Dom bardzo ładny. Zwłaszcza duże okna, łał
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
jalos 14:57, 01 kwi 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Asiu, planowałam zajrzeć do Ciebie, bo widziałam, że jesteś z okolicy, ale chyba mnie jeszcze u Ciebie nie było (ostatnio tak biegałam po ogrodowisku, że wszu=ystko mi się pomieszało, nie wiem gdzie pytałam o klony a i często mam poblem żeby przypiąć fouemowego nicka i avatarek do ogrodu - za dużo nowości naraz), nieobecnośc moją zamierzam nadrobić.

Tym bardziej jest mi bardzo miło, że zajrzałaś do mnie

Asiu, projekt jest, ale wymaga małej korekty. Ukośne linie rabat w ogrodzie na papierze mi się spodobały, ale gdy je wyznaczyłam w rzeczywistości to te skosy zaczęły mnie mocno razić.

Dziś w nocy wyrysowałam rabaty wg ostatniej koncepcji Navigatorki, wstawię je po południu.

Na froncie też są konieczne zmiany, bo w jednej (trójkątnej rabacie) są sama trawy i brakuje i czegoś zimozielonego, natomiast w rabacie przed frontowymi drzwiami są hortensje Anabelle a za nimi trzcinnik. Anabelki, z tego co czytałam, lubią się "wykładać" - chyba chciałabym coś niższego.
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
jalos 15:13, 01 kwi 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Znalazałam dziś Cisa baccata w atrakcyjnej cenie - 10,00 zł za sztukę.
Kupiłam jednego celem dokładnego obejrzenia bryły korzeniowej i mam wątpliwości czy krzak przeżyje.
Ciś był wsadzony w donicę i przysypany ziemią - podczas wyciągania go z donicy cała ziemia wyleciała - praktycznie nic nie zostało ziemi w bryle korzeniowej. Widac, że jest pociachany.
Zobaczcie proszę i powiedzcie, bo ja nie mam żadnego doświadczenia, czy Waszym zdaniem roślina ma szanse na przetrwanie i odbudowanie systemu korzeniowego?
Cis ma ok. 70-80 cm wyskokości.

____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
Magda70 15:13, 01 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wiesz...tak myślę , że ekran z grabów fajnie by wyglądał i wysłonił Cię...może to faktycznie jakaś myśl

https://www.pinterest.com/pin/337910778262995211/

https://www.pinterest.com/pin/337910778262978219/

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies