Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zakątek :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zakątek :D

mateuszmichn 21:31, 21 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Gardenarium napisał(a)
W byliny czy inne rośliny kwitnące zawsze warto wpleść kilka krzewów liściastych, niekoniecznie zimozielonych typu bukszpan. Ostatnio bardzo ciekawie zrobiłam kule ze zwykłych pęcherznic, boroldwe, wielkie kule, znakomicie ozywiają i nadają strukturę. MOżesz ciąć wszystko, nawet świerk, oczywiście nie ten, co ma być zywopłotem.


Danusiu dziękuję za odwiedziny. Od kilku dni szukam jakieś szkółki, plantacji z krzewami. Na tej nowej rabacie mam trzmieliny, na razie są trochę małe ale chcę z nic zrobić później kuleczki. Może ten pomysł z pęcherznica wykorzystam.
____________________
Mój mały zakątek
babka 21:37, 21 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Cześć Przyszłam zerknąć co u Ciebie coć przyznam się, że też już tu byłam lecz bezgłośnie
Cofnęłam się tylko dwie strony i widzę, że pytasz o cienistą rabatę. Ja w doradzaniu cienki bolek jestem ale powiem co ja bym tam zrobiła. Ujęłabym to drzewo w rabatę, obsadziła funkiami i żurawkami+ trawki, rozplenice... może w cieniu słabiej będą rosły ale napewno dodadzą uroku. Poza tym sporo jest roślin do cienia, napewno wyszukasz ale przede wszystkim poszerz tę rabatkę
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 21:43, 21 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Poszerzyć? Dopiero co na wiosnę poszerzałem może trochę bez sensu rozsądne są rośliny ale to mogę zmienić. Dzisiaj trochę zmniejszyłem czyśćce więc jest więcej miejsca
____________________
Mój mały zakątek
mateuszmichn 22:06, 21 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Hmmm ostatnio zastanawiam się nad tą rabata w cieniu. Teraz pomyślałem, że wykopie z tamtą krzewuszke, a posadzę przy bukszpanach języczkę przewalskiego, jakieś trawki, ale przydałoby się coś jeszcze
____________________
Mój mały zakątek
Flower1 22:08, 21 lip 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witam ,w cieniu to moze hosty z trawami..
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
mateuszmichn 22:19, 21 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Flower1 napisał(a)
Witam ,w cieniu to moze hosty z trawami..


Hosty już są, a trawki trzeba dodać, bo łączą razem cała rabate i fajnie je wypełniają. Pomyślałem tez nad przesadzaniem na wiosnę jednego z Rh na drugą stronę świerka. Jednym słowem będą hosty, trawy, czyśćce, trzmieliny, paprocie i może jakieś tawułka
____________________
Mój mały zakątek
Sebek 23:21, 21 lip 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
mateuszmichn napisał(a)


Hosty już są, a trawki trzeba dodać, bo łączą razem cała rabate i fajnie je wypełniają. Pomyślałem tez nad przesadzaniem na wiosnę jednego z Rh na drugą stronę świerka. Jednym słowem będą hosty, trawy, czyśćce, trzmieliny, paprocie i może jakieś tawułka


Połączenia roślin masz świetne, ale tak jak Danusia napisała brak tego szkieletu wokół, tła dla tych bylin Na Twoim miejscu inwestowałbym teraz w stałe rośliny, a byliny sukcesywnie rozmnażał, by powstawały plamy jednakowych gatunków
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mateuszmichn 23:37, 21 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Sebek napisał(a)


Połączenia roślin masz świetne, ale tak jak Danusia napisała brak tego szkieletu wokół, tła dla tych bylin Na Twoim miejscu inwestowałbym teraz w stałe rośliny, a byliny sukcesywnie rozmnażał, by powstawały plamy jednakowych gatunków


Dzięki za radę. Jednak nie wiem jakie krzewy wybrać poza bukszpanami i jakimiś tujami
____________________
Mój mały zakątek
Gardenarium 07:21, 22 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzewy liściaste, derenie, pęcherznice np. ten Lady in Red, hortensje bukietowe, tawuły każde, nawet wczesne, japońskie, ostrokrzewy, buki małe posadź i tnij w kulę, graby, choine kanadyjsk, jasminowce. Nie cięte są nieciekawe, pospolite, ale ucięte w idealna kulę to już wyższa szkoła jazdy.

Będę miała wykład i o tym tez będzie - na Zieleni to życie 5 września, zapraszam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_snopek 08:03, 22 lip 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Pęcherznica Lady in Red jest świetna mam ją ten kolor jest cudny fajny kontrast dla zieleni
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies