Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Agania 14:02, 06 maj 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uruchomiły się umysły ścisłe, to nawadnianie to masz ustawiane automatycznie czasowo, to trzeba rozsądnie zaplanować, wiem, że koleżanka na początku była zadowolona...
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kindzia 14:03, 06 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Koniec tego dobrego, wyjeżdżamy do Pszczyny Robota woła.
M do kopania, ja do sadzenia i plewienia
Miłego weekendu
Dla nas przedłużony o poniedziałek
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:05, 06 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Agania napisał(a)
Uruchomiły się umysły ścisłe, to nawadnianie to masz ustawiane automatycznie czasowo, to trzeba rozsądnie zaplanować, wiem, że koleżanka na początku była zadowolona...

U mnie gliniasta ziemia, Łukasz twierdzi, że godzina spokojnie wystarczy. Będę obserwować rośliny i dopasuję.
Wiem, że woda z linii kroplującej pod powierzchnią ziemi rozchodzi się w trapez, ale kopać nie będę żeby się przekonać
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 21:15, 06 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ciekawe rozmowy prowadzicie . Niestety jak ogród MUSI byc podlany to cen sie nie liczy. Przy gliniastej ziemi na pewno mniej wody zużyjesz a i deszcze u Ciebie bywają nie to co u mnie.W poprzednim roku zuzyłam tylko 500m sześciennych bo nawet w kranie wody brakowało, oczywiscie podlewanie było głównie w nocy a i tak mi trawa wyschła i świerki i inne rośliny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ewa777 22:36, 06 maj 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Oby rachunki były jak najniższe
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kindzia 06:54, 07 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)
Ciekawe rozmowy prowadzicie . Niestety jak ogród MUSI byc podlany to cen sie nie liczy. Przy gliniastej ziemi na pewno mniej wody zużyjesz a i deszcze u Ciebie bywają nie to co u mnie.W poprzednim roku zuzyłam tylko 500m sześciennych bo nawet w kranie wody brakowało, oczywiscie podlewanie było głównie w nocy a i tak mi trawa wyschła i świerki i inne rośliny.

U mnie, mimo bardzo obfitego podlewania, parę roślin nie przeżyło zimy. I z pewnością ma na to wpływ gorsza kondycja roślin po lecie. Mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej.
Jak jedziemy do Pszczyny mijamy wiele ogrodów z całymi szpalerami uschniętych tujek. Chyba lepiej podlewać niż ciągle kupować nowe i wykopywać, wkopywać, czekać aż urośnie...i od nowa...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 06:54, 07 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ewa777 napisał(a)
Oby rachunki były jak najniższe

Przeżyję
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 06:57, 07 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Niesamowite jak przyroda potrafi przez 3 dni się rozwinąć. Jak wyjeżdżaliśmy w piątek drugi z buków miał jednego listka, wczoraj już ulistnione drzewko

Wczoraj tylko posadziłam tawułę i folksy. Dzisiaj cynie i dalie. A chciałbym plewić róże. Ciekawe ile zdążę.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:11, 07 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Komuś obiecałam zdjęcie obecnej Pastelli i iryski pumila zaczynają.


____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kasik 09:52, 07 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Co do wody, to wszystko jest w naszych rękachi oczach. Cenę metra wody znasz, oczętami na licznik spojrzysz, a że liczyć umiesz wynik będzie natychmiastowy i czytelny.
Potem zostaje tylko racjonalnie i z głową.

Żadnego zagrożenia nie widzę.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies