Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod górkę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod górkę...

Kacha123 22:49, 25 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Luki napisał(a)
To jest jakaś kpina. Życze CI Kasiu ogromnej wytrwałości i nie poddania się tak łątwo bo każde pozwolenie na budowę można wstrzymać. Dwa metry uwierzyć mi się nie chce.



Ech Luki! Dzięki!


____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
nawigatorka 22:49, 25 maj 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Kacha123 napisał(a)


Gość posiada pozwolenie na budowę. O zgodę do tej pory nikt nas nie pytał. Zgłębiam temat.
jako sąsiednia działka powinniście zostać zawiadomieni o wydanych warunkach zabudowy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Sebek 22:56, 25 maj 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
nawigatorka napisał(a)
jako sąsiednia działka powinniście zostać zawiadomieni o wydanych warunkach zabudowy

MPZP i warunki zabudowy na Śląsku z reguły dotyczą tego co nad gruntem - wysokość budynków, kolor elewacji, pokryć dachowych czy intensywności zabudowy. Ale warto szukać wszędzie odpowiednich zapisów...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kacha123 23:00, 25 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
nawigatorka napisał(a)
jako sąsiednia działka powinniście zostać zawiadomieni o wydanych warunkach zabudowy


Jeśli jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to nie.

____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Zana 23:47, 25 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jezus Maryja, nie wierzę w to co czytam!!!!!!
Kto na takie coś pozwala, a ogóle to jak można wpaść na tak debilny pomysł! Ale dlaczego oni chcą podnieść ten teren?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Luki 00:38, 26 maj 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu trzeba by się zainteresować czy plan zagospodarowania terenu uwzględnia zmianę rzędnych terenu bo podniesienie terenu ewidentnie ingeruje w ukształtowanie terenu, a to musi być zawarte w projekcie i zagospodarowaniu terenu co za tym idzie trzeba mieć na to pozwolenie do tego dochodzi kwestia odprowadzenia wód opadowych tu do Prawa wodnego było by trzeba zajrzeć.

Kurka widać, że późno było bo słowo "terenu" przypadło mi do gustu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
MirellaB 05:42, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kasiu, Luki dobrze pisze. Z mojego doświadczenia ludzie sami podnoszą teren bez pozwolenia, bo nikt niestety tego nie sprawdza. Możesz i musisz interweniować. Parę cm to ja rozumię, ale ponad dwa metry? To jakaś grubsza sprawa.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
jolanka 06:12, 26 maj 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasiu, szok Mialam wrażenie, że czytam u Ciebie scenariusz jakiegoś filmu s-f. Mam nadzieje, ze traficie na mądrych urzędników. Trzymam kciuki.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
szemusia 08:04, 26 maj 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Kasiu, wpadlam na majowe fotki, a tu takie wieści
MAm wielką nadzieję, ze nie dojdzie do planowanych zmian że ktoś przejrzy na oczy.
Zresztą w głowie się to nie mieści - ja, zebym mogła na własnycm podwórku kostkę położyć muszę o pozwolenie do urzędu chodzić, a tu takie zgody ktoś wydaje. Masakra jakaś
Trzymam kciuki
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Dorota123 08:16, 26 maj 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Śledzę Twój wątek od samego początku i zachwycam się efektem Waszej pracy, ale to co się teraz wyprawia przekracza wszystko. U mnie jak robili kanalizację i okazało się, że przesunęli na planach linię o 4 mm a w rzeczywistości wleźli na moją działkę. Chcieli mi przeorać całą działkę na 4 m w głąb (za ogrodzeniem pole orne i tamtędy miała iść kanalizacja) Zatrzymałam roboty, trochę mnie straszyli, ale wykop w sumie zrobili za ogrodzeniem. Czasem warto się postawić i zawalczyć o swoje.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies