Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

paniprzyroda 23:22, 22 maj 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Z tymi robalami to tak jest, jednego dnia nie ma, a drugiego już są. U mnie nimułka przerzedziła pąki na niektórych; LO w podobnym stadium. Będę musiała się podszkolić, jak ją ciąć, bo krzaczor się zrobił a New Dawn jeszcze większa, jak ją sadziłam, to nie przypuszczałam, że tak się rozrośnie, teraz żal przesadzać.
Przesadzałam wiosną inną pnącą, dwa długie badyle, zielone są, a przyrostów nie ma, będzie coś z niej? Na dodatek rośnie w eksponowanym miejscu i wkurza mnie trochę
____________________
Dwa ogrody
anna_t 23:38, 22 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
rozark napisał(a)


norma, ćwicz cierpliwość
jeśli tegoroczne nasadzenia to nie nawozić, jeśli zeszłoroczne to podsyp je obornikiem

dzięki uspokoiłaś mnie. tylko hanne mam z grudnia ale sadzone w tym
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
rozark 22:25, 23 maj 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
katel napisał(a)
Ciekawe czy moje LO zakwitną w tym roku (kupione wiosną z gołym korzeniem)? Czekam na zdjęcie Twojego .



a takich paczków jest całkiem sporo

____________________
pozdrowionka
rozark 22:33, 23 maj 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
paniprzyroda napisał(a)
Z tymi robalami to tak jest, jednego dnia nie ma, a drugiego już są. U mnie nimułka przerzedziła pąki na niektórych; LO w podobnym stadium. Będę musiała się podszkolić, jak ją ciąć, bo krzaczor się zrobił a New Dawn jeszcze większa, jak ją sadziłam, to nie przypuszczałam, że tak się rozrośnie, teraz żal przesadzać.
Przesadzałam wiosną inną pnącą, dwa długie badyle, zielone są, a przyrostów nie ma, będzie coś z niej? Na dodatek rośnie w eksponowanym miejscu i wkurza mnie trochę


Ja mam nimułkę, mszyce, jakieś pajączki (pierwszy raz u mnie) ale na wierzchu liścia i zastanawiam się co to jest, może pożyteczne? oraz jakieś białe robale od spodu, ale chyba nie jest przędziorek chmielowiec, muszę poszukać zdjęć, ten ewidentnie wypija mi soki z liści, też zawitał do mnie pierwszy raz
LO możesz ciąć jak parkową, będzie trochę mniejsza
A New Down właśnie sobie zafundowałam i głowię się gdzie ja wsadzić? na płot? czy kupić łuk stalowy?
Nowe róże, zielone i nie rosnące mam dwie, cierpliwie czekam aż ruszą, nie będę ich wykopywać bo żyją ale dlaczego nie rosną to nie mam pojęcia, muszę cos doczytać, bo takie zjawisko mam pierwszy raz
____________________
pozdrowionka
rozark 22:34, 23 maj 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
anna_t napisał(a)

dzięki uspokoiłaś mnie. tylko hanne mam z grudnia ale sadzone w tym


u mnie Hanne stoi ( znaczy nie rośnie) oraz pomarańczowa, angielka, krzaczasta, ot skleroza
____________________
pozdrowionka
tulucy 22:42, 23 maj 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
I mnie nie chce rosnąć jeden z dwóch Pink perfection. Coś puścił na centymetr i koniec, drugi lepiej, jakieś zieloności małe się pokazują. Wczoraj doszłam do wniosku, że rosną w niezbyt nasłonecznionym miejscu i je przesadziłam - zresztą koncepcja mi się zmieniła i tak mi to przesadzanie pasowało. No nic, może nie padną. Generalnie część tegorocznych z gołym korzeniem nawet ma pąki, ciekawe, czy utrzymają.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Pluszakowa 23:01, 23 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
New dawn moje marzenie. Ta róża kojarzy mi się z dzieciństwem. Szukalam jej w Gliwicach na targach ogrodniczych i jej nie mieli.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Nikita 09:31, 26 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Reniu, będziesz u Bogdzi bo nie wiem czy brać hosty dla ciebie? Niestety nie mam wszystkich dla ciebie, bo wiosną stwierdziłam braki w moim hostowisku...jakaś przebrzydła nornica zeżarła mi 11 host !!! MASAKRA !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kasya 09:32, 26 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
Nikita napisał(a)
Reniu, będziesz u Bogdzi bo nie wiem czy brać hosty dla ciebie? Niestety nie mam wszystkich dla ciebie, bo wiosną stwierdziłam braki w moim hostowisku...jakaś przebrzydła nornica zeżarła mi 11 host !!! MASAKRA !!!


a ty co wcale tych swoich nie pokazujesz ? chyba jakies zostaly...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
katel 23:47, 26 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Śliczny jest!
U mnie coś wyżera liście róż, takie jak opuchlaki tylko mniejsze może naliściaki? Zbieram ręcznie i kupiłam Mospilan - nie spieszę się zwykle z chemią ale tych paskud się obawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies