Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Sebek 11:15, 08 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
mikina34 napisał(a)



Marzenko,
czy te czerwonawe kule po lewej w rogu to berberysy? jeżeli tak to jakie?

Kupiłam na wiosenę rozplenice, teraz zaczynają puszczać kłosy, ale one są ciemne? wiesz może która to może być? bo kupowana jako NN

Pozdrawiam


Berberysy Bagatelle

Rozplenice z zielonymi źdźbłami? Może Moudry?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mikina34 12:04, 08 sie 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Sebek napisał(a)


Berberysy Bagatelle



Rozplenice z zielonymi źdźbłami? Może Moudry?


Bagatelle pieknoty one som
Sebku, kłosy ma ciemne, powiedziałabym czarne szczotki czyli stawiać na Moudry?
Dzieki za podpowiedź
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anulajda 14:11, 08 sie 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Madzenka napisał(a)






Podobaja mi się te Twoje szare wysokie donice, czy dawno je kupowałaś ?


Bo nad ogrodem Twoim zachwycam się non stop
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anna_t 14:52, 08 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Madzenka napisał(a)


Wg mnie do połowy sierpnia wszystko bez obaw można ciąć. U mnie cisy już przycięte a bukszpany czekają w kolejce. Zwłaszcza obwódki wołają już mocno o cięcie

patrzę tak na te Twoje bordo sliwy (nigry?) i Ty je specjalnie tak w kwadrat tniesz?
no i ofkors jest ślicznie...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
_Martini_ 18:33, 08 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Madzenka napisał(a)


Dzięki takiemu widoczkowi pokochałam jeżówki.
I dzięki takiemu widoczkowi dam drugą szansę trawom, na które się mocno obraziłam w tym roku.

A w ogóle to odgapiam Twoje bukszpanowe kwadraty i sprawię sobie taki jeden wraz z katalpą w środku. Mogę?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasya 19:24, 08 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Podziwiam nienaganny porządek bo ze masz slicznie to wiesz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 23:06, 08 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Praire Fire - też lubię, ale nie udało mi się kupić

Wojsławice w planach, ale ten rok jest nie do planowania
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ewik 23:54, 08 sie 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Kolory lata śliczne ☺
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Madzenka 06:46, 09 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wczoraj korzystaliśmy z uroków prawdopodobnie ostatniego już ciepłego wieczoru torocznego lata. Zatem wbrew wszelkim pomówieniom wykorzystywałam fotele na tarasie
Macham zatem zbiorowo i odpowiadam tylko na pytania

Anna - pissardi tniemy w prostokąty od ubiegłego roku

Anulajda - donice maja juz ze 3 sezony. Poszukaj w ofercie Polnix

Mikina - Sebek oczywiscie dobrze odpowiedział - to berberysy bagatelle, rosna juz chyba od 2011 w tym miejscu i aby utrzymac je w takim niewielkim rozmiarzectne je trzy razy w seoznie w kulki. Tracą na chwilę czerwony kolor po czym ponownie liscie czerwienieją. Nie wiem , kotra rozplenica ma czarne piórka, a ta nowa w donicy kupiona jako NN i tak z planem na orzemarżnięcie w niej zimą .

Jolanka - nie dane mi było ocenić kwiat BP bo nie kwitła u mnie, ale zdjęcia w necie wg mnie pokazuja inną róze niż Twoja NN

Siaka mączniaka nie pokaze bo został w sobotę ścięty i zapakowany do waorków. Mączniak orawdziwy powoduje,mze głownie na nowych orzyrostach jest biały nalot, trudno go pomylić z czymkolwiek.mczekam na mozliwośc pryskania ale ciagle zapowiadaja przelotne opady u mnie. Zakupiłam Amistar+Tospin i będe atakować żywopłot oraz bukszpany, ktore wygladaja podejrzanie...wszedzie panuje w tym roku grzyb : na rózach rozwinęła sie plamistośc w tydzień, magnolia cała w czarne kropki, graby. Wredne deszczowe i gorące lato zawsze wywołuje taka inwazję grzybów.

Milka dywan to sztukabeskidzka.pl
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:58, 09 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MirellaB napisał(a)
Mojemu synkowi też w donicy posadziłam pomidorki koktajlowe. Na początku zrywał zielone, ale teraz już tyko dojrzałe

Rozplenicy Rubrum nigdy nie miałam, a bardzo mi się podoba. Chyba się na nią skuszę
Bardzo podoba mi się u Ciebie połączenie jej z jeżówkami.

Madżenko z czym będziesz sadziła) posadziłaś brązową trawę?

Mam do Ciebie dwa pytania:
1. Czy po pierwszym kwitnieniu róże obcinasz tak samo jak wiosną?
2. W tym roku pierwszy raz zakwitła mi magnolia. Teraz ma takie małe pąki - pazurki tak jak przed kwitnieniem. Czy to są pąki na przyszły rok?



Mirella teraz nie obcinam tak radyklanie roz jak wiosna - wiosna tne nad 3-5 oczkiem czyli bardoz nisko. Teraz obcinam wyłacznie przekwitłe pąki, do miejsca gdzie wyrasta prawidłowy liść z 5 listkami. Czasami wycinam zbyt długie baty jesli mnie denerwuja. Natomaist Bonica i okrywowe tne jak zywopłot, zupełnie nei zwracam uwagi gdzie je przycinam

Magnolie jesli tylko sa zdrowe kwitna zawsze drugi raz w sezonie (ale raczej słabo w porownaniu do wiosny) i nie jest to objaw zadnej anomali. Jednoczesnie teraz zaczynaja wytwarzać paki na przyszly rok, dlatego pod koniec lipca zwsze ostatni raz nawoże magnolie. Paki kwiatowe na nastepny seozn widac dopiero dobrze gdy magnolia zgubi jesienia liscie.paki kwiatowe sa raczej duze a paki lisciowe sa mniejsze ale tez wyglądaja jak kwiatowe tylko sa drobniejsze. Będzie czas na obserowanie tego późna jesienia i zima.

Brązowe Buchanani posadizłam tam gdzie rosną od 2012 czyli pod trzmielinami na nozkach. Po tegorocznej zimie stare Buchanani nie moga sie podnieść i maja po kilka kłaków i stale podsychaja
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies