Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 23:22, 06 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
jazzy napisał(a)
Jak się mają tulipany po deszczu? Moje stoją jak żołnierze
Pozdrówka


Stały
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:23, 06 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pawlus napisał(a)
Marzenko, graby teraz w czerwcu będzie można przyciąć? Mam 2 Fastiagiaty, chcę formować im korony na "gołym pieńku" a kupione są z gałązkami od samego dołu.


W czerwcu zawsze tnę drugi raz, zwykle gdy gałezie wybujają na 50 cm a liście są duże i ciemnozielone. Bedę trąbić kiedy mozna już ciąć
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:25, 06 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
atena35 napisał(a)



Cudne są te Twoje kompozycje.
Ciągle zastanawiam się czego brakuje w moim ogrodzie? I dochodzę do wniosku, że mam za mało traw!
Musss to zmienić
Moja Stipa 3 lato będzie miała ja tnę wszystkie trawy. Carexa buchani chyba niepotrzebnie co?


Rok temu ciełam buchanani i pieknie odbiła, w tym roku nie ciełam i chyba to bład bo tulioanów nie widać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Malgosik 23:26, 06 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dziewczyny to Wy chyba najpierw na kawę pójdziecie, bo targi zaczynają się o 10.
____________________
Ogród na glinie
Madzenka 23:26, 06 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
Cebulowe są boskie

I nie żebym się czepiał, ale co u Ciebie jest z trawnikiem - jest wypalony, zjedzony?


Wypalony Sebciu, juz pisałam, sypnełam nawozem i nie padało mimo zapowiedzi, słńce go przypaliło... Ale po miesiący wreszcie odbija....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 23:27, 06 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Kochani wybaczcie, jestem w totalnym ńiedoczasie. Dzisiaj wykirzystałam chwilę o zmroku aby podlać nicieniami ogród bo ciepło i mokro. I teraz znow leje. To chyba dobrze. Zmykam spac bo jutro wstaje o baldym świcie i w dorgę.. Doczytam tylko lytania a reszcie zbiorowo pomacham.

Ps. Mszyc nie mam , sprawdzałam za to slimaki zjadły mi mantragony i hortensje... Zanim wróce i kupie granulki to juz nic w ogrodzie nie bedzie.....


Madżen.. wiesz, że Cie kocham.. i pierwszy raz od początku. omijam kilka stron.. nadrobię.. mam nadzieję..
Niedoczas też mam...

Dziś zaliczyłam chwile załamania z powodu ślizgaczy.. normalna zima ma tę zaletę, że może cześć roślin nie do naszego klimatu pada.. ale też padają te cholery.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 23:28, 06 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bozena77 napisał(a)


Być może już pisałaś, ale mi umknęło, czy to są carexy evergold? Potrzebuję trawy o takim pokroju i kolorystyce.
A masz może doświadczenia z carexami everillo?
Pozdrawiam,
Bożena


Nie to carex morrowi variegata, tylko nie ciety po zimie i ma takie brązowe brzegi. Mam evergolda i jest zdecydowanie jasniejszy, i mniej sztywny. Oba carexy uwielbiam !
Everillo nie posiadam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Malgosik 23:28, 06 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja też się zmagam ze ślimakami
u sąsiada za podmurówką mieszkają, a potem czmych do mnie na obiadek
ile ich dzisiaj straciło życie pod moim butem...
____________________
Ogród na glinie
MAD 23:48, 06 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Umnie też śliskie france rozpoczęły atak. Cel to hosty i ukorzeniające się hortki bukietowe. Sypnęlam im niebieskie papu. Ciekawe co wybiorą...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
waldek727 00:04, 07 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Madzenka napisał(a)


W czerwcu zawsze tnę drugi raz, zwykle gdy gałęzie wybujają na 59 cm a liście są duże i ciemnozielone.

To się dopiero nazywa perfekcyjne podejście do ogrodu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies