Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

tusiawka 22:30, 07 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Pozjadały mi też nowe przyrosty ciemierników.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Madzenka 06:45, 08 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kindzia napisał(a)
Confidorem na zdobniczkę? Mój jeden buczek miał to świństwo w zeszłym roku. Kiedy pryskać? Dopiero jak zobaczę to świństwo, czy profilaktycznie teraz?

Pozdrawiam Marzenko


Kindzia ja pryskam dopiero gdy sie pojawia. Do profilaktyki stosowałam olej prafinowym a pozostała chemie wyłacznie interwencyjnie, czyli gdy juz cos złego sie dzieje ale tez jednej mszycy nie zabijam tylko gdy się robi plaga. Wtedy pryskam na zdobniczke nawet co 3-7 dni w zaleznosci od tego jakim srodkiem. Na razie nic u mnie nie ma poza ślimakami.

Na razie nie mam czasu na ogród wiec na wet nie wiem czy cos złego sie dzieje na roslinach. Na pewno widziałam nimulkę na rozach....


Ślimaki pierwszy raz ogryzły mi hortensje bukietowa... Lilie wystraczy jeden dzien nieuwagi i po roslinie, dwa lata temu w ten sposób straciłam wszytskie lilie. Rosliny zostały na wysokosci 3-4 cm wygryzione tak jak pisze Malgosik jakby bobry je zaatakowały... W tym roku sucha pogoda i brak slimakow mnie uśpiły. Wystraczyły 2 dni i po liliach... Trzeba uważac na hosty ale i wiele innych roslin. Na szczęście uwielbiają liscie przekwitających tulipanow, tym niech sie karmią... Dopiero jutro bede miała czas sypnąc granulki w ogrodzie... Byc moze juz mojej jednej hortensji incrediball juz nie bedzie....

Ale najpierw jutro musze zaaplikować na druga czesc ogrodu nicienie bo larwy opuchlakow juz grasuja ....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 07:31, 08 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U mnie też lilie zjadaja.Miłego dnia i weekendu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
siakowa 07:44, 08 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
siesu wszędzie to paskudztwo....bleee
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Borbetka 08:21, 08 maj 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wszystko obejrzałam, przeczytać nie zdołałam.
Komplementuję ogród .
____________________
borówcowy wizytowka
Ewa 08:40, 08 maj 2015


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Wszystko mam też u siebie i opuchlaczki i ślimaczki

Marzenko czy spotkałaś sie z takim preparatem i co o nim sądzisz?
http://www.ekologiawogrodzie.pl/sposoby-na-szkodniki/produkty-na-szkodniki/ema5-z-wrotyczem-na-opuchlaki-pedraki-i-drutowce
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Gardenarium 08:48, 08 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przecież Kasia o tym napisała artykuł Ewciu poczytaj, my się z tym oczywiście spotkaliśmy

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/423-zwalczanie-opuchlakow-w-ogrodzie

w wątku o opuchlakach tez o tym trąbimy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monic 10:16, 08 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
U mnie ślimakom smakuja najbardziej ostróżki - atakują je niemiłosiernie do czasu aż nie zjedzą wszystkiego do gołej ziemi. W tym roku obsypałam każdą roślinę grubą warstwą drobno zgniecionych skorupek z jajek - na razie skutkuje, ale zobaczymy na jaki czas. Znów - jak rok temu widać, że bedzie plaga ślimaków.
____________________
mój ogród Monika
Ewa 15:29, 08 maj 2015


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Gardenarium napisał(a)
Przecież Kasia o tym napisała artykuł Ewciu poczytaj, my się z tym oczywiście spotkaliśmy

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/423-zwalczanie-opuchlakow-w-ogrodzie

w wątku o opuchlakach tez o tym trąbimy.


Wiem Danusiu, ale mnie chodzi czy ktos stosował juz i jakie efekty sa w konkretnym przypadku.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Mala_Mi 16:35, 08 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ewa.. odp. u Ciebie...

Madżen.. mamy podobnie czasowo.. podchodzę spokojnie, bo wiem co znaczy nie meić roboty.. wolę zapinkalać po 14 godzin. Dziś o 4 rano wymiękałam... o 6,30 zrobiłam śmierć budzikom.. i spałam do 8

Weekend też pracujący, na szczęście zaglądam do ogrodu w przerwach.. mam tę wyższość nad Tobą.

Niebieskie granulki są skuteczne.. po posypaniu straty mniejsze.. u mnie zjadają płatki z magnolii.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies