Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Mala_Mi 20:13, 08 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Wakacyjna pocztówka





W takim ogrodzie chciałaś pielić?????? Ja bym sie bała Dobrze, że eM Ci zabronił
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:23, 08 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziękuję za foteczki dla Sebka... mi też przypadły do gustu.. i mogłabym szorować po tych schodach z przyjemnością .. tak jak z przyjemnością szoruję po twoim ogrodzie.. Nawet koparka w tle mi nie przeszkadza.. ani poczochrane stipy, ani braki w rozplenicach Koniczynkę swoją potraktowałam nieekologicznie, ale zdominowała mi trawnik..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 21:30, 08 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aniu wędrowanie po schodach to była czysta przyjemność
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:35, 08 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nawigatorka chyba zna mój ogród lepiej niz ja absolutnie sie nie mylisz to runianka na froncie

A odpowiadając na pytanie co rosnie przed rózami.- sesleria. Nie wiem tylko , ktora bo kupiłam jednoczesnie dwie jesiennA i heufkerianę. Ta przed rozami dopeiro zaczyna kwitnać a druga kwila wczesna wiosną



Być moze spod seslerii jutro wykopie carexy frosted curls bo od nadmiru widy w nieprzepuszczalnym gruncie cały czas mi choruja. Jak na razie na tym stanowisku wytrzymuje tylko sesleria.


A to drugie bordowe z różą fairy to oczywiscie czosnek główkowaty
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:39, 08 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magda_ napisał(a)
Marzenko potrzebuję porady
Moje graby zostały zaatakowane przez mrówki już podsypaliśmy pod drzewkiem jakiś proszek ale nie są nim zainteresowane tylko dokuczają moim drzewkom do tego stopnia, że te przestają mieć zielone liście i robią się takie lekko brązowe/ żółte

masz może jakiś pomysł o co tu chodzi


Dziwne, jesli nie ma mszyc. Obserwuj je dokładnie być moze za chwile się pojawia. Ostatnio cos czytałam o mrówkach, gdzies mi dzowni ale na arzie nie moge sobie przypomnieć.

Nadmiar mrówek na pewno uszkodzi buki, w takich miejscacH wszystko mi padało, miałam dwa mrowiska.... Jest jedna skuteczna metoda, lac dużo wody pod drzewo wyniosą sie mrówki. Prawdopodobnie jesli nie ma mszyc blisko jest mrowisko i maja tam tunele.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 21:55, 08 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Tam jest sesleria??? BYłam pewna, że to jakaś rozplenica!

Duża jest. I ładnie jej z różami... hmmm
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 22:25, 08 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nicol21 napisał(a)
Marzenko widzę, że rozważasz cięcie stipy. Ja poczekam aż będę mogła zebrać nasiona i potem chyba zetnę. Moja jest 2go roczna, ale też się pokłada i mnie zaczya wkurzać, a to tylko 2 sztuki takie stare mam. Młoda stipka jest dużo fajniejsza! I też ma ładniejszą zieleń więc chciałabym tamte zregenerować. Zobaczę co się będzie działo jak z 2-3tyg ciachnę przy ziemi


Nie wiem kiedy wykonam probę, moze jutro. Traz ochlodżenie nadchodzi to dobry moement na taki eksperyment
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:27, 08 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)
Pięknie masz i nie wiem dlaczego narzekasz , pewnie brak Ci juz pracy w tym dopracowanym ogrodzie.Stipy cudne a wiadomo że jak ciasno to cos rosnąc nie bedzie , jeżówki przesadz a stipy zostaw.Do zobaczenia w sobotę.


Bogdziu okazało sie, ze w poniedziałek musze byc znów w Warszawie, zatem w sobote nie dołączę.... Bardzo żałuję..
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:28, 08 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)
Tam jest sesleria??? BYłam pewna, że to jakaś rozplenica!

Duża jest. I ładnie jej z różami... hmmm


Rozplenice mam w innych miejscach , tu jest własnie sesleria.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:29, 08 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mixtoorka napisał(a)


Przepraszam, czy trafiłam do raju ? pozdrawiam serdeczenie i dziękuję za przepiękne zdjęcia. Cudne róże i cały ogród zachwycający!


Witaj Mixtoorka świetny Nick !!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies