Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

LyraBea 15:34, 31 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
sarenka napisał(a)
Danusiu,na 215 stronie dodałam zdjęcia - wiesz może co to za chwast?

Tak w ogóle to trawnik rośnie ładnie, są chwasty, ale nie bardzo mam kiedy je wyrywać :/ są też jaśniejsze plamy dosyć spore. Plan był,żeby w tym roku skończyć trawnik, ale nie wiem czy się uda.
A ja Ci odpowiedziałam sarenko na Twoje pytanie, ale rozumiem, że chodziło Ci o odpowiedź samej Danusi. Nazwa mniej ważna. Ważne, że po skoszeniu siewki "kapusty", bo też mi się z nią skojarzyły, zżółkły a następnie zniknęły. Nie ma po nich śladu, więc się nimi nie przejmuj.
____________________
Beata
mamtu 19:58, 31 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Ja znowu z pytaniem.

Po wczorajszej ulewie gdzieniegdzie porobiły się takie 'wałeczki' z ziemi i nasion. Co z nimi? Rozgrabić delikatnie czy zostawić?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 22:30, 31 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To właśnie to o czym pisałam, nic nie robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 07:45, 01 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję. Pytałam, bo znalazłam taki wątek o ulewie po sianiu, a tam w poście m.in.:

Gardenarium napisał(a)
Teraz czekać co wzejdzie i jak wzejdzie. Ewentualnie wałki z nasion porozgrabiać.

I pomyślałam, że może faktycznie coś z tym zrobić. Ale skoro radzi Pani czekać to poczekam.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
sarenka 09:58, 01 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
LyraBea napisał(a)
A ja Ci odpowiedziałam sarenko na Twoje pytanie, ale rozumiem, że chodziło Ci o odpowiedź samej Danusi. Nazwa mniej ważna. Ważne, że po skoszeniu siewki "kapusty", bo też mi się z nią skojarzyły, zżółkły a następnie zniknęły. Nie ma po nich śladu, więc się nimi nie przejmuj.


Przepraszam,ale nie zauważyłam. U mie są i po koszeniu, jak je widze to wyrywam je bo lekko się wyrywają.
____________________
Magda W samym sloncu
LyraBea 10:25, 01 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
mamtu napisał(a)
Ja znowu z pytaniem.Po wczorajszej ulewie gdzieniegdzie porobiły się takie 'wałeczki' z ziemi i nasion. Co z nimi? Rozgrabić delikatnie czy zostawić?
Gardenarium napisał(a)
To właśnie to o czym pisałam, nic nie robić.

Danusia radzi, żeby nic nie robić. Ja powiem z własnego doświadczenia. Rozgrabiałam cierpliwie i delikatnie takimi plastikowymi grabiami do liści. U mnie ulew było co najmniej 4, w tym ta groźna dla całego Trójmiasta, gdybym nasion nie rozgrabiła, miałabym w niektórych miejscach wałeczki grubości kilku cm. To wszystko zależy jak mocno nasiona zebrały się w jednym miejscu. Jeśli nieznacznie, poszłabym za radą Danusi, ale jeśli spłynęło i ułożyło się w pokaźny wałek, to ja bym rozgrabiła.
Pozdrawiam.

____________________
Beata
mamtu 10:39, 01 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Beato, dziękuję. No ja właśnie nie bardzo wiem czy te wałki 'pokaźne' są czy nie. Widzę tylko, że jest w nich dużo nasion i szkoda mi ich trochę, bo to pewnie te najcenniejsze z mieszanki, które jeszcze nie ruszyły.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
pawel_zietara 22:10, 01 sie 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
Witajcie, bardzo prosze o pomoc potrzebuje zdjec trawnika na ktorym wykorzystano nasiona Barenbrug Super sport aby nie zasmiecac watku prosze o przeslaniekilku zdjec jesli jest taka mozliwosc oraz informacjejak sie Panstwu trawa sprawuje oraz czy jest drobnolistna, na prywatna wiadomosc Bardzo jeszcze raz prosze o pomoc.
Pozdrawiam
mamtu 10:18, 02 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Jestem po porannym podlewaniu. Dzisiaj trawa wygląda tak.



Martwią mnie trochę te paski (nie wiem czy dobrze to widać). Przed sianiem zagrabiałam ziemię i nasiona musiały się pogrupować w rowkach. To będzie lepiej wyglądało, zagęści się jakoś? Bo chwilowo wygląda nieciekawie.

Tutaj zdjęcie z bliska.


Trochę tej trawy odbiło od ziemi, ale nie jest jakaś super gęsta. Możecie ocenić fachowym okiem czy to ma tak wyglądać czy coś pochrzaniłam? Będzie z tego trawnik? Dziękuję.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
LyraBea 10:38, 02 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
mamtu napisał(a)
Jestem po porannym podlewaniu. Dzisiaj trawa wygląda tak.



Martwią mnie trochę te paski (nie wiem czy dobrze to widać. Przed sianiem zagrabiałam ziemię i nasiona musiały się pogrupować w rowkach. To będzie lepiej wyglądało, zagęści się jakoś? Bo chwilowo wygląda nieciekawie.

Tutaj zdjęcie z bliska.


Trochę tej trawy odbiło od ziemi, ale nie jest jakaś super gęsta. Możecie ocenić fachowym okiem czy to ma tak wyglądać czy coś pochrzaniłam? Będzie z tego trawnik? Dziękuję.
A wlaśnie, że wygląda bardzo dobrze. Będzie super cudny trawnik! A te paseczki od grabi fajnie wyglądają, potem znikną. Ja celowo grabiłam we wzorki, bo mi się podobało, że trawka kiełkuje ze wzorki. Znikną, jak zaczniesz kosić i trawka zacznie się zagęszczać.
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies