Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 10:32, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Auri napisał(a)
I jeszcze zdjęcia po wczorajszym koszeniu...moja krwawica ok 1,5 m-ca po zasianiu ;-D




Zauważ nierówne nawożenie, ciemne i jaśniejsze plamy. Jeszcze tego musisz się nauczyć i będzie doskonale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 10:38, 04 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję, pani Danusiu. Przeczytam i mężowi podeślę.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Auri 11:10, 04 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Gardenarium napisał(a)


Zauważ nierówne nawożenie, ciemne i jaśniejsze plamy. Jeszcze tego musisz się nauczyć i będzie doskonale.


Wiem wiem Pani Danusiu...pisałam o tym wcześniej. Równomiernie rozsianie nawozu wcale nie jest łatwe
A korzystając z Pani doświadczenia...
Pierwszy raz nawóz rozsiałam ok 16 lipca.Po 3 dniach porobiły się te jaśniejsze ślady.Jednak po poczytaniu Pani wskazówek na forum jeszcze raz sypnęłam na jaśniejsze miejsca.Kolor się w miarę wyrównał...Jednak teraz jest na odwrót...sądzę,że te wcześniej dożywione miejsca już blakną a reszta jeszcze nie.Co teraz zrobić?Czekać jeszcze z ponownym nawożeniem? Chciałabym aby finalnie kolor był jednolity na całości
Oczywiście postaram się to zrobić najdokładniej jak potrafię
Będę wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam i dziękuję bo w dużej mierze, to dzięki Pani i temu forum mam to co mam
Gardenarium 12:24, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posypać po całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czarna_aga 15:11, 05 sie 2016

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Witam
potrzebuję porady. Mam do obsiania powierzchnię około 15 arów. Z założenia ma to być przestrzeń (boisko) dla dzieci, do grania w piłkę, badmintona. Zależy też nam an tym by za często jej nie kosić, tzw wolnorosnąca trawa. Podłoże raczej gliniaste. Proszę o radę jaką trawę mam kupić ?
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
mamtu 18:10, 05 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
czarna_aga, ekspertem nie jestem, ale że sama jestem 'na świeżo' w temacie, to podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Trawy uniwersalne czy sportowe, które byłyby u Ciebie wskazane ze względu na przeznaczenie trawnika, są wytrzymałe na użytkowanie, ale niestety są również trawami najszybciej rosnącymi. Z kolei trawy wolnorosnące to przeważnie te delikatniejsze, często na trawniki reprezentacyjne, z większą ilością kostrzewy w składzie. Pytanie - na czym bardziej Ci zależy - na mniejszej częstotliwości koszenia czy na wytrzymałości (boisko)? Jedno i drugie nie jest chyba osiągalne.

Poza tym, ale to już pewnie zasugeruje pani Danusia, na typowo gliniastym podłożu trudno będzie utrzymać trawnik. Trzeba by je najpierw zmienić na tyle, żeby stało się bardziej przepuszczalne. Niestety glina ma to do siebie, że gdy jest wilgotna jest plastyczna, a podczas suszy - robi się twarda jak kamień. Nie wiem czy czytałaś wątek o zakładaniu trawnika na gliniastym podłożu, ale jeśli nie to polecam.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 07:47, 06 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
czarna_aga napisał(a)
Witam
potrzebuję porady. Mam do obsiania powierzchnię około 15 arów. Z założenia ma to być przestrzeń (boisko) dla dzieci, do grania w piłkę, badmintona. Zależy też nam an tym by za często jej nie kosić, tzw wolnorosnąca trawa. Podłoże raczej gliniaste. Proszę o radę jaką trawę mam kupić ?


Nie ma czegoś takiego "jak wolno rosnąca trawa" której nie trzeba często kosić.

To jedynie tani chwyt reklamowy.

Trawę trzeba często kosić i trzeba nawozić oraz podlewać. Koszenie co 4 dni, nawożenie raz w miesiącu. We wrześniu nawóz jesienny plus wertykulacja, na wiosnę druga wertykulacja i masz trawnik. Ale jeśli piszesz, że glina- nie będziesz miała ładnego trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 19:46, 06 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
U nas dzisiaj trochę popadało, więc nawet podlewanie mnie ominęło. Trawa rośnie, chociaż mam wrażenie, że już nie tak dynamicznie, jak na początku. Zdjęcia marne, ale wkleję, niech jest dokumentacja.

Tył domu. Widok z tarasu.


I z bliska. Z tej perspektywy wygląda fajnie.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Auri 08:37, 08 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Według mnie jest bardzo dobrze
mamtu 09:09, 08 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dzięki.
Trzeba przyznać, że pogodę mamy sprzyjającą. Nie ma upałów, co jakiś czas trochę popada.

Martwi mnie trochę to, że trawa jakby zwolniła. Teraz (13 dni) ma dopiero ~6 cm wysokości. Podlewam i czekam.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies