Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Lilki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Lilki

Lilka 09:58, 23 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
nie wiem czy to jest kliniec granitowy,po prostu zostało mi trochę kamyków tych jasnych, a ciemne kamienie z pracowitością i mozołem Kopciuszka wybierałam z mieszanki którą wysypana jest altana, ba nawet dzieci zagoniłam do rej pracy , jeszcze trochę mi zostało . Pomiędzy kamykami posadziłam czerwonego klona , żeby tak z japońska zalatywało . Dziś zrobię zdjęcia i pokażę. Wczoraj byłam w Białowieży i nie miałam czasu na obiecane fotki - przepraszam.
____________________
Lilka 20:22, 23 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
no to biorę się za zdjęcia , najpierw mój M - zdolniacha i szkraby



mój jedyny kwitnący Rh



pękają czosnki



kompozycja z begonii i tych żółtych kwiatków ( nie wiem jak się nazywają



głóg



azalia



werbena i petunie na rabacie



surfinie miniaturki czerwone i białe









____________________
hanka_andrus 20:54, 23 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękne dzieciaczki,piękny ogród,zdolny M- idylla!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Lilka 21:05, 23 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Dla Bogdy



altana wkopana ok 0,5 m w ziemię, murek ze starej cegły z rozbiórki postawiony na fundamencie , w murek wkute pręty żelazne połączone na górze kółkiem. Całóść wysypana kamykami na żwirku, żeby woda miała gdzie wsiąkać w czasie deszczu, bo raczej stąd nie wypłynie . Gdybym maiła robić ją jeszcze raz zrobiłabym w tym samym stylu, lecz niekoniecznie wkopywaną, lecz podwyższaną, do której wchodziłoby się po schodkach - powód - lepszy widok na ogród. Meble do wymiany , szukam czegoś ładnego.

werbena w kompozycji skrzynkowej w altanie



akant



moje agapanty, jeden będzie kwitł - hura !!!




po japońskiemu


















____________________
Sebek 22:53, 23 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Lilka napisał(a)


kompozycja z begonii i tych żółtych kwiatków ( nie wiem jak się nazywają





To są sanwitalie rozesłane
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tyna 23:11, 23 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711

Lilka,
nareszcie widzę na Ogrodowisku wgłębnik, i piękne jest to, co widzę mówię o Twojej altanie.....

Będę mieć sporo pytań....
____________________
pozdrawiam :)
monteverde 01:42, 24 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mnie się też on podoba, tylko ja bym obsadziła pnącymi różami)) po japońskiemu super wyszło, a agapant jaki ma kolor? ja mam białe i niebieskie, też czekam na kwitnienie i na tuberozę, bo w tamtym roku mi nie zakwitła)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lilka 07:53, 24 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
Tyna - pytaj , odpowiem na wszystkie pytania, jak na spowiedzi
Aniu, moje agapanty są niebieskie , przezimowałam je w garażu ale zastanawiam się czy nie wsadzić ich do gruntu, czytałam gdzieś że sobie świetnie radzą z zimowaniem . A ty gdzie masz swoje, w donicach czy gruncie ? Altana z przodu po obu stronach ma wisterie szczepione, co daje szanse że doczekam się kwiatów wcześniej niż za 10 lat , tak więc trochę kolorku będzie, róż się boję bo z tymi pnącymi nie mam dobrego doświadczenia.
____________________
monteverde 11:57, 24 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agapanty hoduję w doniczkach na tarasie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lilka 19:23, 24 maj 2011

Dołączył: 05 kwi 2011
Posty: 183
słuchajcie dostałam od Grażynki żółte iryski i sadzoneczki tych ogromnych truskaw co je na zdjęciu trzyma w dłoniach. Aż się wzruszyłam że są jeszcze na tym świecie ludzie którzy bezinteresownie , narażając się też na koszty, spełnią czyjąś prośbę niczego w zamian nie oczekując. Zawsze będę o tym pamiętać Grażynko.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies