Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Mala_Mi 17:53, 29 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ensata napisał(a)
Kto te kamienie tam wtargał?????Zwirek taki na miejscu, czy to hortensje tam w tle? Takie wielkie, już kwitną?????nie, no to musi być kalina?

Drugie foto dałam z lipca czy sierpnia 2012 by porównać jak urosła trawka przez 3 lata Hortki jeszcze nie kwitną
Kamyki nosili moi panowie z pomocnikami i pies


A do większych skonstruowaliśmy wózek do pomocy I drabina
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:57, 29 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)


a pamietam jak narzekałas na żurawki po zimie...

a jak sie dzieli żurawki ?
wczesną wiosną ? wykopac całą kępe ? i trzeba jakos dziabnąc czy postarac sie wyłuskac pojedyncze nowe sadzonki a rreszte rosliny wsadzic na miejsce ?

Każdy sposób jest dobry, oderwij tylko wielkie liście i kwiaty. Ja rozrywam i bez noża. I srrrru do ziemi. I rosną. Dzielę cały sezon. Nauka od Łukasza

A w kwestii kamyków.. te ustawiał dźwig, bo 1/3 kamienia jest w ziemi. Ale te to jeden kilka ton..

Wiąż w 2 lata pilnowanie od szpecieli już zdrowiutki..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:59, 29 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ana_art napisał(a)
Ona tylko tak gada, nie można jej wierzyć bo u niej i szeroki i wąski kadr jest perfekcyjny


Komplemenciara

Mam kulki do wykopania, klon je pożarł.. widać ile urósł , ścieżkę układaliśmy jesienią 2013.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mathildis 18:04, 29 maj 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mala_Mi napisał(a)


Zbyszek. jak pisałam powyżej .. hosty są w środkowej stawce dla ślimaków.. zdecydowanie najpierw zjadają inne rośliny. I u mnie nie zauważyłam by niektóre odmiany mijały..

Czytam w artykulestąd zaczerpnięty cytat



I czytam i oczy otwieram jak 5 złotówki..kto pisze takie bzdury. Moje ślimaki łażą po lawendzie.. może jej nie jedzą, ale idąc do czosnków to zbieram z lawendy codziennie całe stada. Wczoraj w nerwie wyciepałam wszystkie czosnki bo przyciągają ślimaki. Z tej listy ślimaków nie mam w miarę na piwoniach. NIc nie napiszę o santolinie i gipsówce bo tych roślin nie mam. Całą resztę żrą, łażą po tym i maja w nosie co piszą w artykułach. Wilczomlecz też jest oblegany. Nie jedzą ale łażą po nim. Płomyki, goździki wtryniaja aż miło. Chętniej niż hosty.
Nie jedzą żurawek i werbeny. Łażą po tym ale nie gryzą.




jak nie ma nic innego to i żurawki wpierdzielają, u mnie dwie do ziemi zjadły
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 18:23, 29 maj 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mala_Mi napisał(a)


Potffór zaintrygował, wieczorkiem jednak zajrzę

I obrazek... rozdaję dla każdego czy chce czy nie, jak ksiądz po kolędzie
Proszę jak hochla na słoneczku daje czadu..


A to po posadzeniu w 2012. I obok to coś co nie chciałam bo było za duże i poszło do Ciebie Mam nadzieję, że Cię nie wkurza

Hochle porównujemy do kamienia To ten sam





hahaha siedzę i myślę... co dała mi Ania, firletkę- ale to chyba nie o to chodzi, naparstnica- hmm też nie, no to tylko zebrinus został.
Aniu wszystko od Ciebie pięknie rośnie muszę w najbliższym czasie sfotografować i Ci pokazać
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Madzenka 18:52, 29 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Musze lecieć na joge, jeszcze 5 stron zaległosci mi zostało. Dlatego na razie zmykam i buziam oraz wróce doczytać wszystko dokładnie.
Bleeeee slimory....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
olaw 21:18, 29 maj 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Mala_Mi napisał(a)




Mnie ten klon kojarzy się z panią młodą w sukni z trenem
Cudny
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
popcorn 21:21, 29 maj 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tylko kolor nie ten ale rzeczywiście piękny! i jak urósł!
____________________
Mój nowy ogródek
ana_art 21:23, 29 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
olaw napisał(a)

Mnie ten klon kojarzy się z panią młodą w sukni z trenem
Cudny
albo z pawiem z takim rozpostartym ogonem, poszalał klonik oj poszalał, tak sobie myślę jak kupie taki szczepiony to też taki wielki urośnie?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:25, 29 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)


Komplemenciara

to szczera prawda! byłam, widziałam, wiem co mówię
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies