Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

sylwia_slomc... 15:53, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ania jak będę Ci słać georginię to sobie u mnie zobaczysz chryzantemę wiekowa bo ze 20 lat ma, a w zeszłym sezonie jeszcze sobie rozsadziłam niezawodna jest i wielka rośnie burza kwiatów jesienią- jedyny feler to trzeba podsadzić czymś od dołu bo lubi liście dołem przysuszyć i trochę się kładzie bo kwiatów taka ilość na poszczególnych gałązkach, że pod ciężarem się ugina. Ale kwitnie bardzo późno i długo i nawet drobne przymrozki kwiatu nie ścinają. Nie wymarzła nawet przy 30 stopniach na minusie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
16:15, 01 wrz 2015
słuchaj ...a czasem z tego upału to ślimaki nie pozasychały?...jak to z nimi jest?

nie widzę po roślinach żeby obżarte były ...jedynie przez opuchlaki ......róże folkowe wzory mają ..ale niebedę po nocach zbierać ...w dzień też nie!
musiałabym jakiś kombinezon kosmiczny załozyć żeby ślimaki czy opuchlaki zbierać!
Mala_Mi 16:47, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)
Nie za szybko??? Ma być do listopada lato
Czy twoja katalpa tez tak gubi liście, jak moja paulownia?

Wszytko gubi liście .. mam wrażenie, że ja też ..

Pojechaliśmy nad wodę, bo idzie ogłupieć, pracować można w nocy, a w dzień to mózg się gotuje.


A potem było bum.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:57, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eee_taam napisał(a)
słuchaj ...a czasem z tego upału to ślimaki nie pozasychały?...jak to z nimi jest?

nie widzę po roślinach żeby obżarte były ...jedynie przez opuchlaki ......róże folkowe wzory mają ..ale niebedę po nocach zbierać ...w dzień też nie!
musiałabym jakiś kombinezon kosmiczny załozyć żeby ślimaki czy opuchlaki zbierać!

Schowały się głęboko, potrafią zejść naprawdę głęboko pod ziemię, kiedyś wyciągałam i z ponad pół metra.. część na pewno nie zdążyła się schować i padła. Ale teraz składają jaja na następny rok.. i liczę, że je szlag trafi. Teraz od upału, a zimą od mrozu.
Wczoraj bydle wielkie spacerowało sobie po kamykach przy oczku.. oczywiście nie odpuściłam mu...

Wspomnienie lata.. dziś to wspomnienie by się przydało

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:00, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ania jak będę Ci słać georginię to sobie u mnie zobaczysz chryzantemę wiekowa bo ze 20 lat ma, a w zeszłym sezonie jeszcze sobie rozsadziłam niezawodna jest i wielka rośnie burza kwiatów jesienią- jedyny feler to trzeba podsadzić czymś od dołu bo lubi liście dołem przysuszyć i trochę się kładzie bo kwiatów taka ilość na poszczególnych gałązkach, że pod ciężarem się ugina. Ale kwitnie bardzo późno i długo i nawet drobne przymrozki kwiatu nie ścinają. Nie wymarzła nawet przy 30 stopniach na minusie


Sylwia .. jak na razie to miejsca na sadzenie brak.. to co padło nie rozpaczam aż tak bardzo, bo .. mam miejsce na nowe.. do przyszłego roku te miejsca i tak krzaczory pożrą..

Wydałam najbrzydsze floksy szydlaste.. chciałam tam posadzić jeżówki Liliput. ale eMuś nosem zakręcił.. wiec zostawiłam dziurę. i z korzenia resztki się zazieleniły. Chyba wszystkie tak odmłodzę.. Ze zdrewniałych gałązek też odbija.. a wyglądały na zdechłe.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
yolka 18:59, 01 wrz 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Mala_Mi napisał(a)

Wszytko gubi liście .. mam wrażenie, że ja też ..

Pojechaliśmy nad wodę, bo idzie ogłupieć, pracować można w nocy, a w dzień to mózg się gotuje.


A potem było bum.....


Bum sie nie liczy

Liscie opadają,pióra opadają tylko tłuszcz nie chce się wytopić

Super spędzasz czas
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
barbara_kraj... 22:15, 01 wrz 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Pozdrawiam, ale miesięcznych zaległości nawet nie próbuję zgłębić. )
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
AlKa 23:11, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Aniu szalona babciu Czytałam,że zrobiłaś kiedyś 12 l aroniówki, więc masz pewnie sprawdzony przepis
Dostałam właśnie prawie 1,5 kg aronii i myślę o nalewce
____________________
pora na zmiany
sylwia_slomc... 23:17, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Fajny sposób na floksy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 23:26, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
yolka napisał(a)


Bum sie nie liczy

Liscie opadają,pióra opadają tylko tłuszcz nie chce się wytopić

Super spędzasz czas

To są szybkie wypady na godzinę... mniej niż film w telewizji..

I trawiszcza by było ogrodowo


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies