Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 13:51, 07 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dominika11 napisał(a)
a ta turzyca urocza
sama się już zastanawiam nad kupnem

Ja pewnie kupię, a potem będę się zastanawiała gdzie wsadzić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 13:51, 07 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Iggia napisał(a)
wydaje mi się, że ciekawie by wyglądała między ML jako takie niższe piętro
Albo faktycznie w nogach tej małej rabatki

Może właśnie dam ją obok ML
____________________
Ania - Malutki pod lasem
MirellaB 15:03, 07 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Widzę, że decyzja już podjęta Jeden dzień mnie nie było u Ciebie, a tu już po sprawie i nawet nic nie wniosłam

W takim razie teraz się wypowiem
Tuja szmaragd ładnie będzie wyglądała jako soliter. Zastanów się czy jednak może ją zamienić na coś innego np.ten cyprysik tempołuskowy co ktoś Ci radził bardzo jest fajny. Zobacz co masz w szkółkach może coś bardziej ciekawego niż szmaragd.

Berberysy czerwone to zdecydowanie mogę polecić Rocket Orange - piękne są, kolor, pokrój kolumnowy - myślę, że by Ci się spodobały. Ja mam takie cztery.
Zastanów się czy nie wmieścisz trzech sztuk, bo dwie to tak jakoś dziwnie, zawsze możesz je przyciąć.

Trzmielina ok. Ładna jest u mnie rośnie bez problemu,mam jej dużo z własnej chodowli Tnę zawsze wtedy kiedy coś mi w niej nie pasuje i nic się z nią nie dzieje
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paula23 15:14, 07 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
MirellaB napisał(a)
Widzę, że decyzja już podjęta Jeden dzień mnie nie było u Ciebie, a tu już po sprawie i nawet nic nie wniosłam

W takim razie teraz się wypowiem
Tuja szmaragd ładnie będzie wyglądała jako soliter. Zastanów się czy jednak może ją zamienić na coś innego np.ten cyprysik tempołuskowy co ktoś Ci radził bardzo jest fajny. Zobacz co masz w szkółkach może coś bardziej ciekawego niż szmaragd.

Berberysy czerwone to zdecydowanie mogę polecić Rocket Orange - piękne są, kolor, pokrój kolumnowy - myślę, że by Ci się spodobały. Ja mam takie cztery.
Zastanów się czy nie wmieścisz trzech sztuk, bo dwie to tak jakoś dziwnie, zawsze możesz je przyciąć.

Trzmielina ok. Ładna jest u mnie rośnie bez problemu,mam jej dużo z własnej chodowli Tnę zawsze wtedy kiedy coś mi w niej nie pasuje i nic się z nią nie dzieje


O cyprysiku ja pisałam jest ładny i wcale tak wolno nie rośnie, kupiłam swój mniej więcej w czerwcu przyrost ma już ok 20cm rośnie w pełnym słońcu. Miał ok 80 cm zapłaciłam bodajże 26zł więc drogi nie jest a formę ma taką "ciekawą" nie jest oklepany jak wszystkie tuje, w szkółce w której go kupowałam mają swój prywatny okaz ok 10 letni i jest zachwycający . Anna popołudniu wrzucę zdjęcie jeśli chcesz?
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 15:21, 07 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Mirelko, dzięki za opinię, bardzo to dla mnie ważne i cenne

Chyba będzie ten szmaragd, bo mój tatuś w gorącej wodzie kąpany i jak mu powiedziałam, że taki jest plan, to dziś do mnie zadzwonił, że właśnie już mi szmaragda kupił i przywiózł Mówi, że berberysów nie kupił, bo nie wiedział za bardzo jakie, a sam nie chciał wybierać, ufff...

Poszukam tych Rocket Orange i spróbuję wcisnąć trzy Najwyżej będę je ciachać. Wiesz, że też dziś myślałam o trzech, bo stwierdziłam, że jak będzie gęściej, to przynajmniej latem zasłonię się od chwastów u sąsiada. W sumie to o to chodzi, bo zimą przecież nie ma chwastów

Trzmielinkę też sama wyhodowałam, tym bardziej mnie cieszy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 15:24, 07 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paula23 napisał(a)
O cyprysiku ja pisałam jest ładny i wcale tak wolno nie rośnie, kupiłam swój mniej więcej w czerwcu przyrost ma już ok 20cm rośnie w pełnym słońcu. Miał ok 80 cm zapłaciłam bodajże 26zł więc drogi nie jest a formę ma taką "ciekawą" nie jest oklepany jak wszystkie tuje, w szkółce w której go kupowałam mają swój prywatny okaz ok 10 letni i jest zachwycający . Anna popołudniu wrzucę zdjęcie jeśli chcesz?

I Ty mówisz, że nie masz wątku, bo nie masz co pokazywać? Co rusz to jakieś nowe okazy roślinek
Wrzuć fotę, może w innym miejscu pójdzie, albo ktoś inny skorzysta Bo co do tej rabaty, to już wyżej pisałam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
olga80 15:35, 07 wrz 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
miałam co nadrabiać,ciekawe tematy poruszane i nowa rabata i jak zwykle ciekawe pomysły a prace idą do przodu pełną parą
____________________
Teresa Moje małe królestwo
paula23 20:49, 07 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
AnnaCh napisał(a)

I Ty mówisz, że nie masz wątku, bo nie masz co pokazywać? Co rusz to jakieś nowe okazy roślinek
Wrzuć fotę, może w innym miejscu pójdzie, albo ktoś inny skorzysta Bo co do tej rabaty, to już wyżej pisałam


Fotka mojego cyprysika tępołuskowego filicoides:

i przyrost od czerwca do dziś:


+ turzyca z jednej doniczki dwie takie kępki :

+ 14 sadzonek (w kąciku "sadzonkowym ")


Na razie mam bałagan i mnóstwo niedokończonych rzeczy jak już to ogarnę to napewno założę wątek
____________________
Paula Moje trudne początki
Edyta10 20:54, 07 wrz 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Iggia napisał(a)
Ta turzyca fajna - ładnie świeci


to samo pomyślałam,ładnie świeci
____________________
Ogródek nad jeziorem
Iggia 20:55, 07 wrz 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
paula23 napisał(a)


Fotka mojego cyprysika tępołuskowego filicoides:


Na razie mam bałagan i mnóstwo niedokończonych rzeczy jak już to ogarnę to napewno założę wątek

Paula, a u mnie co jak nie duuuży bałagan - jak to przy budowie a wątek i tak założyłam wiosną a miałam wtedy raptem kilka nasadzeń na 2 m2
Zakładaj wątek i czekamy na zdjęcia Twojego bałaganu
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies