Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

ewelaa74 09:48, 06 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Ogrodniczko-warzywniczko co dzisiaj z Twojego ogródka zagości na stole?
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
AnnaCh 10:21, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Margeritka napisał(a)
Podziwiam zapał i pracowitośc,tyle rozmaitości w Twoim ogrodzie,ja jakoś nie mam serca do warzywnych grządek ale chodzi mi to po głowie i podpatruję Twójpomysł

Małgorzato, witam Cie u siebie. Ja bez swoich warzyw sobie nie wyobrażam egzystencji Jak przychodzi wiosna, to nie mogę się zawsze doczekać i sieję część już w marcu
Zaraz lecę do Ciebie w odwiedziny.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 10:23, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
zawitka napisał(a)
Witaj Aniu ---- fajnie że zajrzałaś do mnie moje hosty przeniosłam na wiosnę zebrałam je do kupy ha ha I tak wypiękniały Wyczytałam że lubisz bukszpany --to moja miłość lubię je ciąć I patrzeć jak rosną I cieszą oko Domek idziałeczka Twoja fajne nie za duże planuj planuj I potem sadż bo inaczej bedziesz przesadzać a szkoda kręgosłupa Pozdrawiam cieplutko bukszpanowo

Halino, planuję coś ciągle i w głowie mam mętlik, ale na wszystko brakuje mi czasu niestety. Może za 40 lat, jak będę na emeryturze, to wszystko zrealizuję
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 10:32, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
Pięknie szałwia cudnej urody

A warzywnik to już totalna bajka. Czy u Ciebie nie ma ślimaków? Mi zjadają wszystko! Połowa sałat, szpinaku, rzodkiewki, bazylii... zapłaczę się jak tak dalej pójdzie. Morduję je przy każdej okazji, ale to nierówna walka :/

Marto, te szałwie bardzo lubię, ale jakoś tak w zeszłym roku ich nie miałam i nie miałam nasionek, więc w tym nie wyhodowałam. Jak zobaczyłam ten 6-pak za taką śmieszną cenę, to nie mogłam nie zabrać ze sobą
Co do warzywnika nie przesadzaj, chwastów pełno, trawa przy skrzynkach nie poprzycinana, ale warzywka jakoś dają radę
Tfu, tfu odpukać i takie tam, nie mam ślimaków.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 10:34, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anbu napisał(a)
Aniu ale masz piękne te lilie Oko se nacieszę przynajmniej

Aniu, lilie wsadziła mi moja mama, przywiozła cebulki od swojego brata, który hodował zawodowo kwiaty. Bardzo je lubię, bo takie mają fajne energetyczne kolorki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 10:35, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
KasiaW76 napisał(a)
Aniu dobrze, że szałwia poszła do gruntu. Moje roślinki w b.dużej ilości czekają na swoje miejsce w gruncie ale chodzę kolo nich aby się nie zmarnowały bo zal by było....

Kasiu, już dzisiaj widzę, że to była dobra decyzja z tą szałwią. Przeżyła i ładnie się zbiera do rośnięcia
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 10:38, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
ewelaa74 napisał(a)
Ogrodniczko-warzywniczko co dzisiaj z Twojego ogródka zagości na stole?

Ewelino, ale mi się podoba to określenie ogrodniczko-warzywniczko Dzisiaj, to chyba koperek świeży tylko
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ewelaa74 13:34, 06 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
AnnaCh napisał(a)

Ewelino, ale mi się podoba to określenie ogrodniczko-warzywniczko Dzisiaj, to chyba koperek świeży tylko

Też smacznie
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
KasiaW76 15:01, 06 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Aniu Ja wczoraj na szybko jałowce wsadzałam na skarpę bo jeszcze dwa dni i bym nic nie miała. ...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
AnnaCh 23:22, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ale skwar dziś niemiłosierny, więc nie mogę się pochwalić jakimiś postępami prac. Poprzycinałam jedynie trawę przy skrzyniach i zauważyłam, że zaczynają kwitnąć pomidorki

A w drugiej skrzyni zanim ją napełniłam wyrzucałam do niej obierki i teraz koło cukinii mam chyba ziemniaki

No i moja juka w tym roku po raz pierwszy zakwitnie

Wczoraj na spacerze z Jasiowym dostałam od sąsiadki tawułę, chyba golden princess, tzn. pozwoliła mi sobie oderwać ukorzenioną przygniecioną gałązkę. U niej te tawuły rosną przed płotem i jak będę szła jeszcze kiedyś, to zobaczę czy jeszcze nie ma innych takich gałązek, bo chyba muszę wymienić żurawki żółte, które rosną wzdłuż chodnika na te tawuły, bo żurawki przypala słońce i nie dają tam rady
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies