Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 09:13, 02 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
sylwia_slomczewska napisał(a)
Lepiej położyć raz, a dobrze niż potem przerabiać. Ciesz się.

Sylwia, masz absolutnie rację I nawet wolę jak mi tata to robi powoli, dokładnie i porządnie, niż tzw. fachowiec szybko. A poza tym "darmowa siła robocza"

KasiaW76 napisał(a)
Skrzynie boskie. Też chcę podobne wytłumacz mi tylko dlaczego chcesz mniejsi tzn 1X1?

Chyba zerzne żywcem od Ciebie te skrzynie w układzie. Jutro mojemu pokaże
Jak one są wysokie?

Kasiu, skrzynie mają 20 cm wysokości. Deski zamawiałam na tartaku, bo z szalunków leżą już kilka lat i mój M jak zaczął szukać ładnych na skrzynie, to stwierdziliśmy, że są powypaczane i brzydkie. A poza tym to te z tartaku to są takie dechy grube, podłogowe, żeby się nie wykrzywiały.
Układ taki wyszedł i dalej też będzie tak prosto ustawiane, żeby kosiarką przejechać, bo nie chciałam żwirku między, tylko trawę. Nie wiem, jakoś ze żwirkiem mi się mniej podoba. Mój tata mówi, że te skrzynie wyglądają jak takie świeże groby na cmentarzu, to przy żwirku już w ogóle...
A dalej nie wiem czy będą mniejsze, czy nie, zobaczę. Myślę, że dalej może być już kilka mniejszych tylko na zioła, koperek i takie tam... Może zrobię mniejsze, a wyższe? Zobaczę jeszcze. Będę zimą planować
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_p_k 13:30, 02 cze 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
oo to troszkę sobie poczekam na ten szpinak
____________________
Ogródowe-początki
anbu 18:20, 02 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
AnnaCh napisał(a)


Kochani jak już kiedyś pisałam nie obsadzałam w tym roku doniczek na taras, bo miałam nadzieję, że go w tym roku w końcu wykończymy i nie będę latać z tymi doniczkami w tą i w tamtą No i chyba się doczekam, tata wziął się na robienie tarasu, może do jesieni skończy. Nie żartuję, on jest strasznie dokładny i wszystko pięć razy przymierza zanim przyklei


No i śliczny tarasik powstaje Będziesz miała super jak Tata już skończy.
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 22:12, 02 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anna_p_k napisał(a)
oo to troszkę sobie poczekam na ten szpinak

Aniu, ale warto Spaghetti ze swoim szpinakiem i serem pleśniowym uwielbiam

anbu napisał(a)
No i śliczny tarasik powstaje Będziesz miała super jak Tata już skończy.

Aniu, to prawda, ale myślę, że cieszyć tak na 100% to będzie w przyszłym roku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:20, 02 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pojechałam dzisiaj do Obi po korę, żeby uzupełnić na rabatce, a tam wyprzedaż już części roślinek i kupiłam 6-pak szałwii przeceniony z 9,99 na 2,49 Jak nie kupić?
Chyba posadzę przy cannach, za maciejką, bo jak maciejka przekwitnie i ją wyrwę, to szałwię będzie ładnie widać

Zbyszku melduję, że hortki zgodnie z Twoją radą podcięłam. No i codziennie je porządnie podlewam, więc może przeżyją. Taka podcięta to nawet lepiej wygląda, niż te sterczące suche badyle. A, no i zapomniałam dodać wcześniej, że jak je przesadzałam, to starałam się im lepiej zrobić, bo wcześniej rosły w glinie. Teraz zrobiłam spory dół i dałam torfu

Po kilku latach pierwszy raz zakwitła mi jeżyna bezkolcowa Będą owocki?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Agatek 08:10, 03 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Kupiłam fasolkę będę siać
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
AnnaCh 08:38, 03 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatek napisał(a)
Kupiłam fasolkę będę siać

Siej, siej, u mnie jak już widziałaś wcześniej niektóre całkiem spore, inne dopiero kiełkują, a następne dopiero zasiane. W weekend pewnie zasieję kolejną turę na miejscu po kwietniowej rzodkiewce, bo już mało jej zostało i nic już z niej nie będzie, bo widzę, że wybija w kwiatostany.
A kupiłaś tą co Ci pisałam, pokazałam czy inną?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 09:22, 03 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
AnnaCh napisał(a)


Aniu, to prawda, ale myślę, że cieszyć tak na 100% to będzie w przyszłym roku


Oj tam, oj tam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Agatek 10:26, 03 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
AnnaCh napisał(a)

Siej, siej, u mnie jak już widziałaś wcześniej niektóre całkiem spore, inne dopiero kiełkują, a następne dopiero zasiane. W weekend pewnie zasieję kolejną turę na miejscu po kwietniowej rzodkiewce, bo już mało jej zostało i nic już z niej nie będzie, bo widzę, że wybija w kwiatostany.
A kupiłaś tą co Ci pisałam, pokazałam czy inną?

Niestety tej Twojej nie znalazłam
kupiłam jakąś o nazwie POLKA ? o ile dobrze pamiętam
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
AnnaCh 22:46, 03 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anbu napisał(a)
Oj tam, oj tam

Aniu, nie oj tam, oj tam, tylko ja znam już mojego tatę
Do tego musimy kupić takie elastyczne cegiełki i przykleić na podstopnie, od gronty też, więc trochę zejdzie

Agatek napisał(a)
Niestety tej Twojej nie znalazłam
kupiłam jakąś o nazwie POLKA ? o ile dobrze pamiętam

Agato, no to siej i testuj, będziemy miały porównanie, co kupić w przyszłym roku

Ja dzisiaj świętowałam pierwsze (w końcu) kroczki mojego Jasiowego I tak się tym zaaferowałam, że niewiele zrobiłam, a poza tym strasznie gorąco. Opieliłam tylko może ze 4 krzaczki truskawek i musiałam wyciągnąć węża i wszystko porządnie podlać, bo susza straszna, a konewką nie da się tak dokładnie.
Szałwii jeszcze nie wsadziłam, może jutro pod wieczór, bo ma być chłodniej. No i będzie już po procesji
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies