Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

sylwia_slomc... 22:28, 31 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Ja też mam u hortek reanimowanych z kościoła po takim patyczku i mam nadzieję, że wyżyją.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatek 08:23, 01 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Jaką fasolkę siejesz? i tak z nasionek?
ja w zeszłym roku siałam i mi nic nie wzeszło
wczoraj wsadziłam jakieś nasionka, może wyrośnie
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
anna_p_k 12:31, 01 cze 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
AnnaCh napisał(a)
Załamanie nerwowe mnie bierze jak wchodzę do ogrodu, a tam trawa nie skoszona, chwastów pełno, rabata kamyczkowa w połowie modernizacji, nie skończona, masakra jakaś...
No więc na poprawę humoru
Lilie niektóre już maja ładne pączki w kolorze

Buksiki dają radę

Obok nich lawenda zbiera się do kwitnienia, choć się tego nie spodziewałam w tym roku

No i na koniec przygotowania do jutrzejszego postnego obiadu Mój własny osobisty szpinak, mniam. Przepraszam za bałagan na blacie


Aniu hehe nie bądź nerwusek, pomału zrobisz wszystko z Twoim zapałem do produkcji roślinek to Ty dość szybko zagospodarujesz ogródek lawenda nasz z O. nam się sprawdziała będzie nam kwitła ale czy przetrwa zimę zobaczymy

długo czekałaś na taki szpinka kiedy siałaś ?
____________________
Ogródowe-początki
AnnaCh 15:48, 01 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Anusia napisał(a)
Piękna lilia. U nas od dobrych kilku dni nie pada. Czekam na deszcz bo mam też tyle samosiejek(aksamitek), że należało by je przesadzić w odpowiednie dla nich miejsca.

Aniu, dziękuje w imieniu kwiatuszka U mnie też susza straszna, czekam też na deszcz, bo skała w warzywkach i w beczce do podlewania pustka

KasiaW76 napisał(a)
Aniu masz gdzieś zdjęcie całego warzywniaczka? Mój tez będzie z desek a Twój chyba z nich jest chętnie podpatrzę

Kasiu, mam gdzieś, na wcześniejszych stronach był, ale zrobię Ci dziś aktualne i wstawię

sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja też mam u hortek reanimowanych z kościoła po takim patyczku i mam nadzieję, że wyżyją.

Sylwia, no to w takim razie trzymam kciuki za nasze hortki. Ja nie wiem czy mojej jeszcze nie załatwiłam trochę za dużą ilością nawozu.

Agatek napisał(a)
Jaką fasolkę siejesz? i tak z nasionek?
ja w zeszłym roku siałam i mi nic nie wzeszło
wczoraj wsadziłam jakieś nasionka, może wyrośnie

Agatko, ja w zeszłym roku wsiałam i mi wyszło może z 5 krzaczków. Później ciocia mi dała nasionka na dosiewkę, tylko nie powiedziała, że to tyczna fasola. Efekt był taki, że wyjechałam w góry, a jak wróciłam to miałam jedno wielkie kłębowisko leżącej fasoli i niewiele z niej było. W tym roku kupiłam w Obi nasionka i są ok, wszystko wschodzi. Jak wrócę do domu, to cyknę Ci fotkę opakowania.

anna_p_k napisał(a)
Aniu hehe nie bądź nerwusek, pomału zrobisz wszystko z Twoim zapałem do produkcji roślinek to Ty dość szybko zagospodarujesz ogródek lawenda nasz z O. nam się sprawdziała ;D będzie nam kwitła ale czy przetrwa zimę zobaczymy

długo czekałaś na taki szpinka kiedy siałaś ?

Aniu, no zobaczymy co z tą lawendą, może ją okryć?
Szpinak siałam w pierwszej połowie kwietnia
____________________
Ania - Malutki pod lasem
zbigniew_gazda 21:02, 01 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
No no no - szpinak własnej produkcji? U nas nie ma takich tradycji a szkoda. Patyczki hortensji skróć o połowę to prędzej się zbiorą. Mają słabe korzonki a tu tyle listków do wyżywienia czeka. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
AnnaCh 22:03, 01 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
zbigniew_gazda napisał(a)
No no no - szpinak własnej produkcji? U nas nie ma takich tradycji a szkoda. Patyczki hortensji skróć o połowę to prędzej się zbiorą. Mają słabe korzonki a tu tyle listków do wyżywienia czeka. Pozdrawiam.

Zbyszku, szpinak siałam pierwszy raz, a że go uwielbiam, to bardzo się cieszę, że się udał Będzie jeszcze obiad z własnego ogródka
Dziękuję za radę co do hortensji, zrobię to jutro po pracy od razu Fakt, że korzonki mają słabe, bo trochę im pewnie pourywałam wykopując ją i przesadzając
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:18, 01 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasiu, mój warzywnik dla Ciebie. Nie jest wszędzie podkoszone, więc na to nie patrz

Duże skrzynia jest na poziomki i truskawki. Mniejsze z warzywami.
Skrzynia z marchewką i cebulą

A tutaj pomidorki, bazylia, selery, dwa rządki fasolki i na końcu wspomniane aksamitki. Jest też jedna sałata

No i przed tymi skrzyniami jest tradycyjny jeszcze warzywnik. W przyszłym roku też będą tu skrzynie, tylko nie wiem czy nie zrobię już tu mniejszych, takich kwadracików metr na metr. Jeszcze zobaczę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:26, 01 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agato, fasolka dla Ciebie. Tą w tym roku sieję i wszystkie ładnie kiełkują i rosną Napisane ma, że odmiana bardzo plenna, można mrozić i wysiewa się od połowy maja do połowy lipca.


Kochani jak już kiedyś pisałam nie obsadzałam w tym roku doniczek na taras, bo miałam nadzieję, że go w tym roku w końcu wykończymy i nie będę latać z tymi doniczkami w tą i w tamtą No i chyba się doczekam, tata wziął się na robienie tarasu, może do jesieni skończy. Nie żartuję, on jest strasznie dokładny i wszystko pięć razy przymierza zanim przyklei
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sylwia_slomc... 23:00, 01 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Lepiej położyć raz, a dobrze niż potem przerabiać. Ciesz się.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaW76 23:51, 01 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Skrzynie boskie. Też chcę podobne wytłumacz mi tylko dlaczego chcesz mniejsi tzn 1X1?

Chyba zerzne żywcem od Ciebie te skrzynie w układzie. Jutro mojemu pokaże
Jak one są wysokie?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies