Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Anusia 12:41, 29 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Aniu u nas też trawa rośnie jak szalona. Co chwilę latamy z kosiarką na zmianę raz eM raz ja
Same dobroci na stole . U mnie też niebawem moje pierwsze zbiory rzodkiewek. Twoja Lawenda zaraz obsypie się kwiatami, ciekawa jestem czy moja w tym roku zakwitnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AnnaCh 15:04, 29 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatek napisał(a)
Aniu warzywnik niby nie duży a ile w nim rośnie
ja muszę poprzerywać rzodkiewkę i dosiać jeszcze w inne miejsce, żeby była
i muszę spryskać bób bo mi go mszyca dopadła

Agatko, dokładnie tak, niby małe poletko warzywek, a całkiem sporo do konsumpcji Na rzodkiewkę to już nie za późno? Ona nie lubi ciepełka, a upały na przyszły tydzień zapowiadają.

Anusia napisał(a)
Aniu u nas też trawa rośnie jak szalona. Co chwilę latamy z kosiarką na zmianę raz eM raz ja
Same dobroci na stole . U mnie też niebawem moje pierwsze zbiory rzodkiewek. Twoja Lawenda zaraz obsypie się kwiatami, ciekawa jestem czy moja w tym roku zakwitnie.

Aniu, u mnie nie było koszone dwa tygodnie, bo M nie ma ciągle w domu, a ja z Jasiowym nie dam rady, busz jest po prostu
Spaghetti ze szpinakiem ubóstwiam, a jeszcze ze swoim, to cudo Moje rzodkiewki się już kończą niestety, ale będą kolejna inne warzywka, czekam na botwinę i cukinie
Lawendą sama jestem zaskoczona, bo kupiłam 6-pak takich małych sadzonek w Obi, wsadziłam na wiosnę, a tu taka niespodzianka
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Agatek 19:01, 29 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Aniu na opakowaniu mam napisane, żeby dosiewać, więc dosieję
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
sylwia_slomc... 21:39, 29 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
U mnie też najazd mszyc na bobie, szpinaku i koperku, opryskałam, ale deszczyk przeleciał i chyba trzeba będzie powtórzyć ech
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 23:23, 29 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ja w tym roku po raz pierwszy tez posadziłam szpinak.Może cos i mi na obiad urośnie
O lilie,,,zaraz się zacznie - piękny czas liliowy.Uwielbiam je
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Edyta10 07:54, 30 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
zakupy fajne zrobiłaś i tanio
widzę śliczną truskaweczkę i ładny duży bób, uwielbiam go
____________________
Ogródek nad jeziorem
AnnaCh 22:59, 30 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agatek napisał(a)
Aniu na opakowaniu mam napisane, żeby dosiewać, więc dosieję

Agato, próbuj, zobaczymy co będzie, ja już nie sieję rzodkiewki, dziś w miejscu marcowej posadziłam fasolkę Kwietniowej jest jeszcze trochę i chyba też tam pójdzie fasolka, bo fasolkę też uwielbiam i co jakiś czas dosiewam, żeby mieć co jakiś czas zbiory

sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie też najazd mszyc na bobie, szpinaku i koperku, opryskałam, ale deszczyk przeleciał i chyba trzeba będzie powtórzyć ech

Sylwio, ale ja nie mam mszyc na razie, odpukać... Szpinak zbierałam, bób ładnie kwitnie, a i dziś koperku trochę już urwałam z tego co się sam powysiewał po całym warzywniku

anabuko1 napisał(a)
Ja w tym roku po raz pierwszy tez posadziłam szpinak.Może cos i mi na obiad urośnie
O lilie,,,zaraz się zacznie - piękny czas liliowy.Uwielbiam je

Aniu, ja szpinak też pierwszy raz w tym roku siałam i nawet się ładnie udał
Lilie też uwielbiam

Edyta10 napisał(a)
zakupy fajne zrobiłaś i tanio
widzę śliczną truskaweczkę i ładny duży bób, uwielbiam go

Edyto, zakupy faktycznie, wychodzi na to, że tanio
Truskawka już w brzuszku mojej córki, też już czekam na bób
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 12:09, 31 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kolana mnie dzisiaj bolą, chyba od wczorajszego szaleństwa z chwastami
Efektem był prawie cały worek chwastów, do tego M kosił, więc kolejne 5 worków trawy stoi przed domem i straszy. Ciężkie to okropnie, więc już nie chcemy ruszać, a w środę zabierają.
Moje hortensje po zeszłotygodniowym przesadzaniu i rozdzielaniu ledwo żyją Mam nadzieję, że choć ten jeden patyczek wytrzyma i w przyszłym roku będzie miała z czego odrosnąć.
Posadziłam w różnych częściach warzywnika aksamitki i nagietki, takie które same mi się wysiały. One podobno odstraszają różne szkodniki

Zostało mi też jeszcze kilka sadzonek kwiatów. Jedną fuksję, pelargonię i komarzycę dałam sąsiadce, a sobie zrobiłam dodatkowe kompozycje na schody Jest tam fuksja i komarzyca oraz dodatkowo aksamitka samosiejka. Z drugiej strony to samo

Pierwsza lilia rozkwitła
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Anusia 14:50, 31 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Piękna lilia. U nas od dobrych kilku dni nie pada. Czekam na deszcz bo mam też tyle samosiejek(aksamitek), że należało by je przesadzić w odpowiednie dla nich miejsca.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
KasiaW76 22:14, 31 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Aniu masz gdzieś zdjęcie całego warzywniaczka? Mój tez będzie z desek a Twój chyba z nich jest chętnie podpatrzę
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies