Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 21:32, 07 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
zupełnie zaskoczyły mnie oczary, cztery, każdy inny






ten jeszcze czeka




miło byłoby gdyby się ładnie rozwijały
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 21:35, 07 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Muszę jeszcze kupić taki oczar z frędzelkami, mam takiego bez frędzelków
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 08:19, 08 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jaki to bezfrędzelkowy? myślałam, że wszystkie tak mają, jedne mniejsze inne większe


a może masz takiego jak Gruszka... i tutaj ostatni na stronie


może kwitnie w czasie gdy jeszcze liście trzymają się i wtedy kwiaty mniej widoczne są?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:41, 10 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Co prawda nie mam już stawu na działce ale ciśnienie mi się podniosło gdy przeczytałam o nowym prawie, które weszło w życie od 1 stycznia br

prawo pierwokupu

Prawo wodne przewiduje prawo pierwokupu Skarbu Państwa w odniesieniu do gruntów (...)Chodzi także o wodę gromadzącą się w zagłębieniach wykonanych przez człowieka (z wyjątkiem stawów). Takimi zagłębieniami mogą być m.in. sadzawki, oczka wodne czy baseny.


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 08:57, 10 sty 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
hm... mnie tak czy inaczej dotyczy prawo pierwokupu przez państwo, więc w zasadzie niewiele to zmienia. Choć w przypadku zwykłych działek z oczkiem czy basenem to przedłużenie formalności o ok 1,5 miesiąca. Można się wkurzyć....
Mi ciśnienie podniosła zmiana prawa łowieckiego... Jakiś nawiedzony myśliwy ma prawo wejść na prywatny teren i strzelać do 'moich' bażantów, a za próbę przeszkodzenia mu mogą dowalić mandat...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 09:09, 10 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tak zapomniałam o prawie łowieckim to powrót do czasów fudalnych

Ciekawa jestem czy ciurkadełko i fontanna też są oczkiem wodnym?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 09:30, 10 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Brak mi slow... Jedoczesnie konam ze smiechu, takiego tragicznego...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anka_ 09:57, 10 sty 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Ciekawa jestem czy ciurkadełko i fontanna też są oczkiem wodnym?
Sądze, że odpowiedzi byłyby różne w zależności od urzędu. Pamiętam swoje męki urzędowe- skoro sami urzędnicy mieli znacząco rozbieżne zdanie na dany temat to człowiek ma się nie pogubić? Jednego życie mnie nauczyło- lepiej jeden papierek za dużo załatwić niż za mało....

Gosiu co to za sosenka na ostatnim zdjęciu? Winter gold?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Annak 12:14, 10 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ja trochę z innym tematem. jakiś czas temu założyłam wątek, ale utknęłam już na początku. Teraz się ogarnęłam (chyba)i planuję prace na działce na wiosnę. Ponieważ liczę na to, że zima to dobry czas, aby chodzić po prośbie o pomoc i radę - zajrzyj, proszę, do mnie - może mi coś podpowiesz, doradzisz. Obecność innych równie mile widziana.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
jolanka 14:54, 10 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosia, pozdrawiam noworocznie
Kiedy czytam o tych durnojstwach to tez się denerwuję.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies