Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 21:02, 18 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
zgadzam sie to moze byc on, kwitnie pozniej niz inne bodziszki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
wunia 21:51, 18 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
Gosia no bo ja pszczółki mam a w zasadzie miewam i to one robią robotę jeżówek to mam całe łany
Gruszka_na_w... 22:10, 18 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
inka74 napisał(a)
Goodbud ma średnio ciemne liście i bardzo ciemne kwiaty. Na zdjęciach jest śliczny. Mam 2 sztuki. Obie tak samo się zachowują. Połowa liści opadła i nie wiem dlaczego. W ubiegłym roku kwiaty mi u niego uschły. Myślałam, że przesuszyłam ale w tym roku też jakoś dziwny jest. Inne sztywne, ładne, rozrośniete a to takie g..no. Nie ma opuchlaków - jedną sztukę wysadziłam z rabaty. Nic nie było. Pełne słońce, gleba pod rozchodniki nie była wzbogacana bo one nie lubią z tego co czytałam zbyt bogatej. Nie wiem o co mu chodzi. Może sadzonki takie jakieś.


On u mnie rośnie bez żadnych problemów. Gleba gliniasta, nigdy go nie podlewałam, nawet podczas długotrwałej suszy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 08:07, 19 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
wunia napisał(a)
Gosia no bo ja pszczółki mam a w zasadzie miewam i to one robią robotę jeżówek to mam całe łany



Wusia pszczółki też mam... i osy. Wczoraj zobaczyłam gazomierz otwarty a ościerz - w środku gniazdo os - gazownik po odczytaniu licznika chyba zwiał? Co zrobić z tym gniazdem? Szkoda mi go rozwalać, jeszcze nie pora. Mam jeszcze gniazdo innej osy w ziemi

Pszczoły i trzmiele są ale jakoś trudno o siewki rozchodników - czemu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:30, 19 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


On u mnie rośnie bez żadnych problemów. Gleba gliniasta, nigdy go nie podlewałam, nawet podczas długotrwałej suszy.


Twoje rozchodniki są sławne na całym forum Czy wiesz ile emocjo wzbudzają

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:52, 19 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tylko Hani rozchodniki z tego co kojarzę to rozpoznane jako Goodbud były. A nasze wynika z tego że kupowane jako taka odmiana. Może stąd wynika różnica
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 08:57, 19 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
Gosiek33 napisał(a)



Wusia pszczółki też mam... i osy. Wczoraj zobaczyłam gazomierz otwarty a ościerz - w środku gniazdo os - gazownik po odczytaniu licznika chyba zwiał? Co zrobić z tym gniazdem? Szkoda mi go rozwalać, jeszcze nie pora. Mam jeszcze gniazdo innej osy w ziemi

Pszczoły i trzmiele są ale jakoś trudno o siewki rozchodników - czemu?


Gosiu nie rozwalaj jeszcze gniazda jak sa tam osy. Nie niepokojone nic nie zrobia a za chwile sie wyniosa. Nawet osy sa pozyteczne. Tej skrzynce gazowej nic nie zrobia (tez miałam). Usun na spokojnie jak opuszcza gniazdo. Nie wroca juz do niego.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 08:59, 19 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
wunia napisał(a)
Gosia no bo ja pszczółki mam a w zasadzie miewam i to one robią robotę jeżówek to mam całe łany


u mnie tez jezówki sie rozsiały ale raczej nie przez pszczolki tylko przez to, ze suche głowki rozkruszam i niech sobie spadaja w ziemie.

Za to pojawilo mi sie w roznych miejscach kilka nowych perovskich, ostrozek. Nie wiem sakd wzieła mi sie stipa, chyba z jakas inna trawka przywedrowała.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
KasiaBawaria 09:14, 19 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas osy sa w budce dla ptakow. Super to wyglada, fascynujace.
____________________
Zapraszam na kawe
pestka56 09:52, 19 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Miałam osy w skrzynce na listy. Listonosz od tamtej pory zawsze oddaje pocztę do ręki
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies