Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 09:29, 22 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Gosiek33 napisał(a)
w końcu chyba tło będzie dobre dla knautii, rutewka evening star ruszyła do góry





to ciemno bordowe to knautia? rutewke zapisuje do kajetka.

Gosia jak ci zazdroszcze jezówek to nie masz pojecia . Ta rabata całuskowa mnie sie bardzo podoba. ale jak chcesz sie pozbyc to moze jaka siewke mi oddasz

Moje Cherry fluff w tym roku wygladaja jak twoje Milkshake. Jezówki jakos mi w tym sezonie nie wyszly. Za to kwitnie czekoladowy kosmos w towarzystwie MLa. jest super.

wczoraj przerobilam rabate wejsciowa do murku, po upalach zrobie dalsza czesc. to co powstalo nawet mi sie podoba. ale jestem zryta maskarycznie. na kilka dni mam dosc przesadzanek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Bogdzia 09:33, 22 lip 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To i u Ciebie było spotkanie.Jeżówki masz obłedne , u mnie nie chcą rosnac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
tulucy 09:38, 22 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Obwódka z jeżówki boska
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 09:41, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


to ciemno bordowe to knautia? rutewke zapisuje do kajetka.

Gosia jak ci zazdroszcze jezówek to nie masz pojecia . Ta rabata całuskowa mnie sie bardzo podoba. ale jak chcesz sie pozbyc to moze jaka siewke mi oddasz

Moje Cherry fluff w tym roku wygladaja jak twoje Milkshake. Jezówki jakos mi w tym sezonie nie wyszly. Za to kwitnie czekoladowy kosmos w towarzystwie MLa. jest super.

wczoraj przerobilam rabate wejsciowa do murku, po upalach zrobie dalsza czesc. to co powstalo nawet mi sie podoba. ale jestem zryta maskarycznie. na kilka dni mam dosc przesadzanek


Knautia bordowy kwiatek z pstrym liściem, myślałam, że też masz, a ciemne liście to sadziec pomarszczony Chocolate - ostatnie zauroczenie z ogrodu Ursy. U ciebe podobno padł, u Ursy fantastycznie wplótł się w rabatę. Nie wiem czy te odmianowe się sieją, to wszystko mnozone invitro - takie czasy probówkowe nastały, ale kto wie? Z kolei kosmos mi padł. U każdego co innego

Czekam teraz na zdjęcia Twoich przeróbek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:44, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)
To i u Ciebie było spotkanie.Jeżówki masz obłedne , u mnie nie chcą rosnac.



Bogdziu czasem i do mnie ktoś przyjedzie Bardzo się cieszę.
Jeżówki ponoć bardzo żarłoczne i przy słabszym nawożeniu gorsze są rezultaty. To ubiegłoroczne podpowiedzi hodowców, efekt widzę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:45, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
Obwódka z jeżówki boska



Cieszę się, że Ci się podoba, mam nadzieję, że do jesieni będzie ładnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 09:48, 22 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Gosiek33 napisał(a)


Martwisz mnie, moją dostałam od Kasyi - biała i lekko różowa, szkoda by zaginęła. Może trzeba ją przesadzać co 3 lata ?


No właśnie nie wiem. Ona mi się rozeszła kłączami po całej tej części rabaty.
Ktoś na O. pisał, że biała jest bardziej wytrwała i zastanawiam się teraz, czy ma sens sadzenie białej w tym samym miejscu. Bo może coś w ziemi jej po prostu nie odpowiadało?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 09:50, 22 lip 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gosiek33 napisał(a)






Jak ty bedziesz takie fotki wstawiala to my sie wszystkie zajezowkujemy na smierc

Piekny widok
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 09:50, 22 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Niesamowitą masz tą jeżówkową obwódkę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 09:59, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)


No właśnie nie wiem. Ona mi się rozeszła kłączami po całej tej części rabaty.
Ktoś na O. pisał, że biała jest bardziej wytrwała i zastanawiam się teraz, czy ma sens sadzenie białej w tym samym miejscu. Bo może coś w ziemi jej po prostu nie odpowiadało?


Ciekawa jestem, na razie wsadziłam dwie kępki i dwie kwitną, ale i tak muszę je wyciągląć z tego miejsca... chyba, że zimą budleja przymarznie i znowu do przyzwoitych rozmiarów wróci

Może jak zaprawisz od nowa dołek dla niej to odżyje, może wszystko wyżarła. Teraz przypomniał mi się gdzieś wyczytany sposób na przedłużenie żywotności (chyba malin?) sieje się pomiędzy rzędy coś motylkowego - facelię? Muszę gdzieś wygrzebać ten tekst
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies