Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Anda 08:29, 22 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Śliczne te różności. Odętka piękna, bardzo ją lubię. Przez trzy lata miałam różową, śliczną, rozrastającą się mocno roślinę. A w tym roku Odętka marniutka, prawie zanikła. Nie wiem, co jest przyczyną. Prawie cała rabata goła i wesoła, bo odętki brak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zawitka 08:39, 22 lip 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Gosu dzięki za wspaniałe przyjęcie i możliwość ponownego oglądanie pięknych roślin w ogrodzie jeżówki cudowne.Kanciki jak spod igły czyściutko i jeszcze opowiada tak o każdej roślince jakby to była panienka na posiadłościach.[i





____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosiek33 08:39, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125






w oczekiwaniu na kolor

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:43, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Agania napisał(a)
Piękne te różności, narecznicy miejsce idealnie spasowało
Odętka u mnie wypadła, a tak ją lubię, aminek uroczy ja mam już drugi rok
u siebie i już same się wysiewają w parze z kosmosami
Fajne masz kolory floksów...wszystkie zdjęcia pierwsza klasa
Macham



Kolejną narecznice wsadzę jednak w bardziej cieniste miejsce, zbyt mi się podoba by przy schodach miała tylko rosnąć. Szkoda byłoby odętki gdyby wypadła. Mam nadzieję, że aminek i u mnie się będzie wysiewał

Dziękuję za miłe słowa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:44, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)
Śliczne te różności. Odętka piękna, bardzo ją lubię. Przez trzy lata miałam różową, śliczną, rozrastającą się mocno roślinę. A w tym roku Odętka marniutka, prawie zanikła. Nie wiem, co jest przyczyną. Prawie cała rabata goła i wesoła, bo odętki brak.


Martwisz mnie, moją dostałam od Kasyi - biała i lekko różowa, szkoda by zaginęła. Może trzeba ją przesadzać co 3 lata ?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:47, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
zawitka napisał(a)
Gosu dzięki za wspaniałe przyjęcie i możliwość ponownego oglądanie pięknych roślin w ogrodzie jeżówki cudowne.Kanciki jak spod igły czyściutko i jeszcze opowiada tak o każdej roślince jakby to była panienka na posiadłościach.[i



Bardzo dziękuję za odwiedziny i pyszne ciasto

Za gorąco było by dłużej w rabatkach chodzić, ale łan tych jeżówek już mnie zaczyna nużyć, pora jakoś rozsadzić te Butterfly Kisses
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:58, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
w końcu chyba tło będzie dobre dla knautii, rutewka evening star ruszyła do góry



nowa odmina jeżówki? skąd takie czysto białe przebarwienie na płatkach? To Fatal Attraction, to nie jedyna w tym miejscu z takimi zmianami




Nie pamiętam czy to rutewka Little Pinkie. Przesadzana późną wiosną, z trzech jedna zaczęła kwitnienie




tennesyjska

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 09:09, 22 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18031
Ale masz ładne te jeżówki . Ta tennesyjska bardzo ładna, taka delikatna!
Odętkę nabyłam w tym roku choć jakoś niepolecana na ogrodowisku. Zobaczymy.
A z Butterfly Kisses mam podobne odczucia - mam posadzone w rządku 3 krzaczki i jakoś mnie to męczy, jakieś za ciężkie, za bardzo zwarte są.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 09:19, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
Ale masz ładne te jeżówki . Ta tennesyjska bardzo ładna, taka delikatna!
Odętkę nabyłam w tym roku choć jakoś niepolecana na ogrodowisku. Zobaczymy.
A z Butterfly Kisses mam podobne odczucia - mam posadzone w rządku 3 krzaczki i jakoś mnie to męczy, jakieś za ciężkie, za bardzo zwarte są.



Tennesyjska dopiero w tym roku zmężniała i wysiała się na dodatek.

W zeszłym roku między Butterfly miałam stipę i ona bardzo rozluźniała widok, teraz zbyt małe stipy sadziłam pomiędzy jeżówki albo one tak zdominowały rabatę, że oddechu nie dały. Tak czy siak do poprawy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:29, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
waniliowe zapachy





humelo odżyło po upałach, budleja pożarła hortkę na pniu, czerwone pokazuje patyczek hortensji



łan jeżówkowy, ale Cherry Fluff w końcu z odcieniem różowym



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies