Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Agania 22:03, 06 lut 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nic nie mów, widoki masz super, chłopaków masz super i Ty jesteś super, działasz rozwojowo z prędkością światła i ekipa z Was zgrana...podziwiam...ogród mnie zachwyca i rozwesela
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
malgorzata_s... 22:05, 06 lut 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Uwielbiam bielone drzewa Ścieżka też będzie super Jesteście niezmordowani ale dzisiaj pogoda sprzyjała to fakt. Clematisy na pniach będą wyglądać rewelacyjnie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 22:10, 06 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Agania napisał(a)
Nic nie mów, widoki masz super, chłopaków masz super i Ty jesteś super, działasz rozwojowo z prędkością światła i ekipa z Was zgrana...podziwiam...ogród mnie zachwyca i rozwesela

Dzięki i mam nadzieję , że to co kiedyś z tego miejsca będzie nie rozczaruje podglądających
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:12, 06 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Uwielbiam bielone drzewa Ścieżka też będzie super Jesteście niezmordowani ale dzisiaj pogoda sprzyjała to fakt. Clematisy na pniach będą wyglądać rewelacyjnie

Romcia podesłała mi taki link gdzie właśnie po konarach starego ściętego drzewa pną się clematisy i pomyślałam sobie, że czemu by nie po korzeniach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 00:19, 07 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)

W grudniu było ciepło wiec nie było po co teraz mogą być większe różnice temperatur, a i słonka będzie coraz więcej i pasożytów , które ptaki zbierają z bielonych pni bo są lepiej widoczne......a na marginesie zdradzę Wam , że sadownicy nie bielą pni i uważają ten zabieg za bezsensowny, a chyba nikt nie ma takiego doświadczenia jak oni, choć przyznaję , że może nie wszyscy


Bielenie jest też po to by w słoneczne dni nie ruszyła za szybko wegetacja. I różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą nie spowodowały pękania kory. Normalnie się bieli w styczniu, ale początek lutego też dobra pora.. szczególnie jak się nie pobieliło w styczniu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zszywka 01:13, 07 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Kurcze, też chciałam bielić drzewa ale nie wiem jaki stosunek zrobić U mnie zawsze robił to tata ale teraz nie ma kto

Ps. Pomysł z clematisami super
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Katkak 09:07, 07 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Sylwia ścieżka wyszła super. Koniecznie muszę Ci jeszcze dać tego biało-zielonego bluszcza, on tak fajnie, gęściutko pokrywa i ładnie rozświetla . Może na jakiegoś cudaczka dasz razem z clematisem .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kasiek 09:39, 07 lut 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No proszę pierwsze wiosenne oznaki życia i u Ciebie są Ale tych schodów wyszło - ale super pasują
Rodzinne ADHD - dobre!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 09:48, 07 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Mala_Mi napisał(a)


Bielenie jest też po to by w słoneczne dni nie ruszyła za szybko wegetacja. I różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą nie spowodowały pękania kory. Normalnie się bieli w styczniu, ale początek lutego też dobra pora.. szczególnie jak się nie pobieliło w styczniu.

Też uważam , że lepiej późno niż wcaleJa wcześniej wapna nie miałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:50, 07 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
zszywka napisał(a)
Kurcze, też chciałam bielić drzewa ale nie wiem jaki stosunek zrobić U mnie zawsze robił to tata ale teraz nie ma kto

Ps. Pomysł z clematisami super

Ja kupiłam woreczek 80dkg i pisało , że wystarcza na 4l roztworu, ale jak zrobisz słabszy lub mocniejszy , a dasz na korę to nic się nie dzieje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies