Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

kasja83 20:29, 04 maj 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Kawa napisał(a)
no proszę hehehe
recepta na urabianie gotowa

co do studni na ema zadziałało właśnie słowo murek heheh

ale racja co do roślin - usychających i wydawanie na nowe jego ciężko zarobionych pieniędzy

no i ta ziemia obsypujaca się i dechy paskudne (zamontowane przez ulubionego teścia ) pewnie pomału to wszystko zadziała

będę urabiać pomału do skutku


Masz rację-jest to technika na tzw. kroplę drążącą skałę, tudzież na natrętną brzęczącą muchę-cel uświęca środki
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Kawa 21:24, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Toszka zostaw zdjęcie Dziewczyny zobaczymy jak to będzie. Prawda jest taka że nie wiem teraz co mam robić. Czas pokaże.
Dzisiaj spotkałam się z Jolą z ogrodu wśród pól i wiatrów.
Jest to wspaniała ciepła wiecznie uśmiechnięta kobieta. I taki sam jest jej ogród i oczywiście emuś. Niezwykle sympatyczni ludzie. Ogród piękny mam nadzieję zobaczyć go w letnim rozkwicie. A trzmielina na pniu na hortensjowej mnie rozwaliła wielka i piękna.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 21:24, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
I dostałam trochę skarbow.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anbu 21:29, 04 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka a z czego te murki będziesz robić? Ciekawam tylko
____________________
Ania Ogród Ani :)
amelia_b 21:52, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Toszka dziś mądrości życiowe opowiada,ale ma 100% racji w tym co mówi ja urabianie od jesieni stosuje,małymi krokami,jakiś dziwnie mój małżonek pomocny i ugodowy w tym sezonie aż podejrzane to się robi
____________________
Pogubiłam się po drodze
Kawa 08:01, 05 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wiecie ile u mnie otoczaków było ? multum a z ziemi wyrastały jaz ziemniaki dlatego jakoś i one obrzydły

zobaczymy czas pokaże jakoś do lipca trzeba temat przegryźć
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Toszka 08:14, 05 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kamilko, niech ci tylko do głowy nie przychodzą otoczaki - mój eM cały miesiąc zwoził otoczaki. W całej chyba okolicy wyzbierał Kurchan mi postawił, narozkładał tego całe "kompozycje"... no kamieniołom, mówię ci No i pod tymi kamieniami mrówki zaczęły urzędować, nornice miały raj, te gołe ślimaki znalazły sobie idealne miejsce do rozmnażania, chwasty na kurhanie (vel. "skalniaku") wyrastały jak głupie. Jak zrobiłam eMowi szkolenie z zakładania skalniaków (czyli głęboko zakopane kamienie, a górą tak ułozone, by tworzyły pionowe szczeliny, i nie z otoczaków) to zaczął się z kamieni wycofywać... ufff, na szczęście.

Murki pewnie będą granitowe... nie wiem, na razie ciut inne priorytety mam.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kawa 08:20, 05 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Toszka napisał(a)
Kamilko, niech ci tylko do głowy nie przychodzą otoczaki - mój eM cały miesiąc zwoził otoczaki. W całej chyba okolicy wyzbierał Kurchan mi postawił, narozkładał tego całe "kompozycje"... no kamieniołom, mówię ci No i pod tymi kamieniami mrówki zaczęły urzędować, nornice miały raj, te gołe ślimaki znalazły sobie idealne miejsce do rozmnażania, chwasty na kurhanie (vel. "skalniaku") wyrastały jak głupie. Jak zrobiłam eMowi szkolenie z zakładania skalniaków (czyli głęboko zakopane kamienie, a górą tak ułozone, by tworzyły pionowe szczeliny, i nie z otoczaków) to zaczął się z kamieni wycofywać... ufff, na szczęście.

Murki pewnie będą granitowe... nie wiem, na razie ciut inne priorytety mam.

co Ty Toszka nie chcę widzieć otoczaków!!!
mi8ałam przez te lata wyrozkładane i u mnie ich od groma (nad rzeką mieszkam)
ale już dosyć

myslałam o murku ale nie wiem czy zrobić betonowy i czymś obłożyć czy właśnie np. granitowy
wszystko zależy od kosztów
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 08:37, 05 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
MirellaB napisał(a)
Kamila bez u Ciebie kwitnie?

Mirelko u nas bzy w pełnym rozkwicie
mój i tak spóźniony
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
07_Rene 08:53, 05 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269

A to się też czegoś nauczyłam, choć swoje metody urabianie już mam wypracowane U mnie każdy pomysł musi odczekać, dojrzeć do realizacji, nie ma lekko...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies