Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

MarekW 09:13, 08 lip 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Z mojego doświadczenia powiem że przycinam kanty najwyżej dwa razy w sezonie i też są ładne no może nie idealne, ale nie jest to takie ciężkie w utrzymaniu
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
TMK 12:30, 08 lip 2014

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 5
Wszystko zależy od posiadanej mieszanki traw
Moją "uniwersalną" muszę podcinać 3-4 razy do roku.
____________________
Sarahcon 10:53, 21 lip 2014


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Przeczytałam cały wątek odnośnie kancików i już chyba wiem jak będą wyglądać moje brzeżki. Pytanie odnośnie tego co pod krzaczkami.Piszecie, żeby posypać korą bez maty/geowłókniny itp. Czy nie przerastają Wam chwasty przez tą korę? Wiem, że jest wątek osobny dotyczący mat przeciw chwastom ale zanim go przeczytam to chciałabym wiedzieć jak jest u Was? Nie ukrywam, że czasu też nie mam za wiele, żeby cały dzień siedzieć w ogródku (chociaż to uwielbiam)bo jestem młodą mamą jak jest z tymi chwastami?
____________________
Aneta - Moje marzenie
Donia72 11:31, 21 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Sarahcon napisał(a)
Przeczytałam cały wątek odnośnie kancików i już chyba wiem jak będą wyglądać moje brzeżki. Pytanie odnośnie tego co pod krzaczkami.Piszecie, żeby posypać korą bez maty/geowłókniny itp. Czy nie przerastają Wam chwasty przez tą korę? Wiem, że jest wątek osobny dotyczący mat przeciw chwastom ale zanim go przeczytam to chciałabym wiedzieć jak jest u Was? Nie ukrywam, że czasu też nie mam za wiele, żeby cały dzień siedzieć w ogródku (chociaż to uwielbiam)bo jestem młodą mamą jak jest z tymi chwastami?


Pod kora chwasty juz tak nie przerastaja. A jezeli juz to sa bardzo oslabine. Ja pod kora nie mam ani folii ani agrowlokniny. Pozdrawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Pszczelarnia 12:09, 21 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kolcero napisał(a)
A to moje ewolucyjne rozwiązanie:

żwir v. kora

żwir v. żwir


Na początku była kora- rozsypywał ją po trawinku silniejszy wiatr czy deszcz. Dodałem bordery, ale trzeba było dokaszać przy nich trawę. Więc wykarczowałem pas trawy, ale z kolei kosiarka albo zostawiała pasek trawy, albo (kółka zbyt nisko) ścinała krawędź. Więc wyrównałem poziom żwirem na grubej agrowłókninie. I jest OK- kosiarka w poziomie i nie wciąga żwiru

A to nie jest ewolucyjne rozwiązanie. Proste rozwiązania są najlepsze i sprawdzone. Twoje rozwiązanie jest bardzo pracochłonne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margo 16:08, 29 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Oj, zgadzam się z przedmówczynią,rozwiązanie mega pracochłonne ...
Ja tez w zeszłym roku zrobiłam podobnie, wychodząc z załozenia ze bedzie łatwiej i ładniej. Niestety trawa juz w zeszłym sezonie weszła w kamienie (mimo bieżącej pielegnacji), w tym o ładnym kanciku już mowy nie ma. Wyrywam co sie da na bieżąco, ale kępy już duże i ciężko to pielęgnowac. Na razie nie likwiduję bo muszę znależć nowe zastosowanie dla tych kamieni, ale zrobię to, bo niefajnie wygląda. Natomiast wiosną na innej rabacie zrobiłam kanciki wg Danusi sposobu i tu rewelacja- do tej pory minimum pielegnacji a wygladają super
____________________
Gosia
jula81 21:56, 08 wrz 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Lacki80 napisał(a)


Ja mam nadzieje, ze raz w roku wystarczy te kanyt poprzycinac.

No nie powiedziałbym że raz do roku, wiele tu specjalistów od kantów może to potwierdzić .Ja przycinałam 3 razy i już prosi się 4 raz .Jak robisz to częściej to mniej pracy masz a i wciąż wygląda estetycznie.

Ps. Nie neguję, ja wiem że to kwestia gustu ale nie wyobrażam sobie idealnych angielskich rabat z takim płotkiem jak u kolcero
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Lacki80 09:03, 09 wrz 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Troche pracy jest przy tych kantach ale ladnie to wyglada. Warto sie pomeczyc
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Agatan24 20:23, 31 paź 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Po przeczytaniu całego wątku stwierdzam że moje plany wiosenne legły w gruzach a miałam w planie dać kostkę na linii rabat ale już wiem że dodam sobie pracy więc posłucham rad Danusi która ma największe doświadczenie i jest moim autorytetem w sprawach ogrodu.

Jak dobrze że tu trafiłam
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 08:16, 01 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kostka ładnie wygląda, ale utrzymanie idealnej linii jest potem bardzo uciążliwe, a co ważne - nie możesz powiększać rabat co czasem czynimy "po kryjomu"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies