Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 19:50, 30 cze 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)


Przybijam piąteczkę Ani
Ja tam na początku zawsze zgniatam te robaczki ... jak jest ich dużo lub takie maciupkie, że ściągając je mogłabym uszkodzić roślinę to pryskam tylko raz i jest czysto Żółknące liście obrywam.

ja mam tak ze 10cm pędu oblepione jest miejsce przy miejscu, to juz raczej inwazja
na poczatku też się bawiłam w zdejmowanie, potem ekologicznie herbatka, soda, mleko...cuda na kiju i wkońcu wczoraj Kohinor
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:58, 30 cze 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Margarete napisał(a)
ROze piękne , pashmina szczególnie - czekam na swoją nowo sadzoną, ma jeden pąk na razie. Chorobami róz sie nie stresuj, trzeba znaleźć złoty środek między totalną walka chemią ze szkodnikami a metodami naturalnymi. Ja próbuje naturalnych, czasem daja radę a czasem ni e- wtedy sięgam po chemię. Żadna przesada nie jest dobra .
Buziaki!

hej Małgoś
do wszystkiego w ogrodzie trzeba tez dojrzeć, ja mam ogród praktycznie od paru miesięcy dopiero, chucham i dmucham jak nienormalna. pewnie z perspektywy czasu będę sie z tego śmiała
ale postanowiłam profilaktycznie HT stosować a chemii nie unikać jak ognia moze kiedyś ogród dojrzeje na tyle ze mu ekologia wystarczy
Pashmina u mnie to najładniejsza róża, moze dlatego ze gdy dostałam ja juz jako ostatnią to wsadziłam i nic nie przyciełam. ma piekny krzew i mnóstwo kwiatów. sadzonka tak jakby była większa/starsza? napewno w porównaniu do floribundy polecam rosaplant


Nawet wolę ją bardziej od Artemis, która tez ładnie obficie kwitnie ale smieciuch straszny i więcej pracy przy niej
chyba się zapashminuje
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:01, 30 cze 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kasja83 napisał(a)
Widzę Aniu, że plagi spadły na Twoje róże-to zawsze smuci-zwłaszcza, że tyle ich posadziłaś. Napewno pozbędziesz się problemów.

będzie dobrze bo jestem na forum, sama w życiu bym nie wiedziała co robić
rozdaje dzisiaj róże to dostaniesz i Ty
moja Baronessa
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
21:07, 30 cze 2016
problemy z rózami mam i ja ...wszystkie plagi! + mrówki ...sryliony mrówek ...juz pryskałam na plamistośc i wyobcinałam cześć chorych pędów...wazne ze róze kwitną ...czego chciec wiecej
Filemon24 22:01, 30 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
anna_t napisał(a)

czyli tak jak Mirella co 2 tyg oprysk?
pokaz no te swoje cudeńka


pryskam tylko na choroby grzybowe ( jeden oprysk) na mszyce ostatnio pryskałam jak była większa inwazja a tak to zbieram pojedyncze - bardzo ekologicznie
pryskam średnio co trzy tygodnie i jak na razie zdrowe jak rydze
u mnie większość róż jest tegorocznych także szału nie ma

____________________
Filemon24 22:04, 30 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
anna_t napisał(a)

hej Małgoś
do wszystkiego w ogrodzie trzeba tez dojrzeć, ja mam ogród praktycznie od paru miesięcy dopiero, chucham i dmucham jak nienormalna. pewnie z perspektywy czasu będę sie z tego śmiała
ale postanowiłam profilaktycznie HT stosować a chemii nie unikać jak ognia moze kiedyś ogród dojrzeje na tyle ze mu ekologia wystarczy
Pashmina u mnie to najładniejsza róża, moze dlatego ze gdy dostałam ja juz jako ostatnią to wsadziłam i nic nie przyciełam. ma piekny krzew i mnóstwo kwiatów. sadzonka tak jakby była większa/starsza? napewno w porównaniu do floribundy polecam rosaplant


Nawet wolę ją bardziej od Artemis, która tez ładnie obficie kwitnie ale smieciuch straszny i więcej pracy przy niej
chyba się zapashminuje



śliczniutka twoja pashminka ja kupowałam trzy pashminy w rosarium i trzy w rosaplant z rosarium dostałam większe ale te z rosaplant też bardzo ładne i w sumie mogę polecić obydwie szkółki, najmniejsze sadzonki róż dostałam z floribundy
____________________
Filemon24 22:09, 30 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
anna_t napisał(a)

dzięki Walery doczytałam ze Kohinor który posiadam ją też ubije.
na zgodę moja MariaTeresa


Maria teresa bardzo mi się podoba i zastanawiam się nad nią myślę też nad claire austin i james galway no i siostry muszę pashminkom sprowadzić hahah escimo flowers circus - bardzo mi sie podoba i ona na pewno się u mnie pojawi - moja ulubiona kolorystyka
____________________
MirellaB 01:59, 01 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
anna_t napisał(a)

a tak częste stosowanie chemii nie osłabia roślin?
wszystkie jednego dnia dajesz czy jak?

Pryskam zapobiegawczo i jest ok, a na mszyce wówczas gdy się pojawią.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dorota123 09:19, 01 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Śliczna ta Twoja Pashmina.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
kamila66 09:33, 01 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Naprawdę piękna Pashmina
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies