Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

makadamia 14:56, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No właśnie mam wątpliwości, bo te skarpy z drugiej strony tarasu to dość strome mi się wydają.
Dlatego te donice wpadły mi do głowy. Ale znowu nakład pracy i pieniędzy...
Wczoraj na ten temat miałam dyskusję z mężem: omawialiśmy zagospodarowanie takiego kącika za drewutnią i powiedział mi, że ja zawsze tak wymyślę, żeby dużo roboty było
Chyba ma rację.

A poza tym, nawet jeśli skarpę oddzielić od różanki, to różanka nadal jest duża i wymaga jakiejś struktury, czyli problem zostaje
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 15:32, 27 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Donice też fajny pomysł. Takie donice przy tarasie mają uzasadnienie.

Ale Ania musi określić sobie czy jej odpowiada i czy da radę (maż to mąż ale jest jeszcze teść).


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anna_t 19:11, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
wow!!! dziewczyny jaka burza mózgów mnie ominęła
a ja dzisiaj urzędowy dzień nieznajomość prawa szkodzi i po dzisiejszym dniu najchętniej to bym się do Norwegii wyprowadziła
czy ktoś z Was zna się na prawie cywilnym?administracyjnym?lokalowym?
pomocy.........................

a teraz lece odpisywać
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:12, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)
Czytam ale nic nie pisze wiecej bo Juz śpię

jeszcze śpisz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:15, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AnnaCh napisał(a)
Pcim istnieje Po drodze do Zakopanego jest
Anka, wyluzuj, mi się ze ścieżką podoba
Czytam, że transfer glediczji od Makusi się powiódł Super

czyli co w góry się przeprowdzić?
transfer się udał, bardzo uprzejmy i uczynny pracownik logistyki makusiowej dostarczył towar pod sam dom
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:17, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Filemon24 napisał(a)


jakie 7 lat hehe wiesz jak bukszpan szybo rośnie jak się go tnie

a no to chyba że tak, ja ręki nie mam, potrzebuję roślin dla mieszkańców Pcimia
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:19, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)


Spokojnie możesz mu oświadczyć, że w tym roku tylko połowa liści, wszak transfer spowodował podobno, że połowa zostało w środku lokomocji
Powinnyśmy poznać Twojego teścia z moją teściową- jak w korcu maku

hahahhaha temat teściów - temat rzeka
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:21, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)
No i znowu burza mózgów, ale dobrze z ogrodu musisz być zadowolona by patrzeć na niego z przyjemnością.... opiniami zewnętrznymi się nie przejmuj, to TWÓJ dom i TWÓJ ogród... u siebie teść może mieć co zechce... ale wypowiedź mnie rozwaliła tak jak Jankosię

Teraz moja opinia - ścieżka interesująca, ale do czego będzie ona prowadzić? znikać na końcu rabaty różanej? jakoś tego nie widzę.

Natomiast prostopadłościany bardziej trafiły do mnie. Wcale nie musisz czekać multum lat by bukszpan urósł. W łódzkim jest hodowca z fajnymi sadzonkami jednego i drugiego w razie co ( mowa o bukszpanie i cisach)
Za kostką możesz mieć też cieniutką ścieżkę by podejść do róż, zamaskujesz ją tak że z tarasu nie będzie widoczna. Kocimiętka za swobodna tylko szałwia Deep Blue i może Marcus. Trawy do róż, stipa świetnie maskuje nóżki różom
Jak mi coś wpadnie na Pine to podrzucę.

wiem prostopadłościany super...gryze się z decyzją...
a inspirka super, marzenie taka obwódka
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:30, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kamila66 napisał(a)

Moim zdaniem nie powinnaś się tym teraz przejmować, wysokość boków można cały czas korygować w końcu to roślina jest można przyciąć mniej lub bardziej, jak rośliny wewnątrz będą małe będzie niższy, jak będą duże może być wyższy... Utrzymanie go w pierwszym roku nisko dobrze wpłynie na zagęszczenie sadzonek.
Dosłownie przed chwilą oglądałam ogród Nawigatorki, na jednym ze zdjęć jest, żywopłocik z buksów w perspektywie z tarasu, przed nim irga major http://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=1789

ja tez się tymi wysokoscimi nie stresuję, przytnie się do poziomu. zastanawiałam się nad obwodka posadzoną na skarpie...najgorzej jest z utrzymaniem na niej wilgoci, wszystko spływa. dlatego wokół tarasu mam lawende bo ona tam daje rade
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makusia 19:32, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
anna_t napisał(a)
wow!!! dziewczyny jaka burza mózgów mnie ominęła
a ja dzisiaj urzędowy dzień nieznajomość prawa szkodzi i po dzisiejszym dniu najchętniej to bym się do Norwegii wyprowadziła
czy ktoś z Was zna się na prawie cywilnym?administracyjnym?lokalowym?
pomocy.........................

a teraz lece odpisywać


A o co konkretnie chodzi?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies