Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

kamila66 21:13, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Aniu no coś musisz robić zobaczysz jakie wiosną będziemy stęsknione kopania i przesadzania
Stipa wyleci bo zima ją zabije,
pozostaje tylko lawenda do przesadzenia, miejsce na cis już jest
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
anna_t 21:23, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
w sumie..
no ale co nam to da? co dalej na różance?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
asiak 21:29, 27 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu, śledzę, ale się nie odzywam, bo mam "wsiurowe" wizje
Życzę najlepszej decyzji
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kamila66 21:32, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
2 foto to tak jak u Ciebie cis przy rynnie, w dole różanka jako kompletnie osobna rabata nie kompatybilna z drugą stroną tarasu, łatwiej będzie projektować https://ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1969
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 21:33, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiak napisał(a)
Aniu, śledzę, ale się nie odzywam, bo mam "wsiurowe" wizje
Życzę najlepszej decyzji

Dlatego i ja nie układam roślin tylko wypowiadam się nt linii rabat hehe
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
asiak 21:38, 27 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
kamila66 napisał(a)

Dlatego i ja nie układam roślin tylko wypowiadam się nt linii rabat hehe

Ja i tego nie potrafię
Ale każdy był na początku swojej kariery, za jakiś czas będę dawać wskazówki hehehe...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
jankosia 21:41, 27 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ja nie mogę się wypowiadać bo wcinam ciasto czekoladowe- buzia je to nie gada Ale kibicuję w myślach jeśli cię to pocieszy
I uprasza się o nie traktowanie słowa busz jako synonimu do "odpust". Jak człowiek przejedzie po osiedlach domków to jak na dłoni widać że to odpust to się teraz inaczej objawia- to tzw. modern odpust, a buszu w nim ni hu hu
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
kamila66 21:44, 27 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Różanka to nie moja bajka, nie pomogę, ale znalazłam taki artykuł http://www.ogrodyewy.pl/idealna-rozanka/
a to mi się podoba bo róże są pogrupowane i tylko róże bez innych roślin
http://polskawkawalkach.blogspot.com/2012/09/rozanka.html pasowałoby do nowoczesnego stylu, można zrobić "Kafelki" w mini wersji
nie wiem jakie masz dokładnie kolory róż, może być bez obwódek jak na jednym ze zdjęć



Reszta roślin ulokowana na innych rabatach
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
polinka 21:55, 27 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Nie zazdroszczę teraz Twojej głowie...pewnie o niczym innym nie myślisz jak o różance niestety nic nie doradzę bo wiesz, że ja róże kocham inaczej
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Pszczelarnia 21:59, 27 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kasia_w napisał(a)
Aniu, to były trzmieliny...
ale teraz to ja już wymiękam, tyle masz propozycji i rad, pewnie dobrych. Jakoś od czapy te trzmieliny mi się teraz wydają...

Zastanawiam się tylko (cicho w duchu i nie krzyczcie proszę) czy wszystko tak musi być poprawnie i zgodnie z regułami. Przecież już obeliski dają jakąś strukturę. Czy koniecznie tę rabatę, w którą Aniu tyle serca włożyłaś i tyle z teściem wywalczyłaś, trzeba zmieniać?

Mam przed oczami ten mistrzowski ogród
http://www.tomstuartsmith.co.uk/projects/toms-garden/courtyard-garden

a w nim wielkie rabaty- na tych z szałwią strukturą są tylko cortenowe "jeziorka", inne rabaty jak ta z cortenową ścianą i hakone są bardziej uporządkowane i od linijki.A wszystko razem daje wspaniałą harmonię




Głos rozsądku. Pisałam kilka stron wcześniej, że mi się podoba. Jak jest. Ew. można dać coś zimozielonego. I dalej twierdzę, że jest ładnie i fajnie. Tylko blok z kocimiętki bym przełamała czymś. Ale, Ania, proszę, nie martw się bardzo, ponieważ, dziś jest kocimiętka a jutro co innego. Bo to jest właśnie cechą bylin, że czasami lądują gdzie indziej.
Te obeliski to są obeliski czy kratki na murze?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies