Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Coś jeszcze, coś więcej...

Pokaż wątki Pokaż posty

Coś jeszcze, coś więcej...

UlaB 00:28, 27 sie 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Sebek napisał(a)
Skoro tęsknicie za zdjęciami to... łapcie trochę zieleniny z wazonów Przesadzałem zamiokulkasa do większej doniczki i... siem połamał Minął tydzień i nadal są identyczne, ciekawe ile pociągną Na żywo wyglądają lepiej, tak inaczej



U mnie takie 2 ułamane pędy wytrwały pół roku w nieprzezroczystym wazonie, po czym wsadziłam je do ziemi, bo wyrosły im małe bulwki i korzonki. Jednego wydałam koleżance, drugi rosnie u mnie. W tej chwili ma 5 pędów, przy czym ten pierwszy zdechł i go wycięłam.

Jeden z moich zamio ma dobre 10 lat i niestety mocno odchorowuje przesadzenie do zbyt duzej donicy - starsze pędy umierają ale pojawiaja sie nowe. Muszą byc podparte. Inny, nieco młodszy, siedzi ciagle w za ciasnej - grubasne pędy podpieram i tylko dzieki temu trzymają sie w pionie.

____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
siakowa 00:32, 27 sie 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
mi też puścił niteczki w wodzie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
frezja 08:34, 27 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
UlaB napisał(a)

Muszą byc podparte. Inny, nieco młodszy, siedzi ciagle w za ciasnej - grubasne pędy podpieram i tylko dzieki temu trzymają sie w pionie.


Zbieram doświadczenia
____________________
Ewa - Ogrodowy song
gierczusia 08:43, 27 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ja też z tymi donicami to jajca są jedni twierdzą ,że zamio powinien być w przyciasnej a drudzy ,że w dużej..echhhh...a o tych tzw. ekszpertach mówię...
Seba bardzo dziękuję za wszytsko , za cudne zdjęcia przede wszytskim za poglądową lekcję rozszerzania runianki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
malkul 08:44, 27 sie 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
zamia jest super, rosnei mi jak głooopia
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Sebek 09:55, 27 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widzę, że dyskusja na temat zamiokulkasa trwa w najlepsze. Jakbym miał kolejny raz go kupować to z pewnością wybrałbym sansewiery. Ich cena jest podobna /pieruńsko drogie/, ale przynajmniej rosną pionowo W domu mam i chwalę sobie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tulucy 10:04, 27 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Sebek, a wiesz, że sansewerie oczyszczają powietrze z różnych szkodliwości? Ale ja jakoś tych szabli nie lubię
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Sebek 13:30, 27 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
tulucy napisał(a)
Sebek, a wiesz, że sansewerie oczyszczają powietrze z różnych szkodliwości? Ale ja jakoś tych szabli nie lubię


Te szable to była ostatnia deska ratunku, bo u mnie w salonie nie poradziły sobie skrzydłokwiaty, bluszcze, draceny, fikusy itd. - za dużo cienia miały. Przysiągłem sobie, że jak te rośliny padną to następne rośliny będą sztuczne One fajnie wyglądają w prostych i nowoczesnych donicach, u mnie jednak muszą mieszkać w inspirowanej (uwielbiam to słowo ) coubi - ja chciwy na takie wydatki jestem i wolę bilety na Kanary czy do innego Dubaju niż super donicę



Zdjęcie stare, są już trochę większe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Urszulla 14:28, 27 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Szukam fotek, ale chyba trzeba poczekać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Sebek 14:28, 27 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Urszulla napisał(a)
Szukam fotek, ale chyba trzeba poczekać


Gdzieś 15 sierpnia były Następne za kilka dni
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies