Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 18:34, 28 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Anda napisał(a)
Aga, St. Cecilia cały czas ma takie jasne liście? Bo młode są jasne, a później ciemnieją. Jeśli kiepsko rośnie to może mieć niedobory azotu, może i fosforu albo kalium. Jak często i czym nawozisz róże? Jak je podlewasz? No i jakie jest ph gleby?
Te brązowe listki na AR to może być jeszcze skutek przymrozków albo również niedobory pierwiastków.


Tak, cały czas. Liście nie ciemnieją. Nawożę specjalnym nawozem do róż w granulkach, dwa razy w sezonie ( w tamtym tylko raz, bo młodziaki były). W tamtym roku (ich pierwszym) podlewałam regularnie, nie po liściach. W tym jeszcze nie czułam potrzeby podlewania.
Nie mam zbadanego ph ziemi, ale obsada chwastów na działce, wskazuje na przewagę lekko kwaśną.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 19:10, 28 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Wiesz, taka diagnozę na odległość trudno jednoznacznie postawić. Wg mnie warto byłoby podlać te róże gnojówką z pokrzywy ze dwa/trzy razy, popryskać gnojówką ze skrzypu całe lato. Od końca lipca podlać ze dwa razy gnojówką z żywokostu. Gleba wydaje się nie być w równowadze i rośliny przez to też.
Nie znam Rosahumusu, ale poczytałam trochę o tym i wydaje mi się, że dobrze byłoby użyźnić nim glebę. W przyszłym roku, może nawet lepiej późną jesienią tego roku, daj różom odleżany obornik koński i kompost. Do wiosny zostanie przez mikroorganizmy przerobiony i rośliny też będą bardziej witalne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wendy79 21:14, 28 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ewuś dzięki, spróbuję. Pokrzywową już mam, to podzielę ją miedzy pomidory i róże, skrzypu co nie miara, więc też nastawię. Będę też polewać rosahumusem, bo posiadam zapas.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Jana 21:46, 28 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
niestety nie znam się aż tak dobrze na różach ale chyba faktycznie wygląda na niedobór czegoś .... życzę miłego urlopu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
tulucy 21:50, 28 maj 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewa już napisała z AR też stawiam na przymrozek, moich trochę ma takie podeschnięte kawałki liści.
O kolorach się nie wypowiem, bo się nie znam. Ale moja chyba podobna... Jutro ją obejrzę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Wendy79 21:52, 28 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jana napisał(a)
niestety nie znam się aż tak dobrze na różach ale chyba faktycznie wygląda na niedobór czegoś .... życzę miłego urlopu


Dziękuję ale już jestem przerażona, że znowu się w ogrodzie zakopię
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 21:52, 28 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
tulucy napisał(a)
Ewa już napisała z AR też stawiam na przymrozek, moich trochę ma takie podeschnięte kawałki liści.
O kolorach się nie wypowiem, bo się nie znam. Ale moja chyba podobna... Jutro ją obejrzę.


Czekam na porównanie. Jutro pryskam rosahumusem.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Jana 21:57, 28 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Wendy79 napisał(a)


Dziękuję ale już jestem przerażona, że znowu się w ogrodzie zakopię
ale jak psychicznie wypoczniesz i tego życzę
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
AgataP 09:55, 29 maj 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ja sobie zaplanowałam urlop letni - jak będzie gorąco to nie kiwnę nawet palcem, podlewanie już ogarnęłam liniami więc tylko warzywnik został.
Ale tam doprowadziłam już wodę z bańki 1000l spod rynny i z wodociągu na wszelki wypadek. Będę się relaksować na tarasie, podgonię książki które mam nie ruszone.
Chyba że lato będzie chłodnawe to wtedy ruszam z akcją - ścieżka do furtki
Na samą myśl włosy się jeżą i już mnie mięśnie bolą
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:56, 29 maj 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Ewa już napisała z AR też stawiam na przymrozek, moich trochę ma takie podeschnięte kawałki liści.
O kolorach się nie wypowiem, bo się nie znam. Ale moja chyba podobna... Jutro ją obejrzę.


Luśka ja przebieram nóżkami na Twoje róże Kochana i na całe ich otoczenie.
Masę pracy w to włożyłaś
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies