Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Makusia 22:24, 29 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wendy79 napisał(a)


Sam sobie kupuje i sam sobie sadzi. Woła mnie tylko, żebym powiedziała czy dobrze rozstawione. Właśnie skończył sobie obsadzać bukową. Ma to też drugą stronę medalu, większość rabat omawiam z nim, jedynowładztwo mam na warzywnym i bylinowej

EMuś bardzo mile połechtany Twoim komentarzem, poszedł biegać


Uff! To dobrze, że biegać, bo myślałam, że "sięgaj wyżej" i sadzi i sadzi czyli 200% normy Trzymaj go mocno!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
polinka 22:31, 29 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wendy79 napisał(a)


O, mam taką nadzieję, że w przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej. Zamówiłam dzisiaj 24 sztuki turzycy 'Evergold'


Na wiosnę mocno tnij hortki to się wzmocnią. Dobra też jest MS do hortensji.

Aga, znasz mieszankę w która najlepiej sadzić trawy? Jesli nie to pisz
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wendy79 22:40, 29 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
polinka napisał(a)


Na wiosnę mocno tnij hortki to się wzmocnią. Dobra też jest MS do hortensji.

Aga, znasz mieszankę w która najlepiej sadzić trawy? Jesli nie to pisz


Piszę
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:43, 29 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dziewczyny, u mnie w domu śmierdzi, jak w oborze i chlewie razem wziętych. Sąsiad dzisiaj wywiózł "perfumy" na pole (dodam, że to 6 metrów od mojego domu).
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Makusia 22:46, 29 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aga to podobn dobre na drogi oddechowe- przed Tobą zima bez chrypki
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Wendy79 22:49, 29 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Makusia napisał(a)
Aga to podobn dobre na drogi oddechowe- przed Tobą zima bez chrypki


A faktycznie, coś mnie ostatnio pobolewało gardełko rano, a teraz jak ręką odjął
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
polinka 22:51, 29 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ja dzisiaj gotowałam 2 gary wyciagu ze skrzypu i podagrycznika.do tej pory "pachnie"- nigdy wiecej

Mieszanka do traw wg przepisu Toszki:
Kora,ziemia rodzima,dobra ziemia z worka, obornik, piasek. Wszystko wymieszać w teczce lub wiadrze i sypać do dołka pod trawy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wendy79 23:05, 29 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
polinka napisał(a)
Ja dzisiaj gotowałam 2 gary wyciagu ze skrzypu i podagrycznika.do tej pory "pachnie"- nigdy wiecej

Mieszanka do traw wg przepisu Toszki:
Kora,ziemia rodzima,dobra ziemia z worka, obornik, piasek. Wszystko wymieszać w teczce lub wiadrze i sypać do dołka pod trawy.


Przyjęłam do wiadomości, zastosuję. Pod Red Barony za późno, niech więc chociaż turzycom "ziemia lekką będzie"
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 09:00, 30 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Oto moja magnoliowo-hortensjowa. Limki marniutkie, ale były tanie i liczę, że gdy o nie zadbam, to pięknie mi się odwdzięczą. Tutaj z przodu będą jeszcze turzyce Evergold. Derenie, które rosną przy płocie, trafią na brzozową, a tu wzdłuż płotu będzie grabowy żywopłot. Za pierwszą magnolią "Orchid" posadzone są tawuły szare, które lubimy za ich pokrój, następnie magnolia "Leonard Messel" i znowu szpaler Limek, podsadzonych imperatą Red Baron (pomiędzy nimi trzecia magnolia "Rustica Rubra"). Przed magnoliami, na linii traw, planuję bukszpanowe żywopłociki. Cała ta rabata ma około 23 metrów i łączy się z prawą bylinową "eLką": w kącie wylądował perukowiec, rozdzielony od hortensji miskantami Morning Light.



Kochana widzę że idziesz w taką stronę jak ja - ogród niby romantyczny, wiejski, ale nasadzenia uporządkowane i proste linie... wszystko mi się już podobna
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:01, 30 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


A faktycznie, coś mnie ostatnio pobolewało gardełko rano, a teraz jak ręką odjął


nie mogę z Was dziewuchy hahaha
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies