Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 13:16, 01 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Makusia napisał(a)
Znowu zonk. Werbena jest jednoroczna....?


tak
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 22:55, 01 wrz 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Super, a ja wciąż w dylemacie co mam sadzić na rabacie przy bukszpanie.
Ostatnio wpadłam na pomysł by posadzić trawy, chyba molinie, a potem uzupełniać kwiatami jednorocznymi typu w jednym roku werbeną, w drugim cyniami... jak mi się znudzi to hortki zawsze mogę posadzić...

postawiłam tam sobie jedną molinię i uwielbiam jak wieczorem słonko ją podświetla... myślisz że to się sprawdzi ?


Muszę przyznać, że jestem w żałobie po Twojej rabacie przy bukszpanie i nawet na jej cześć postanowiłam zmienić swoje nasadzenia przy warzywnym z liliowcami na "ognistą". Dosadzę szałwii, żółtej jeżówki, wiosną na pewno tulipany w odpowiednim kolorze i pomyślę o jeszcze jakiejś wstawce w kolorze bordowym.

Jeśli chodzi o Twój pomysł, to ja jestem bardzo za. Całkowicie rozumiem miłość do traw i podoba mi się pomysł, żeby łączyć stare, tradycyjne kwiaty z wiejskich ogrodów, w nowoczesnych kompozycjach. Sama będę do tego dążyć, by pokazać ich piękno. Zaskoczyły mnie w tym roku cynie u Any, nie spodziewałam się ich w takim wszak nietradycyjnym ogrodzie.

Mój ostatni zachwyt z ogrodu butterfly ( drugie zdjęcie), piękne połączenie topiarów, traw i kwiatów:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1718-marzenia-i-plany-vs-rzeczywistosc?page=409

Moja rada: idź za głosem serca!
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 09:11, 02 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Muszę przyznać, że jestem w żałobie po Twojej rabacie przy bukszpanie i nawet na jej cześć postanowiłam zmienić swoje nasadzenia przy warzywnym z liliowcami na "ognistą". Dosadzę szałwii, żółtej jeżówki, wiosną na pewno tulipany w odpowiednim kolorze i pomyślę o jeszcze jakiejś wstawce w kolorze bordowym.

Jeśli chodzi o Twój pomysł, to ja jestem bardzo za. Całkowicie rozumiem miłość do traw i podoba mi się pomysł, żeby łączyć stare, tradycyjne kwiaty z wiejskich ogrodów, w nowoczesnych kompozycjach. Sama będę do tego dążyć, by pokazać ich piękno. Zaskoczyły mnie w tym roku cynie u Any, nie spodziewałam się ich w takim wszak nietradycyjnym ogrodzie.

Mój ostatni zachwyt z ogrodu butterfly ( drugie zdjęcie), piękne połączenie topiarów, traw i kwiatów:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1718-marzenia-i-plany-vs-rzeczywistosc?page=409

Moja rada: idź za głosem serca!


Aga, kocham liliowce ale chyba nie na rabacie frontowej, szałwia była z tych wyższych, ta sama co przy różach i obie we wrześniu wylądują w warzywniku. Taka wysoka nie nadaje się do nasadzeń swobodnych, bo normalnie się wykłada, wygląda jakby wylegiwał się w niej kot... koszmar. Niższe odmiany jak najbardziej.
Cynie są cudowne, w tym roku podejmowałam próby wysiewu ale coś nie wyszło. W którymś roku sobie kupie normalne sadzonki na ryneczku. Jest piękna, długo kwitnie, świetne kolory, brak normalnie wad
Werbenę kocham miłością bezwzględną za jej wygląd i wspaniały zapach kwiatów. W masie pachnie obłędnie, co wieczór chodzę ją wąchać na bylinówkę Tak więc w przyszłym roku jak uda mi się ją wysiać to będzie na wjeździe, na razie mam hortensji dużo wiec się z nimi wstrzymuję.
Jeśli będzie mi coś zgrzytać na tej rabacie to mogę sobie ją zmieniać bez końca.
A ognista rabata powstanie i tak, ale w warzywniku, dosadzę tam jeszcze dzielżany bo je uwielbiam. No i marcinki, rudbekie może dalie ... oj tak, każde wolne miejsce pójdzie na kwiaty, by nie pozwolić chwastom rosnąć a mieć kwiaty na cięte. No i syn chce słonecznik też mu znajdę miejsce
buziaki

____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 22:05, 02 wrz 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Przyjechały turzyce Evergold - 24 sztuki. W gratisie dostałam rozplenice Moudry.




Ziemia przygotowana według przepisu Toszki pod trawy i zaczynamy sadzenie. Poszły 4 taczki...



Kończyliśmy już po zmroku, więc mam zdjęcie tylko gdy byliśmy w trakcie pracy. Wsadziłam od razu cebulki narcyzów, bo po rozłożeniu kory, nie chcę już grzebać w ziemi.





Najwyższa pora zabrać stamtąd derenie i rozglądać się powoli za grabem na żywopłot.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Makusia 22:12, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aga jakie to derenie? Eleganciki? Wyglądają elegancko, to pewnie one
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Wendy79 22:37, 02 wrz 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Makusia napisał(a)
Aga jakie to derenie? Eleganciki? Wyglądają elegancko, to pewnie one


Tak, wylądują na rabacie brzozowej, którą mam zamiar robić wiosną.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 09:58, 05 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Przyjechały turzyce Evergold - 24 sztuki. W gratisie dostałam rozplenice Moudry.
Kończyliśmy już po zmroku, więc mam zdjęcie tylko gdy byliśmy w trakcie pracy. Wsadziłam od razu cebulki narcyzów, bo po rozłożeniu kory, nie chcę już grzebać w ziemi.


Najwyższa pora zabrać stamtąd derenie i rozglądać się powoli za grabem na żywopłot.


Super to zaczyna wyglądać, w przyszłym roku napatrzeć się nie będziesz mogła Ja tez zastanawiam się co posadzić w nóżki Limkom... na razie na czele jest molinia variegata i trzcinnik cheju-do. Ale to sprawa na przyszły rok i tak jak Ty też wolałabym posadzić od razu cebulowe by nie grzebać dwa razy. Zasypię korą lub kompostem i kropa
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 08:02, 06 wrz 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pięknie popadało i mam nadzieję pogrzebać w ogrodzie EMuś ma dzisiaj urodziny i kombinuję co by mu tu ekstra zrobić na śniadanie, bo lodówka niemal pusta. Mus warzywny odwiedzić

Z ogłoszeń parafialnych: czy ktoś może dzieli irysy bródkowe i miałby w kolorze fioletowym lub niebieskim?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 18:20, 06 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Pięknie popadało i mam nadzieję pogrzebać w ogrodzie EMuś ma dzisiaj urodziny i kombinuję co by mu tu ekstra zrobić na śniadanie, bo lodówka niemal pusta. Mus warzywny odwiedzić

Z ogłoszeń parafialnych: czy ktoś może dzieli irysy bródkowe i miałby w kolorze fioletowym lub niebieskim?


Na obecną chwilę nie mam do dzielenia, bo w tym roku sama dostałam, ale jeśli nie zdobędziesz to odezwij się w przyszłym roku już powinny się nieco rozrosnąć Mam granatowo/fioletowe
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 19:04, 06 wrz 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ogrodowe prezenty: coś dla eMusia (brzozy Doorenbos) i znalazło się coś dla mnie (grujecznik)

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies