Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 18:14, 28 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
polinka napisał(a)
Witam sasiadke

Dobrze kojarzę, że jesteś z okolic O.?
Pokazywalas gdzieś hortensjowa? Jestem ciekawa na jakie trawki się zdecydujesz

Plony warzywnikowe imponujące!


Tak, z okolic O. Hortensjowej nie pokazywałam, bo jest na razie rachityczna i nawet na zdjęciach trudno ją złapać. Posadzone już są Red Barony i teraz muszę zamówić turzycę, ale potrzebuję do słońca i nie mogę się zdecydować: Ice Dance czy Evergold.



A to zakupy, które M. zrobił sobie na bukową, do kosmatki śnieżnej i hakone.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 19:27, 28 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
"Maja w ogrodzie obejrzana", a w niej kolejny ogród, który już tu kiedyś widziałam. Muszę poszukać...

A tym czasem: mój grab sadzony w czerwcu, jako plecy bylinowej...




graby pięknie rosną, oby były coraz piękniejsze i Twój i mój
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:28, 28 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)






O warywniku nie piszę nic bo co mam napisać - Boooski jest no
____________________
Z Pszenicznej...
Makusia 20:21, 28 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aga, szacun po same pięty za umiejętność rozmnażania roślin!!
I powiedz mi- gdzieś Ty takiego eMa znalazła, co sam z siebie zakupy roślinkowe czyni? Ewenement jakiś
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Wendy79 20:27, 28 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Makusia napisał(a)
Aga, szacun po same pięty za umiejętność rozmnażania roślin!!
I powiedz mi- gdzieś Ty takiego eMa znalazła, co sam z siebie zakupy roślinkowe czyni? Ewenement jakiś


Sam sobie kupuje i sam sobie sadzi. Woła mnie tylko, żebym powiedziała czy dobrze rozstawione. Właśnie skończył sobie obsadzać bukową. Ma to też drugą stronę medalu, większość rabat omawiam z nim, jedynowładztwo mam na warzywnym i bylinowej

EMuś bardzo mile połechtany Twoim komentarzem, poszedł biegać
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AniMa 08:23, 29 sie 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Warzywniak i zbiory apetyczne, mniam
Męża też chwalę, bo rzeczywiście rzadko takie "Okazy" w przyrodzie występują..
Za wieści o cebulkach buziak
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Wendy79 10:09, 29 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Oto moja magnoliowo-hortensjowa. Limki marniutkie, ale były tanie i liczę, że gdy o nie zadbam, to pięknie mi się odwdzięczą. Tutaj z przodu będą jeszcze turzyce Evergold. Derenie, które rosną przy płocie, trafią na brzozową, a tu wzdłuż płotu będzie grabowy żywopłot. Za pierwszą magnolią "Orchid" posadzone są tawuły szare, które lubimy za ich pokrój, następnie magnolia "Leonard Messel" i znowu szpaler Limek, podsadzonych imperatą Red Baron (pomiędzy nimi trzecia magnolia "Rustica Rubra"). Przed magnoliami, na linii traw, planuję bukszpanowe żywopłociki. Cała ta rabata ma około 23 metrów i łączy się z prawą bylinową "eLką": w kącie wylądował perukowiec, rozdzielony od hortensji miskantami Morning Light.



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sylwia_slomc... 11:23, 29 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Działasz i te działania przynoszą fajne efekty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:26, 29 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Moje mizerne limki potrzebowały 2 lat, żeby dać popis, ale po roku można już było zawiesić na nich oko. Bardzo kolorowe te warzywne plony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 22:24, 29 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje mizerne limki potrzebowały 2 lat, żeby dać popis, ale po roku można już było zawiesić na nich oko. Bardzo kolorowe te warzywne plony.


O, mam taką nadzieję, że w przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej. Zamówiłam dzisiaj 24 sztuki turzycy 'Evergold'
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies