Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

roma2 23:18, 02 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Mala_Mi napisał(a)

Poczekaj, aż się rozsieje ..nie ścinaj na zimę I rozrośnie się .


Mam taki zamiar! O kichawcu (cięciu) napisz coś. Możesz wiosną napisać
____________________
Komendówka
Mala_Mi 23:28, 02 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
roma2 napisał(a)


Mam taki zamiar! O kichawcu (cięciu) napisz coś. Możesz wiosną napisać

W zeszłym roku przycięłam połowę jak miała ok. pół metra.. wybujała jak ta nie cięta, ale była gęstsza , ale kwitła później. Tak samo można przycinać floksy czy chryzantemy .. kwitną obficiej ale później. i dłużej. W tym roku niestety brakło czasu na takie zabiegi.. szkoda, bo floksy przekwitają , kichawiec rzadki...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mirka 23:35, 02 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aniu zobacz u mnie fotkę czy to jest siewka catalpy.Na ostatniej stronie.Jeśli tak to jak z nią dalej postępować. Dziękuję
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
roma2 23:39, 02 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Aniu, u mnie nie ma tyle roboty, bo roślinek mam jakąś setną część tego co masz Ty. Przytnę bo go bardzo lubię. Ma te kwiatki bielutkie od dawna, a z tego co pamiętam, przysłałaś mi we wrześniu? I też z kwiatuszkami. Teraz byczysko sie zrobiło. Wiosną podzielę i część przytnę, a część nie. Niech se kwitnie długo dla mnie . Resztę do przycinania zapisałam w kajeciku komputerowym na "zaś". Bo nie mam floksów, aaa mam "marcinki", jedne wybujałe, to je przytnę kolejnym razem. I mam od Ciebie też. Niziutki i się zbiera delikatnie do kwiatków. Zrobię zdjecie jak zakwitnie. Uff. Rozpisałam się. Pozdrawiam i uciekam.

Edit: Liliowce d Ciebie pieknie kwitły i maluszek Kwanso też. W sobote jak byłam zobaczyłam coś dzwonkowatego niebieskiego od Ciebie. Zdjęcia nie mam, bo komórką to wiesz jak jest. Aparacik mam jeszcze gorszy niż nowa komórka. Dziecka muszę zwołać. Buzi.
____________________
Komendówka
m_gocha 00:07, 03 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mala_Mi napisał(a)

W zeszłym roku przycięłam połowę jak miała ok. pół metra.. wybujała jak ta nie cięta, ale była gęstsza , ale kwitła później. Tak samo można przycinać floksy czy chryzantemy .. kwitną obficiej ale później. i dłużej. W tym roku niestety brakło czasu na takie zabiegi.. szkoda, bo floksy przekwitają , kichawiec rzadki...
Aniu a kiedy najlepiej tak przycinać byliny?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Mala_Mi 07:56, 03 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
m_gocha napisał(a)
Aniu a kiedy najlepiej tak przycinać byliny?


Na czuja...... robiłam to tak intuicyjnie, gdzieś w czerwcu.Na pewno musi to być przez zawiązywaniem pąków kwiatowych.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:20, 03 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Roma - wiosną sobie go podziel.. będziesz mieć go dużo, on szybko rośnie i odrasta z każdego kawałeczka. Ja po roku już obdzieliłam z 10 osób i to wcale nie malutkimi kawałeczkami. Niebieskie dzwonkowate to mógł rozwar się zaplatać. Super, że takie maluszki ci rosną i maja się dobrze. W końcu w paczkę nie da się wielkich sadzonek spakować.. Ja nazywam takie dary roślinkami z duszą.

Mirka - to katalpa. Awatarek nowy i nie poznałam kto to u mnie nowy się pojawił

Alicja - też się sobie skojarzyłam z tym filmem.. ale wersja współczesna.. bo w naszych czasach kobiety przejmują role męskie.. a faceci często nie przejmują żadnych ról.. Ale to nie ten temat i nie tu... ale jak facet ma być męski jak nie powala się mu od dziecka dotykać różnych rzeczy bo sobie krzywdę może zrobić..

Gruszka - poziom ogrodniczkowania w tym roku osiągnął poziom dna Ale ogród się broni... Wczoraj już mówiłam Uli, że byliny może wyglądają zaniedbane brzydko, ale w kolejnym roku jak się im poświeci odrobinę czasu to zachwycą uroda.. Mają wielką wolę przetrwania .. bo np takie róże też przetrwają, ale będą już paskudne..

Madżen - Już sierpień.... starasz się??

Kasja - zgadam się woow... lotosy robią wrażenie

Agata - do bukietów są fajne, ale trzeba je w porę zerwać i wysuszyć .. u mnie kończą najczęściej w wodzie.. No i trzeba robić takie popierdółki.. w moim przypadku wianek na drzwi jest szczytem mojego zamiłowania w tym kierunku.. Zamiast robić takie ozdóbki wolę pojechać na rower czy narty.. i potem to wszytko się tylko kurzy... i jazda ze ścierką.. Jeżeli idzie o ozdoby i takie fiu-bzdziu to ja jestem ignorant chyba największy na tym forum. Najchętniej nie miałabym w domu żadnych ozdóbek.. gładkie szafy w których wszytko się schowa, zero dywanów, firanek... ascetycznie.

Sylwia - rób poidełka , ptaki się ucieszą, a trwałość betonu zależy od składu mieszanki, ale to już ci eM wyjaśni, to jego branża Są też specjalne farby do betonu, zabezpieczają. Poidełka są fajne, kwestia tylko tego by zimą nie popękały i by nie zachodziły zaraz glonami.. by trwałość i estetyka była zachowana. Niestety z betonu jestem noga

Miłego dnia...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mirka 09:02, 03 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aniu dzięki za potwierdzenie Sadzonka catalpy zdobyczna już u mnie w donicy Na zimę zadołować i ochronić koronę przed mrozem ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mala_Mi 11:18, 03 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mirka napisał(a)
Aniu dzięki za potwierdzenie Sadzonka catalpy zdobyczna już u mnie w donicy Na zimę zadołować i ochronić koronę przed mrozem ?


Nie wiem. U mnie rosły w gruncie, siewki też.. ale miały zacisznie pomiędzy innymi krzakami.

Wieczorkiem może pokażę sesję motylkową .. oswojone pazie



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 11:21, 03 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
wow juz sie nie moge doczekac na wieczor
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies