Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

mikina34 14:31, 03 sie 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aniu,
pomocy... , wkleję zdjęcia dla zobrazowania "pożaru" (wywal potem ).
1. czy to faktycznie firletka kwiecista i czy kwitnie dopiero w drugim roku po posadzeniu? siedzi jakiś miesiąc i tak sobie wygląda
2. co dolega kłosowcowi? co jakiś czas w pojawia się po środku taka usychająca łodyga, wycinam ją i za jakiś czas jest nowa, a inne piękne i dorodne? masz jakiś pomysł?
edit: oj coś zdjęcia się nie wgrywają , może spróbuję później jeszcze raz
edit2: uff, się udało

Edit3: usunęłam zdjęcia, żeby nie zaśmiecać
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Mala_Mi 21:16, 03 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mikina34 napisał(a)
Aniu,
pomocy... , wkleję zdjęcia dla zobrazowania "pożaru" (wywal potem ).
1. czy to faktycznie firletka kwiecista i czy kwitnie dopiero w drugim roku po posadzeniu? siedzi jakiś miesiąc i tak sobie wygląda


2. co dolega kłosowcowi? co jakiś czas w pojawia się po środku taka usychająca łodyga, wycinam ją i za jakiś czas jest nowa, a inne piękne i dorodne? masz jakiś pomysł?


edit: oj coś zdjęcia się nie wgrywają , może spróbuję później jeszcze raz
edit2: uff, się udało


Po pierwsze ja nie mogę edytować innych postów niż swoje, a przynajmniej nic o tym nie wiem ..
Temat ogrodowy wiec mogą się zostać foty..

Pierwsze to firletka, ta twoja jest bardzo ładna.. zakwitnie w przyszłym roku. Zimą trochę liści może polec, ale ogólnie liście będą do wiosny. Najładniejsza jest w drugim roku, potem liście brzydną i w końcu zanika, ale wysiewa się tak skutecznie, że sama się będzie odradzać.. nie wypiel tylko wszystkiego..

Kłosowca dopadł jakiś grzyb.. a może coś go podgryzło?? Ale obstawiam grzyba.. u mnie też tak czasami się dzieje.. nie uchronimy ogrodu od wszystkich chorób..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:13, 03 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basilikum napisał(a)
wow juz sie nie moge doczekac na wieczor


Niestety z powodów towarzyskich.. brak czasu na forum.. motylki nie uciekną.. upolowane bezkrwawo .... zamknięte w kompie .. nie odlecą .


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 22:23, 03 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cudna paź królowej, ja miałam ją na focie dwa lata temu
Twoja oswojona nawet...czekam na sesję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 22:33, 03 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21854
Posadziłam czosnki, podzieliłam między 2 rabatyi rozwaliłam rabatę, do soboty odpoczywam bo upały będą.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mikina34 22:56, 03 sie 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mala_Mi napisał(a)


Po pierwsze ja nie mogę edytować innych postów niż swoje, a przynajmniej nic o tym nie wiem ..
Temat ogrodowy wiec mogą się zostać foty..

Pierwsze to firletka, ta twoja jest bardzo ładna.. zakwitnie w przyszłym roku. Zimą trochę liści może polec, ale ogólnie liście będą do wiosny. Najładniejsza jest w drugim roku, potem liście brzydną i w końcu zanika, ale wysiewa się tak skutecznie, że sama się będzie odradzać.. nie wypiel tylko wszystkiego..

Kłosowca dopadł jakiś grzyb.. a może coś go podgryzło?? Ale obstawiam grzyba.. u mnie też tak czasami się dzieje.. nie uchronimy ogrodu od wszystkich chorób..


Mała Mi, jesteś wielka
Dziękuję za pomoc, co prawda trochę mnie zamartwiłaś tym grzybem, ale jak rozumiem jakoś nie mam rozpaczać okrutnie z tego powodu? no chyba, że prysnąć przy okazji jakomś chemiom?
Zdjęcia powyżej usunęłam żeby nie zaśmiecać

Pozdrawiam wieczorową porą, jako ten brunet
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Mala_Mi 00:56, 04 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mikina34 napisał(a)


Mała Mi, jesteś wielka
Dziękuję za pomoc, co prawda trochę mnie zamartwiłaś tym grzybem, ale jak rozumiem jakoś nie mam rozpaczać okrutnie z tego powodu? no chyba, że prysnąć przy okazji jakomś chemiom?
Zdjęcia powyżej usunęłam żeby nie zaśmiecać

Pozdrawiam wieczorową porą, jako ten brunet

Jak nie wiem co jest, to czasami stosuję Previxcur (głównie na choroby od glebowe) lub Topsin. Jednym i drugim polecam podlanie (stężenie jak na opakowaniu).

Oduczyłam się histerii na widok każdego listka ... udaję, że nie widzę

W tym roku mam bardzo dużo biedronek.. wiec niczym nie pryskam bo mi szkoda ich.. to dobry sojusznik w walce z mszyca. Ale jak nie ma biedronek to niestety stosuje chemię.. mało i tyle co konieczność.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:58, 04 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agania napisał(a)
Cudna paź królowej, ja miałam ją na focie dwa lata temu
Twoja oswojona nawet...czekam na sesję


Jest codziennie i cały czas.. kwestia wypatrzenia gdzie urzęduje. są duże to łatwo znaleźć..

I nigdy nie wiem czy to żeglarz czy królowa..




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 01:08, 04 sie 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mala_Mi napisał(a)
Lotosy żółte strajkowały, ale wyrosły dorodne, wielkie liście, wielkie kwiaty... niestety na foto poszłam jak już się ściemniło
Z aparatu


I foto z komórki, bo aparat mówił, że za ciemno


Żal było nie zrobić bo to jego drugi dzień, kwiat naprawdę wielki... jutro już zacznie gubić płatki

Czekałam na nie. Zabawne jest to 'sitko od prysznica' w środku.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mala_Mi 01:09, 04 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dobranoc wszystkim.. ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies