Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

Mala_Mi 18:40, 25 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosiek33 napisał(a)
Oooo, ależ foto - czy miejsce po bolcu potem jest dziurką na wodę?


Bolec odcięłam, tych kotew już się nie da wyjąć. Dziurkę na wodę trzeba wiercić w nowym miejscu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:41, 25 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)


ja przycinam z powodow estetycznych


Dzięki. Też przytnę.. z tych samych przyczyn
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
margaretka3 19:02, 25 sie 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mala_Mi napisał(a)
Margerytka.. pobiegłam sfotografować resztki mega grona.. na jednym gronie jest ponad 100 pomidorków, musiałam pojedyncze grona podwiązać bo się odrywały od głównej łodygi.. jemy je od dawna, a na chrzciny poszło tego dużo..
To małe grono (też objedzone)


To najstarsze.. jeszcze resztki owocują

Aniu, to nie Megagroniasty, to odmiana Mirabell. Megagroniasty ma czerwone pomidorki w kształcie gruszki. Nie pamiętam, czy dałam ci Megagroniastego. To te żółte miały być dla Muminków Bo moje dzieci je uwielbiały. A coś pomieszałam z nasionkami i okazało się, że ja ich w tym roku nie mam Ale nie wiesz, jak się cieszę się, że Twoje zaowocowały tak obficie Super
Przekrój pomidorka, w środku są małe pesteczki. Wyciśnij środek na siteczko, podstaw pod delikatny strumień wody i paluchem mieszaj, tak żeby pestki oczyściły się z miąższu.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 19:06, 25 sie 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mala_Mi napisał(a)


Te żółte od Margerytki nazwała megagroniaste, ale nie wiem czy to odmiana czy tylko taka potoczna.

To wygląda, że jednak pomieszałam. Żółte ze zdjęć Ani to na pewno odmiana Mirabell, nasiona są dostępne w sprzedaży. Megagroniasty jest inny.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Mariusz 20:45, 25 sie 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)


Lotosy aż pobiegłam dziś pstryknąć.. szkoda stracić taki spektakl.. dawałaś drugi raz nawóz?? Jest sens dawać teraz?? Trzeba do Mariusza zastukać..

Pojawiły się mszyce.. zaraz załatwią wszystkie paki..



Mszyc pozbywaj się szybko, bo nie zakwitnie jak pęd pąkowy obsiądą. Już późno na nawożenie, nie ma potrzeby.
Pięknie, ja momo botan w tym sezonie straciłem, najpierw grad, potem złodziej
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Piotr_ 20:55, 25 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ja nie dawałem nawozu teraz z 2 miesiące temu dostały dawkę i teraz to wiosną dopiero moje dostaną
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Agania 20:58, 25 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)
Dla Aganii


Dzięki Aniu, to jest wyczyn i patent nad patenty...dobrze, że robiłaś foty dla niewtajemniczonych, jest szansza, że kiedyś ten łupek przy wrzosowisku stamtąd zniknie

Ta fota robi wrażenie, to dla tych o mocnych nerwach

Jak zobaczyłam jabłka i mega groniaste to mnie zahipnotyzowało

Muminuś słodziak

Same rewelacje u Ciebie...lotos...wow
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mala_Mi 21:17, 25 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz napisał(a)

Mszyc pozbywaj się szybko, bo nie zakwitnie jak pęd pąkowy obsiądą. Już późno na nawożenie, nie ma potrzeby.
Pięknie, ja momo botan w tym sezonie straciłem, najpierw grad, potem złodziej


Mariusz chętnie się podzielę lotosem z Tobą, mam jeszcze drugą kastrę z Momo Botan, ale troszkę zarosły ją pałki i irysy, oddam Ci całą z miłą chęcią bo nie mam i tak gdzie ich przechować

Pytanie drugie, czy jak teraz jesienią wywalę kastrę i wybiorą solidne kłącza i posadzę ponownie to przeżyją???

Acha, okrągłe kastry chyba faktycznie ładniej rosną, kwiaty i liście dużo bardziej okazałe są Wszystko jest większe.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:40, 25 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agania napisał(a)

Dzięki Aniu, to jest wyczyn i patent nad patenty...dobrze, że robiłaś foty dla niewtajemniczonych, jest szansza, że kiedyś ten łupek przy wrzosowisku stamtąd zniknie

Ta fota robi wrażenie, to dla tych o mocnych nerwach

Jak zobaczyłam jabłka i mega groniaste to mnie zahipnotyzowało

Muminuś słodziak

Same rewelacje u Ciebie...lotos...wow


Ale tak samo podniesie dźwig, koparka czy inne ustrojstwo co ma siłę udźwigu.. my tak kilkutonowe przerzucaliśmy przez płot do sąsiadów i pod wiąza..




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:41, 25 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piotr_ napisał(a)
Ja nie dawałem nawozu teraz z 2 miesiące temu dostały dawkę i teraz to wiosną dopiero moje dostaną


No to moje też idą na dietę Za to mam nawóz na przyszły rok


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies