Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

ana_art 08:16, 28 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)


poprzycinałam trochę

Mam całosezonowy karnet .. będę jeździć

Pisałaś u siebie o kwiatach Lavener.. moje są takie..


I krzaczek .. prawie mój wzrost.. a może i wyższa..


U nie sadzona z gołym korzeniem w tym roku, właśnie powtórzyła kwitnienie Jednym kwiatkiem ha ha ha
A jak jest ze śniegiem na Chopoku i jak liczą wjazdy?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mariusz 09:13, 28 sie 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)


Mariusz chętnie się podzielę lotosem z Tobą, mam jeszcze drugą kastrę z Momo Botan, ale troszkę zarosły ją pałki i irysy, oddam Ci całą z miłą chęcią bo nie mam i tak gdzie ich przechować

Pytanie drugie, czy jak teraz jesienią wywalę kastrę i wybiorą solidne kłącza i posadzę ponownie to przeżyją???

Acha, okrągłe kastry chyba faktycznie ładniej rosną, kwiaty i liście dużo bardziej okazałe są Wszystko jest większe.

Tak, można dzielić jesienią jak już liście zaschną. W oczku niech stoi jak najdłużej, do pierwszych przymrozków. Dzielisz go na okres spoczynku, tak więc 3 miesiące musi przetrwać przy minimum wegetacji, a to znaczy że rany po cięciu będą gniły i chorowały, trzeba zasmarować je nadmanganianem potasu, a kłącza po podziale wymyć w biosepcie (10ml/10lwody). No chyba że dysponuje ktoś cieplarnią co zapewni mu ciągłą wegetację.
Lotosa żółtego możesz zimować poniżej strefy zamarzania, u mnie w ten sposób przeżył, a nawet jak padnie, to akurat z tego gatunku kłaczy nie brakuje.
Momo Botan - jedno kłącze przyjmę chętnie, bo u Ciebie z tego najpewniejszego sortu - pierwszego, teraz sprzedają pomyłki, albo jakieś krzyżówki.
I powoli przechodzę na okrągłe kastry, twoje zdanie upewnia mnie

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Madzenka 09:30, 28 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie zapomnij o Momo dla mnie

Na taki kwiat Lavender jak u Ciebie poczekam, moja o poławę mniejsza
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
asiak 09:49, 28 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Śliczna ta hosta, czy ona ma czysto białe te kwiatuszki? Jaka to odmiana?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Urszulla 09:51, 28 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Mala_Mi napisał(a)

Kiedys kosiłam 8 godzin. Jak po uporzadkowaniu nasadzen i linii rabat zeszłam do 4 godzin otrabiłam sukces.
Dzis włączylam stoper... 2.5 godziny bez 2 minut i nawet z 10 minutową przerwa... bo upał..musiałam sie napić i zajrzec na forum..
Jak poprawie kilka miejsc to urwe jeszcze 10 minut.
I trawa juz tak nie rośnie to czas lepszy.. na poczatku lata schodzi dłużej bo co chwila trzeba oprożniać kosz.. ale na chwilę obecną kontempluje ten czas ☺ do wiosny już szybkiego rośnięcia nie bedzie.
Jedyne hosty które mam dls kwiatów...


Aniu, a dlaczego dla kwiatów?te hosty dopiero zaczynają kwitnąć? tak późno?czy pachną? a co to wogóle za odmiana?
same pytania zadałam, ale resztę też wyczytałam zwłaszcza o koszeniuTy kosisz z koszem, rozumiem. ja bez kosza a potem grabię
Miłej niedzieli
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwk4 09:57, 28 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja wolę kosić z koszem.
Hosta z białymi kwiatkami śliczna. Jak kiedyś znajdę, też kupię dla kwiatków

____________________
Ogródek Iwony II
Mala_Mi 13:58, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Nie zapomnij o Momo dla mnie

Na taki kwiat Lavender jak u Ciebie poczekam, moja o poławę mniejsza


Z myślą o Tobie pytam się o podział jesienny mam za dużo kastrów z lotosami by przechować je do wiosny. Nie mam miejsca na tyle A kłącze mogę wysłać i je sobie posadzisz i przechowasz do wiosny.
Tym sposobem Momo Botan już mam rozdysponowane.
Teraz ma dużo pąków, ale mszyca je opanowała i ... to chyba będzie na tyle ładnego



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:05, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iwk4 napisał(a)
Ja wolę kosić z koszem.
Hosta z białymi kwiatkami śliczna. Jak kiedyś znajdę, też kupię dla kwiatków


Tez koszę z koszem, bo potem trawa mi się nie nosi do domu, a nie ukrywam, że latam boso lub w kapciach namiętnie.. bo ciągle nie pamiętam gdzie crocsy zostawiłam.. grabić mi się nie che.. za dużo machania ..

Urszulla napisał(a)


Aniu, a dlaczego dla kwiatów?te hosty dopiero zaczynają kwitnąć? tak późno?czy pachną? a co to wogóle za odmiana?
same pytania zadałam, ale resztę też wyczytałam zwłaszcza o koszeniuTy kosisz z koszem, rozumiem. ja bez kosza a potem grabię
Miłej niedzieli



asiak napisał(a)
Śliczna ta hosta, czy ona ma czysto białe te kwiatuszki? Jaka to odmiana?


Hosta to plantaginea - babkowata, kwitnie końcem sierpnia, kwiaty czysto białe, mięsiste, duże (pobiegłam zmierzyć i jedna trąbka ma 15 cm), pachnące. Liście ma zwykle, jasnozielone, rozmiar taki ze średnich. Nic szczególnego liście, ale kwiaty robią wrażenie. Przypominają lilie

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agata19762 14:15, 28 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Sebek napisał(a)


Ty od gotowania się pobrudzisz, ja się ostatnio usyfiłem malinami w pracy tylko je jedząc... Pół godziny z mokrą plamą na koszuli chodziłem między ludźmi, patrzyli jak na pomylonego... Trudno, to nie pierwszy nie ostatni raz


Sebek nie jest tak źle
Mój kolega nawet suchą kromką chleba potrafił się ubrudzić.

Hi hi hi
Właśnie mi o nim przypomniałeś.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 14:15, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz napisał(a)

Tak, można dzielić jesienią jak już liście zaschną. W oczku niech stoi jak najdłużej, do pierwszych przymrozków. Dzielisz go na okres spoczynku, tak więc 3 miesiące musi przetrwać przy minimum wegetacji, a to znaczy że rany po cięciu będą gniły i chorowały, trzeba zasmarować je nadmanganianem potasu, a kłącza po podziale wymyć w biosepcie (10ml/10lwody). No chyba że dysponuje ktoś cieplarnią co zapewni mu ciągłą wegetację.
Lotosa żółtego możesz zimować poniżej strefy zamarzania, u mnie w ten sposób przeżył, a nawet jak padnie, to akurat z tego gatunku kłaczy nie brakuje.
Momo Botan - jedno kłącze przyjmę chętnie, bo u Ciebie z tego najpewniejszego sortu - pierwszego, teraz sprzedają pomyłki, albo jakieś krzyżówki.
I powoli przechodzę na okrągłe kastry, twoje zdanie upewnia mnie



Momo Botan rośnie dobrze we wszystkim Jedynie co to rośnie lepiej gdzie więcej słoneczka. I ma za mało nawozu u mnie, bo ewidentnie liście nie są czysto zielone ..

Ale żółty zdecydowanie woli okrągłe kastry Kwiatostany ma chyba metr lub wyższe.

No i u mnie ryby robią demolkę w kastrach Lepiej rosną te do których ryby nie mają dostępu. Posadziłam w wysokie kastry i wywierciłam tylko z boku dziurki do wymiany wody, a rant kastra jest ponad wodą 10 cm.. i te moje cholery już tam nie grandzą

Podzielę się z miła chęcią kłączami.. dzięki temu mam mniejsze wyrzuty sumienia, że mi dałeś taki drogi prezent

Acha.. i większe i ładniejsze lotosy rosną jak mają luźniej w kastrze, za dużo ich poupychałam..

Takie dostałam.. i mam nadzieję, że co najmniej takie uzyskasz z moich od Ciebie.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies