Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

agata19762 14:19, 28 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
U mnie kosimy na 3 razy.
Jeden dzień lecimy sad, potem przed wejściem do domu i wokół warzywnika a kolejne podejście strona południowa.
W sumie też pewnie ponad 8 godzin będzie.
Dlatego mam takie marzenia z tym totkiem związane

Miłej niedzieli Aniu bo dziś tak jak lubimy cieplusio
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 14:43, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ana_art napisał(a)

U nie sadzona z gołym korzeniem w tym roku, właśnie powtórzyła kwitnienie Jednym kwiatkiem ha ha ha
A jak jest ze śniegiem na Chopoku i jak liczą wjazdy?


Chopok ma naśnieżanie sztuczne na większości tras, ale to góra typu Tatry, kamienna, trzeba trochę nasypać by było dobrze. Wysoka góra często w chmurach i wiatry swoje też tu robią (wylodzenia) .. dlatego wiele osób mówi że to trudny rejon. Ale jest dużo tras na dole, łatwych i średnich. Ale na ferie polecam Wam Włochy, cena podobna, a jednak komfort na południu Europy będzie większy.
Ja lubię Chopok bo ma trudne trasy, długie, można jeździć poza trasami i mam blisko. I kolejny sezon kupiłam sobie karnet całosezonowy za cenę 6 dniowego.. a przeliczając na pojedyncze dni to za cenę 4 dni. Najbliższy rejon z taka ilością tras ..to dopiero jest w Alpach.. a to już daleko. Tu mogę jechać na 1-2 dni, bo mam tylko 300 km w jedną stronę, a kolejny ośrodek który można chociaż trochę porównać do tego to Austria.. najbliżej Lackenhof czy Hochkar, ale dalej to 800km w jedną stronę . Normalny ośrodek to już 1100-1200 .. na weekend nie opyla się jechać
Dlatego kocham Chopok Namiastka Alpejskich ośrodków. Budują kolejną "walizkę" wieloosobową na południu, tam były największe zatory... Ogólnie jak maja ceny w euro to nie ma tam kolejek.. i można wyjeździć się do bólu... my bez kondycji przejeżdżaliśmy dziennie ponad 50 km tylko w dół. I nigdy nie stałam dłużej niż 5 minut w kolejce, znając rejon mogłam jeździć tam gdzie nie stoi się ani minuty.

Ale Wam na ferie polecam inne ośrodki Są jednak lepsze ..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:46, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
agata19762 napisał(a)
U mnie kosimy na 3 razy.
Jeden dzień lecimy sad, potem przed wejściem do domu i wokół warzywnika a kolejne podejście strona południowa.
W sumie też pewnie ponad 8 godzin będzie.
Dlatego mam takie marzenia z tym totkiem związane

Miłej niedzieli Aniu bo dziś tak jak lubimy cieplusio


Masz 4,5 ara więcej działki ode mnie ..a to 450 metrów ekstra do biegania..
Ale i tak jeszcze trochę wyprostuję co się da by szybsze było koszenie.. z sadu trochę drzew też wyleci.. najwięcej czasu zajmuje obkaszanie różnych utrudnień.. jak np moich trawek leżących na trawniku...grrrr


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:48, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
violka171 napisał(a)

Alez cudowna smuga swiatla pada!!!
Normalnie jak poczatek teczy!!!!
Postawic garnek i lapac zloto ☺☺☺☺
Czytalam we wczesniejszym komentarzu by nie dopuscic roz do owocowania bo to je oslabia i ma racje,nawet jak mi zakwita roza pozna jesienia to tez obcinam kwiat,moje roze juz zaczynaja trzecie kwitnienie
A roza Chopina kwitnie cale lato i cale lato czuwam nad pakami ktore juz za chwile zgubia platki,wtedy ciacham,no chyba ze od deszczu nieestetycznie wygladaja to tez ciacham i za chwile puszcza nowe pedy
Mam nadzieje ze zrozumiale napisalam
Pozdrawiam serdecznie


Zrozumiale... Ciąć i nie czekać, aż do końca przekwitną..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ewsyg 14:55, 28 sie 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mniam, maliny i sok malinowy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Mala_Mi 14:57, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Poczytałam, pooglądałam i mykam dalej buziak zostawiając, jak czytam o kradzieży u Mariusza to aż zęby zaciskam......kurde plomby mi powylatują tak się wściekłam


Nie komentuje... bo zahaczy to o politykę.. .. naród wybrany, katolicki itp itd.... w którym nie da się zostawić domu otwartego czy auta, nart pod barem, a z ogródków działkowych ginie wszytko.. koleżance forumowej czytam dziś , że ukradli z balkonu doniczki z kwiatami.. nigdzie w "cywilizowanych" krajach nie spotkałam się z takim zachowaniem...
Kiedyś w Austrii zostawiliśmy kije narciarskie na przystanku autobusowym... jakie było nasze zdziwienie, gdy następnego dnia dalej tam stały.. kiedyś kładłam to na karb wychowania w komunie.. ale komuny nie ma od dawna.. młode pokolenie już wychowało się bez tych atrakcji.

Proszę o nie komentowanie mojego postu... to forum kwiatowe.. kradną kwiaty i już.. a ja wracam do roboty.... jutro poniedziałek.. musze się przygotować do nowego tygodnia..

Jesień sie zaczęła..zimowity są wszędzie..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:59, 28 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Reszcie gości macham, dziękuje za wizytę.. sorki, ale muszę opuścić forum.. bo dzień zleci i nic nie zrobię.

jesień, kłosy w trawach, jeżówki przekwitają.. będa już pojedyncze sztuki, a nie łany


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AsiaK_Z 19:56, 28 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ech, tu też ziemowity. To już jesień, to pewne
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Urszulla 20:20, 28 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Schłodziłam się na Chopoku, o hoście poczytałam i komp oddaję pod presją
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Madzenka 21:57, 28 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aniu wymianę zrobimy Napisz tylko na co masz ochote a ja to wycięgnę z buzi hodowcom traw

Wreszcie wiem co to hodowla pojemnikowa oznacza
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies